Pasaulio galingiausių valstybių užsienio reikalų ministrai šeštadienį pademonstravo susiskaldymą Irako administravimo artimiausioje ateityje klausimu. Jie nesutaria, kaip greitai JAV turėtų perduoti valdymo galias okupuoto Irako politikams.
Diplomatai sako, jog praktiškai nėra šansų per JT surengtą Saugumo Tarybos pagrindinių narių susitikimą Ženevoje šį šeštadienį parengti sutartį dėl politinio okupuotos Persų įlankos valstybės valdymo.
"Šis susitikimas lauktų rezultatų neduos, - sakė vienas susitikimo dalyvių. - Tačiau mes mėginame rasti bendrą sutarimą minėtu klausimu".
Vašingtonas, kuris faktiškai vienas kaip pagrindinė okupacinė jėga yra Bagdado administratorius, norėtų, kad ir kitos pasaulio valstybės finansiškai prisidėtų prie Irako valdymo bei padėtų papildyti taikdarių gretas, tačiau netiki, jog artimiausiu metu galėtų perduoti valdymo įgaliojimus vietos valdžios struktūroms, kaip to reikalauja Prancūzija.
Tuo pat metu Irake didėja pasipriešinimas okupacinėms jėgoms. Faludžoje, į vakarus nuo Irako, šeštadienį buvo surengtos per klaidą amerikiečių nušautų 10 Irako policininkų laidotuves, o vietos gyventojai skandavo "Amerika yra Viešpaties priešė".
Vašingtono padėtį apsunkino turbūt ir tai, jog vyriausiasis JAV sudarytos valdančiosios tarybos Bagdade narys pareiškė, jog jis ir dar 24 jo kolegos norėtų kuo greičiau perduoti įgaliojimus patiems irakiečiams.
Reuters-ELTA