Per ateinantį dešimtmetį dėl netinkamos sveikatos apsaugos politikos ir lėšų trūkumo beprasmiškai mirs daugiau kaip 80 mln. motinų ir vaikų. Pagal tarptautinių organizacijų nustatytus tikslus, pavadintus "Tūkstantmečio plėtros pasiekimais", vaikų mirtingumą nuo 1990 metų iki 2015 metų siekiama sumažinti dviem trečdaliais, motinų - trim ketvirtadaliais.
Tačiau koalicija "Grow Up Free", kuriai priklauso katalikiškoji humanitarinės paramos agentūra CAFOD bei organizacijos "Save the Children", "Tearfund", "EveryChild" ir "HelpAge International", pareiškė, kad dėl netinkamos sveikatos apsaugos politikos, kurią numatė Pasaulio bankas, ir tarptautinių organizacijų lėšų stygiaus nėra vilties įgyvendinti numatytus tikslus. "Per artėjančius 12 metų, mums nesugebėjus įvykdyti šių tikslų, mirs daugiau kaip 80 mln. vaikų ir motinų", - pareiškė CAFOD viešosios politikos vadovas George’as Gelberis (Džordžas Gelberis).
Anot koalicijos, mirčių nuo tokių išgydomų ligų kaip diarėja ar plaučių uždegimas per nurodytą laikotarpį bus tiek, kiek būtų žmonių kartu sudėjus visus Kenijos, Malavio, Zambijos ir Sudano gyventojus.
Koalicija paragino Pasaulio banką ir Tarptautinį valiutos fondą per susitikimą Dubajuje kitą savaitę nedelsiant aptarti problemą. Pranešime paramos grupes vienijanti organizacija Pasaulio banką apkaltino tuo, kad, susirūpinęs kainų mažinimu ir atsakomybės nukreipimu į privatų sektorių, sudarydamas sveikatos apsaugos plėtros modelį, jis menką finansinę paramą numatė skirti ne plačių apimčių ir koordinuotoms svarbiausioms sveikatos apsaugos programoms, bet daug siauresniems projektams.
Koalicija pareiškė, kad už tinkamą sveikatos apsaugos programų įgyvendinimą turėtų būti atsakingos valstybių vyriausybės, galinčios pritaikyti jas savo piliečių poreikiams. Be to, tarptautinės agentūros, anot koalicijos, turėtų sveikatos apsaugai skirti daugiau lėšų bei pamiršti įsitikinimą, kad problemos sprendimas, tinkantis vienoje srityje, gali būti pritaikytas sprendžiant visus klausimus.
“Reuters”-ELTA