Paprasčiausiai būtų galima pasakyti, kad portugališkoji korida nuo ispaniškos skiriasi vien tuo, kad joje nėra nužudomas bulius. Žinoma, tai pats didžiausias skirtumas, tačiau jis kartu lemia ir visiškai kitokią spektaklio eigą ir veikiančių asmenų svarbą. Portugališkoje koridoje kitaip nei ispaniškoje pabrėžiama ne drąsa ir mirtinas kovos pavojingumas, o ištvermė, sugebėjimas valdyti arklį ir žaismingumas.
Įdomu tai, kad abiejose šalyse koridos susideda iš tų pačių sudėtinių dalių, tačiau jų svarba dėl nacionalinių charakterių koridos raidos skirtumų ir yra visiškai kitokia. Štai pavyzdžiui Ispanijoje koridos atidarymo paradas yra pompastiškas, tačiau trunka tik penketą minučių. Tuo tarpu Portugalijoje tai vienas iš svarbiausių renginio etapų ir paradas yra virtęs tikru spektakliu, kartais trunkančiu vos ne valandą. Parade žiūrovai yra tarsi supažindinami su torerais, kurie erzins bulių su raudonais audeklais (kapomis), raiteliais (kavaljerais) ir forkadų komanda.
Kaip žinia Ispanijoje koridos žvaigždė yra matadoras. Jis pėsčias stoja prieš bulių ir jį nužudo. Portugalijoje esmine koridos figūra yra kavaljeras, išjojantis prieš bulių ant arklio po to, kai bulius yra kiek išerzinamas torerų. Koridoje paprastai dalyvauja trys kavaljerai, kiekvienas iš jų stoja prieš du bulius. Skiriasi ir patys arkliai. Ispanijoje į areną raiteliai išjoja ant visiškų kuinų, kadangi erzinant bulių ir smaigstant į jį išpuoštas ietis banderiles arklių šonams neretai tenka paragauti bulių ragų ir kartais jie iš arenos jau nebegrįžta. Tuo tarpu Portugalijoje į areną jojama ant nuostabių (neretai net ir arabiškų veislių) ristūnų. Buliaus ragai jokiu būdu negali paliesti arklio, tad esmine kavaljero užduotis yra ne tik įsmeigti 6 banderiles buliui į sprandą, bet ir pademonstruoti puikius jojimo įgūdžius. Portugališkoje koridoje žirgų paruošimui skiriamas milžiniškas dėmesys. Net keletą metų šie gyvūnai yra treniruojami tam, kad būtų ypač ištvermingi ir galėtų greitai keisti savo judėjimo kryptį reaguodami į raitelio pentinus.
Ispanijoje raiteliams susmaigsčius banderiles į bulių į areną įžengia matadoras ir prasideda mirtina kova. Portugalijoje su kavaljero išjojimu "rimtoji" dalis baigiasi ir arenon įžengia forkadų komanda. Ši komanda yra sudaryta iš aštuonių žmonių, kurie stoja prieš bulių be jokių ginklų ir tiesiog erzina jį taip demonstruodami savo drąsą. Forkadai trypia prieš bulių, verčia pulti ir laksto nuo jo, kol nuvargina taip, kad pirmasis forkadas prišoka visiškai prie pat buliaus ir rankomis griebęs už ragų ant jų pakimba. Beje, Portugalijoje ant buliaus ragų yra užmautos apsaugančios įmovos. Kai pirmasis forkadas parodo buliaus bejėgiškumą pakibdamas ant pagrindinio buliaus ginklo - ragų - kiti septyni taip pat čiumpa bulių. Jų tikslas - visiškai jį sustabdyti. Kai tai pavyksta forkadų komanda susilaukia ovacijų. Žinoma, tai nutinka ne iš karto ir forkadai neretai yra pamėtomi ant buliaus ragų ar patrypiami kojomis. Beje įdomu ir tai, kad forkadai už pasirodymą koridoje negauna atlyginimo. Daugiausia uždirba kavaljerai, tačiau ir jų atlygiams toli toli iki ispanų matadorų milžiniškų algų. Nesulaukia kavaljerai ir matadorams skiriamos šlovės.
Taigi, jei ispaniška korida jums atrodo per žiauri, portugališkąją galite žiūrėti drąsiai. Tai tiesiog linksmas spektaklis. Neretai portugališkoji korida vadinama "bekrauje" nors tai ir nėra visiškai tiesa. Banderilės, smeigiamos į buliaus sprandą tokios pat aštrios kaip ir Ispanijoje ir kokį skausmą jaučia vargšas kraujuojantis gyvulys sunku pasakyti.