• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Parlamentui netrukus teks priimti svarbų sprendimą pradėti derybas su Turkija dėl šios šalies narystės ES. Jei derybų procesas bus sėkmingas ir Turkija įgyvendins visas reikalingas reformas, atitinkančias ES reikalavimus, tai per dešimt ar daugiau metu ši šalis galės tapti pilnateise ES nare.

REKLAMA
REKLAMA

Turkija taptų didžiausia pagal gyventojų skaičių ES nare, nes prognozuojama, kad jos gyventojų skaičius sieks 89 milijonus, o taip pat vienintele ES šalimi kurios istorija ir tradicijos besiremtų kitu kultūriniu paveldu. Tik 8 proc. Turkijos teritorijos yra Europos kontinente, todėl ES sienos persikeltų į Azijos žemyną ir ribotųsi su Iraku, Iranu ir Sirija. Jos ūkio pertvarkai tektų skirti didelę paramą iš bendrų ES lėšų, nes šiuo metu Turkijos ekonomikos pajamos vienam gyventojui tesudaro pusę dabartinių 10 naujų ES narių vidurkio, o jos ūkio struktūra žymiai skiriasi nuo ES ūkio struktūros.

REKLAMA

Tačiau, jei ES narės atidėtų derybų pradžią, tai gali pasėti nepasitikėjimo sėklą tarp islamo ir krikščioniško pasaulio bei sulėtintų ekonomikos reformos procesus Turkijoje. Lietuva pati nuėjusi sunkų derybų su ES kelią puikiai supranta reformų įtaką ir svarbą šalies gyvenime.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Parlamente aptariami keli šio sprendimo įgyvendinimo būdai:Pritarti sprendimui pradėti derybų procesą tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir su kitomis narėmis.Nepritarti derybų proceso pradžiai.Pritarti sprendimui pradėti derybų procesą, bet reikia numatyti papildomas sąlygas, kad nebūtų pažeisti kitų ES narių interesaiReikėtų pradėti derybas tik dėl specialaus ES nario statuso suteikimo (Prancūzijos atstovų pasiūlymas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš nutariant, kurį pasiūlymą remti, būtų svarbu žinoti Lietuvos gyventojų nuomonę, ją galima išsakyti šiandien, gruodžio 2 d., balsuojant internetu svetainėje adresu www.omni.lt (http://www.omni.lt/?base/klausimas_233299). Nemaža dalis šalies gyventojų neturi galimybių naudotis internetu, todėl apklausos rezultatai bus konsultacinio pobūdžio.

Omni laiko" redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su politikų pareikštomis mintimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų