Vis didėjanti atvirajai “Symbian” operacijų sistemai skirtų programų pasiūla ne tik leidžia papildyti naudingiausių savo telefono priemonių rinkinį, bet ir suteikia naujų netikėtų galimybių - pavyzdžiui, užsitikrinti alibi.
Jei turite “Series 60” platformos (http://www.series60.com) telefoną (“Nokia 3650, 3600, 3620, 3660, 6600, 6620, 7650, “N-Gage”, “Siemens SX1”, “Panasonic X700”, “Sendo X”), turbūt jau išmėginote šūsnį laikinam naudojimui internete siūlomų programų, o kai kurias gal ir įsigijote. Keli čia aptariami nauji įrankiai - labiau iš egzotikos srities.
Reikalingi garsai
Naujoji Vokietijos bendrovės “Simeda” (www.simeda.com) sukurta programa “SounderCover” siūlo “pasislėpti” už pokalbio fone girdimų garsų, kurie jums paskambinusiam žmogui sudaro įspūdį, kad esate iš foninio triukšmo nesunkiai atpažįstamoje vietoje - įstrigęs transporto spūstyje, sėdintis dantisto kėdėje, besivaikščiojantis po parką, skubantis gatve ir t.t. Programos kūrėjai siūlo įsivaizduoti banalią situaciją - pramiegojote ir pavėlavote į darbą. Tačiau tereikia neišlipus iš lovos paskambinti savo šefui ir pasakyti, kad įstrigote klaikiame kamštyje - išgirdęs neva už jūsų automobilio lango sklindančius garsus (jų galima pasiklausyti čia - http://www.simeda.com/downloads/trafficjam.mp3), vargu ar suabejos jūsų pateiktu alibi. “SounderCover” išvaduos ir nuo įkyraus pašnekovo - užsitęsusio pokalbio metu paspaudę mygtuką galite įjungti foninį suskambusio telefono garsą (http://www.simeda.com/downloads/phonering-15s.mp3) ir po keliolikos sekundžių mandagiai nutraukti pokalbį paaiškinus, kad turite atsiliepti kitu telefonu. Programa pateiks alibi įvairiose situacijose - norint pašnekovą įtikinti, kad papuolėte į liūtį (http://www.simeda.com/downloads/thunderstorm.mp3), esate cirke (http://www.simeda.com/downloads/circus.mp3) ar pas jau minėtą dantų gydytoją (http://www.simeda.com/downloads/dentist.mp3).
Programos siūlomus triukšmo fonus galima priskirti atskirai kiekvienam telefonų sąraše esančiam žmogui arba pasirinkti tinkamiausią, kai ruošiatės skambinti pats arba jums paskambina. Kai programa aktyvuota, kam nors paskambinus ar pačiam skambinant ekrane pasirodo apie tai pranešantis užrašas, o paleisti tariamą pokalbio foną galima spustelėjus “down” mygtuką.
Demonstracinėje SounderCover” versijoje, kurią galima parsisiųsti iš šio tinklapio (http://www.simeda.com/downloads/soundercover-demo.sis), yra 9 pokalbio fonai, kurie pokalbio metu paleidžiami tik vieną kartą. 14,95 eurų kainuojančioje pilnoje versijoje (http://www.handango.com/minibrand/basket.jsp?addItem=111021&siteId=1073&continueUrl=http://www.simeda.com/soundercover.html) garso įrašai skamba per visą pokalbio laiką. Vartotojai taip pat gali naudoti su “SounderCover” savo pačių įsirašytus garsus ar parsisiųsti įrašus iš interneto.
Telefonas šnipas
Kita egzotiška “Series 60” telefonams skirta naujovė - programa “Spy! For Series 60”, kurią siūlo Suomijos bendrovė “IOLAN Software” (http://www.iolansoftware.fi). Ji leis ne pačiam susikurti savo, bet patikrinti kito alibi. “Spy!” paverčia telefoną šnipinėjimo priemone: tereikia nukreipti telefono skaitmeninę kamerą į stebimą vietą, aktyvuoti programą ir palikti telefoną namuose ar biure. Aptikusi judesį stebimame plote “Spy!” gali pranešti jums apie tai SMS žinute ar išsiųsti užfiksuotą vaizdą MMS žinute. Judesio daviklio jautrumą galima reguliuoti. Be to, “Spy!” suteikia galimybę klausytis, kas vyksta patalpoje, paskambinus į paliktą telefoną iš kito. Jei smalsu sužinoti, ar kas nors skambino iš palikto telefono ir apie ką kalbėjo, programa gali įrašyti visus per tą laiką įvykusius pokalbius. Bandomąją 30 dienų programos versiją galima parsisiųsti iš bendrovės svetainės (http://www.iolansoftware.fi/download/spy6600.sis), o už 9,95 JAV dol. įsigysite pilną (http://www.handango.com/PlatformProductDetail.jsp?siteId=1&jid=DXXB7BF651FFB95CBCC74423958FB3XB&platformId=4&productType=2&catalog=0§ionId=0&productId=94805).
Grimasų generatorius
Trečioji “Series 60” programų meniu naujiena - Švedijos bendrovės “Cognimatics” (http://www.cognimatics.com) programa “Face Warping” (http://www.cognimatics.com/facewarping.html). Ji skirta paprasčiausiam pakvailiojimui. “Face Warping” atpažįsta telefonu padarytose nuotraukose žmonių veidus ir, pasitelkusi 8 efektų filtrus, juos linksmai iškraipo. Toks pokštas bus tikras netikėtumas jūsų draugams (ir nedraugams). Šį grimasų generatorių už 7,95 eurus galima įsigyti “Nokia” parduotuvėje (http://www.softwaremarket.nokia.com/DRHM/servlet/ControllerServlet?Action=DisplayProductDetailsPage&SiteID=nokia&Locale=en_US&deviceID=7650&productID=9079300).