Pietų Korėjos ir JAV mokslininkai trečiadienį pareiškė klonavę žmogaus embrioną, iš kurio po to išskyrę vadinamųjų kamieninių ląstelių.
Tokiu eksperimentu pirmą kartą įrodyta, kad terapinis, gydomasis klonavimas -jau ne vien tik teorija, bet ir realybė.
Medicininio klonavimo šalininkai teigia, kad toks klonavimas padarys perversmą medicinoje, nes taps įmanoma gydyti įvairias sunkias ligas - nuo parkinsonizmo iki cukraligės. Netgi tikimasi, jog iš kamieninių ląstelių pavyks ligoniui užauginti sveikų audinių ar naują sveiką organą.
Iš ankstyvos stadijos embrionų, vadinamų blastocistomis, organizme gali išsivystyti bet kurio tipo ląstelės.
"Mūsų metodas atveria duris šių specialiai auginamų ląstelių taikymui transplantavimo medicinoje", - pareiškė eksperimentui vadovavęs Seulo universiteto mokslininkas Woo Suk Hwangas (Vu Sak Hvangas).
Tačiau tokius eksperimentus su žmogaus embrionu, kad ir visai mažyčiu, kritikai vadina neetiškais. JAV prezidento George’o W. Busho (Džordžo V. Bušo) administracija bei dalis parlamentarų siekia, kad tokie darbai ir JAV, ir pasaulio mastu būtų uždrausti.
Žurnale "Science" straipsnį su bendraautoriais paskelbęs Woo Suk Hwangas rašo, kad savo eksperimente klonavimui 242 kiaušinėlius ir vadinamąsias cumulus ląsteles (gaubiančias kiaušinėlį) jie ėmę iš 16 korėjiečių moterų. Cumulus ląsteles labai patogu naudoti klonavimo eksperimentuose.
Embrionai buvo auginami iki kelių šimtų ląstelių, po to augimas buvo sustabdytas. Pietų Korėjoje draudžiama klonuoti žmogų.
“Reuters”-ELTA