Prezidento Rolando Pakso ir opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos nuomonės dėl to, kas yra šeima, skiriasi. Nors konservatoriai buvo prašę prezidento vetuoti Piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms įstatymą, tačiau valstybės vadovas jį pasirašė.
Frakcija buvo prašius prezidento vetuoti šį pavasario sesijos pabaigoje Seime priimtą teisės aktą ne dėl jo turinio, o dėl, konservatorių nuomone, "klaidingai ir ydingai" traktuojamos šeimos sąvokos. Tėvynės sąjungos nuomone, gyvenimas kartu poroje nesusituokus nėra šeima.
Frakcija savo pozicijai paremti pateikia "Spinter tyrimai" atliktus naujausius tyrimus. Pagal juos, 57 proc. Lietuvos gyventojų nepalankiai vertina gyvenimą poroje nesusituokus ir tik mažiau nei trečdalis gyventojų tokį gyvenimą vertina palankiai.
"Taigi pasirašydamas šį įstatymą prezidentas ignoravo daugumos Lietuvos gyventojų nuomonę", - teigiama frakcijos pareiškime.
Tėvynės sąjungos įsitikinimu, gyvenantys kartu, bet ne santuokoje asmenys negali būti vadinami šeima. Kaip pabrėžia frakcija, "šeimos vertybės yra tradicinės krikščioniškosios visuomenės vertybės ir valstybė privalo aiškiai parodyti, kad tradicinė sveika šeima yra valstybės politikos prioritetas".
Tėvynės sąjungai dėl šio įstatymo, be dorovinių, taip pat kyla teisinių ir įstatymo įgyvendinimo klausimų.
"Kaip ir kas įrodys, jog nesusituokę asmenys gyvena kartu ir abu turi deklaruoti turtą ir pinigines pajamas, kad gautų įstatymų įteisintą socialinę paramą? Kaip savivaldybių socialinės paramos skyriai (jiems deleguota administruoti socialinę paramą), kuriuose dirba ne daugiau kaip 4 ar 5 darbuotojai, sugebės surinkti visus duomenis, įrodančius nesusituokusių žmonių bendrą gyvenimą?" - klausiama Tėvynės sąjungos frakcijos pareiškime.
Tėvynės sąjungos frakcija apgailestauja, kad prezidentas R. Paksas, ne kartą reiškęs susirūpinimą dėl mūsų visuomenės moralinės sveikatos, prasidedančios nuo moralinės bendruomenės - šeimos - tvirtumo, šiuo savo žingsniu prisidėjo prie šeimos vertybių devalvavimo.
ELTA