Muitinės departamentas, siekdamas sužinoti, ar taikomos supaprastintos muitinės procedūros yra patrauklios verslui, parengė ir išplatino anketą verslo visuomenei.
Į anketos klausimus atsakė gamybos, prekybos (60 proc.) bei transporto, prekių sandėliavimo, logistikos (33 proc.) paslaugas teikiančių įmonių atstovai. Du trečdaliai atsakiusiųjų priklauso kuriai nors verslo asociacijai, o supaprastintomis procedūromis (daugiausia - laikinojo įvežimo ir išvežimo) naudojasi tik 13 procentų respondentų. Kiti (31 proc.) taip pat norėtų naudotis supaprastintomis procedūromis, nes mano, kad jos padėtų taupyti laiko ir darbo sąnaudas.
Daliai (33 proc.) apklausoje dalyvavusių verslo atstovų atrodo, kad šiuo metu galiojanti supaprastintų procedūrų taikymo tvarka bei kriterijai, kuriais remiamasi suteikiant teisę naudotis supaprastintomis procedūromis, yra tinkami.
Tačiau kai kurie sako, kad ši tvarka per sudėtinga. 40 proc. respondentų mano, kad atrankos kriterijai per griežti, jie pasigenda liberalesnio požiūrio nagrinėjant ūkio subjekto veiklą, susijusią su prekių eksportu ir importu.
Panašiai vertinama leidimų taikyti supaprastintas procedūras išdavimo tvarka: 34 proc. respondentų mano, kad ji yra tinkama, ir beveik tiek pat jų nurodo, kad minėta tvarka per daug sudėtinga.
Nors verslo atstovai priklauso skirtingoms asociacijoms, kurios dalyvauja Muitinės konsultacinio komiteto ar prie teritorinių muitinių įsteigtų jo pakomitečių veikloje ir turi galimybę gauti informaciją apie supaprastintų procedūrų taikymą, tačiau daugelio ūkio subjektų ji vis dar nepasiekia.
Net 80 proc. respondentų patvirtino, kad, siekiant taikyti supaprastintas procedūras, iš verslo asociacijų nėra sulaukę nei informacijos, nei kitokios pagalbos.
ELTA