• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kokį pavidalą popierinėms knygoms suteiks technologijų amžius? Ankstesni bandymai pakeisti jas kompaktinėmis kasetėmis, kišeninių kompiuterių ekranams pritaikytu turiniu ar specializuotais skaitmeniniais knygų skaitytuvais nebuvo itin sėkmingi.

REKLAMA
REKLAMA

Įdomu, kaip seksis šį kartą, rinkoje pasirodžius pirmajai pasaulyje “kalbančiai knygai”. Tai pirmasis skaitmeninius audio produktus kuriančios JAV bendrovės “Findaway World” (http://www.findawayworld.com) gaminys. Negalima nesutikti su gamintojais, kad “PlayAway” (http://www.playawaydigital.com) pavadinta jų naujovė yra unikalus dalykas. Ne dėl to, kad ji vadinama pirmąja “kalbančia knyga” – ko gero lygiai taip pat į pirmąsias magnetines audiokasetes įrašytas knygas reklamavo jų leidėjai dar prieš 40 metų. “PlayAway” knygos išsiskiria tuo, kad jas nusipirkusieji kartu su knygos turiniu gauna ir grotuvą.

REKLAMA

Lig šiol viskas buvo kitaip: vartotojas skaitmeninės knygos skaitymo priemone (stacionariu, nešiojamuoju ar kišeniniu kompiuteriu arba kitu tam skirtu įrenginiu) turėdavo pasirūpinti pats. O pačias knygas - jų tekstą ir iliustracijas, įrašytas į laikmenas ar apsaugotus failus - reikėdavo pirkti atskirai, interneto knygynuose ar specializuotuose parduotuvėse. Atrodė, kad dar nuo kompaktinių audiokasečių laikų tai savaime suprantamas dalykas – juk pirkdamas kasetę nereikalaudavai, kad prie jos pridėtų ir magnetofoną jai išklausyti.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu “PlayAway” yra ir turinys, ir jo pateikimo priemonė viename. Tai 170 gramų sveriantis skaitmeninis garso grotuvas, kurio viršutinė dalis atstoja popierinės knygos viršelį. Tokią knygą nusipirkusiam skaitytojui tereikia išimti jį iš pakuotės, įdėti vieną AAA tipo bateriją, prijungti komplekte esančias ausines, spustelėti mygtuką “Play” – ir klausytis pasakojimo. Pasak gamintojo, “PlayAway” pasižymi labai gera skaitmeninio garso kokybe, o naudojimasis juo labai paprastas. Priekinėje “PlayAway” dalyje yra 8 mygtukai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jais galima įjungti ir išjungti knygą, pakeisti garso lygį (iš viso 5), keisti pasakojimo greitį pagal tai, kaip labiau patinka klausytis, greičiau ar lėčiau, naudotis žymomis (galima paženklinti sudominusias vietas, kad vėliau prie jų būtų galima iškart sugrįžti), peršokti per vieną knygos skyrių (ar žymą) pirmyn arba atgal, persukti turinį į vieną arba kitą pusę tiek, kiek reikia. Viskas. Tiesa, dar yra mažas nespalvinis LCD ekranėlis, kuriame rodomas knygos skaitymo laikas ir maitinimo elemento būklė.

REKLAMA

“PlayAway” kaip įprastą ausinuką ar MP3 grotuvą galima nešiotis su savimi įsimetus į kišenę ar pasikabinus ant kaklo. O kai tokia knyga perskaityta, ją galima pasidėti į lentyną, kur pusės kortų komplekto dydžio “PlayAway” kolekcija atrodys gana originaliai. Kai vėl norisi paskaityti ausimis, galima nueiti į knygyną ir išsirinkti norimo autoriaus kūrinį “PlayAway” pavidalu.

Apie šios naujovės galimybes keisti skaitymo įpročius kalbėti sunku, nes gamintojas nenurodo, kiek maždaug kainuos “PlayAway” knygos. Aišku tik tai, kad kai kuriais atvejais jas tikrai gali lydėti sėkmė - pavyzdžiui, su “PlayAway” savarankiškai mokantis užsienio kalbų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų