Sparčiai populiarėjantys mobilieji telefonai su integruotais skaitmeniniais fotoaparatais ir vaizdo kameromis įvairiose šalyse ima susidurti su jų naudojimo apribojimais. Tam skirtas taisykles kuria ir vyriausybės, ir privačios įmonės.
Pasak “BBC News”, Italijos duomenų apsaugos institucija patvirtino griežtas taisykles, kaip tokie telefonai gali būti naudojami viešose vietose. Taisyklės leidžia fotografuoti kitus žmones su sąlyga, jei nuotraukos bus naudojamos tik asmeniniais tikslais. Jei nufotografuoto žmogaus nuotrauką ketinama paskelbti viešai, pavyzdžiui, internete, būtina jam apie tai pranešti.
Įvairūs gimnastikos bei sveikatingumo klubai, striptizo barai prašo lankytojų palikti fotografuojančius telefonus rūbinėje. Dar toliau nueita Saudo Arabijoje - čia tokie telefonai apskritai uždrausti, nes, valdžios manymu, jie nesuderinami su dorove. Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Japonijoje yra nuteistųjų už tai, kad paslapčiomis telefonais fotografavo moteris.
Mobilieji telefonai su integruotais fotoaparatais ir interneto ryšio funkcija suteikia beprecedentę galimybę viešai paskelbti apie įvykį per keliolika sekundžių - persiunčiant nuotrauką į kitų vartotojų telefonus, išplatinant ją elektroniniu paštu, automatiškai įkeliant į nuotraukų galeriją internete ar paskelbiant interneto tinklapyje. Daugelis fotografuojančių telefonų savininkų turi nuosavas nuotraukų galerijas internete ir, kaip pažymi “BBC News”, daugelis jų prasto skonio.
Fotografuojantys telefonai ima ne juokais gąsdinti ir Holivudą: prieš prasidedant filmų peržiūroms svečiai prašomi nesinešti į salę mobiliųjų telefonų ir kitų elektroninių įrenginių. Šitaip stengiamasi apsisaugoti nuo kadrų iš būsimų filmų vagysčių, dėl kurių nuotraukos internete pasirodo dar gerokai prieš filmo premjerą.