Čilės mokslininkai antradienį buvo suglumę, nes atvykę į paplūdimį Ramiojo vandenyno pakrantėje šalies pietuose, jie nežinojo, kaip apibūdinti ten gulintį negyvą milžinišką padarą. Teko kreiptis tarptautinės pagalbos, kad būtų nustatyta šio gyvūno rūšis.
Prieš savaitę pasirodžius pirmiesiems pranešimams apie šį radinį, iš pradžių manyta, jog tai į seklumą iššokęs banginis, bet apžiūrėję 12 metrų ilgio pūvančią drebutingą masę, specialistai spėjo, jog tai, matyt, moliuskas.
"Niekada anksčiau nesame matę nieko panašaus. Net negalime teigti, jog tai didžiulis kalmaras, nes trūksta kai kurių kūno dalių; gal tai visai nauja rūšis", - sutrikusi pasakojo Santjago bestuburių išsaugojimo centro vadovė biologė Elsa Kabrera (Elsa Cabrera).
Fotografijose galima įžiūrėti milžinišką medūzišką masę, gal mokyklinio autobuso didumo.
Didieji kalmarai gyvena 3 kilometrų gylyje, teigiama, kad į paviršių jie pakyla tik mirti. Žmonėms yra pasitaikę negyvų kalmarų iki 18 metrų ilgio.
Jog tai banginis suabejota, nes, anot E. Kabreros (Elsa Cabrera) rastoji masė per didelė banginiui, kitos išvaizdos, ir dvokas kitoks. Todėl kreiptasi į kolegas kitose pasaulio šalyse, kad padėtų atpažinti paslaptingąjį radinį.
Pirmieji šį negyvą padarą pastebėjo Čilės karino jūrų laivyno jūreiviai; beje, greta jos gulėjo dar vienas lavonas - šis pasirodė esąs kuprotojo banginio.
Reuters-ELTA