• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Japonijos mobiliojo ryšio bendrovei “NTT DoCoMo” priklausančiame mokslinių tyrimų centre “Yokosuka Research Park” netoli Tokijo kuriamas ateities mobiliojo ryšio telefonas, kuris galės perduoti duomenis, skirtus visoms žmogaus juslėms. Nors šiuo metu telefonai gali perduoti tik garsą ir vaizdą, ne už kalnų diena, kai jie sugebės persiųsti pašnekovui kvapą, skonį ir net lytėjimo pojūčius.

REKLAMA
REKLAMA

“Yokosuka Research Park” dirbantys specialistai neseniai pademonstravo mobiliojo telefono prototipą, kuriuo galima kalbėtis neištariant nė žodžio. Po vartotojo smakru, ant skruosto ir viršutinės lūpos įrengti davikliai fiksuoja elektros impulsus, kuriuos begarsės artikuliacijos metu skleidžia veido raumenys, ir paverčia juos tekstu arba garsiai tariamais žodžiais. Kol kas toks telefonas gali atpažinti tik keletą japoniškų balsių, tačiau technologija vis tobulinama.

Kaip toli į priekį pasistūmėję kvapų, skonio ir lietimo pojūčių perdavimo tyrimai, neskelbiama, tačiau “NTT DoCoMo” inžinieriai pasiryžę pasiekti užsibrėžtą tikslą. Tam tikros kvapų perdavimo technologijos jau egzistuoja – antai JAV bendrovė “Trisenx” (http://www.trisenx.com/product.html) yra sukūrusi kvapų perdavimo per internetą sistemą “Scent Dome”. Iš 20 medžiagų susidedanti keičiama kvapų kasetė gali “sugeneruoti” iki 60 kvapų, o ateityje aromatų kiekį ketinama padidinti iki 2 tūkstančių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų