Lietuvos roko grupės gelbės šalį nuo koncertus užplūdusios fonogramos, kurią "gyvieji" muzikantai prilygina smulkiam sukčiavimui.
Kaip pranešė Vilniaus klubas "Intro", šią misiją atliks kitą trečiadienį, sausio 21-ąją, klube prasidedantis roko festivalis "Gyvoji linija".
Kiekvieną trečiadienį festivalio "tikro garso" koncertuose dalyvaus tik gyvai grojančios žymiausios Lietuvos "neformato" grupės.
Terminą "neformatas" festivalio rengėjai vartoja, apibrėždami originalią muzikinę kūrybą, kuri retai grojama didžiausiose komercinėse radijo stotyse.
Koncertuose žiūrovai bus kviečiami burtis į visuomeninę organizaciją, kuri sieks, kad įstatymais būtų uždraustas fonogramų naudojimas koncertuose. Festivalio organizatoriai rinks parašus ir bandys daryti įtaką įstatymų kūrėjams ir leidėjams.
Pasak festivalio prodiuserio muzikanto Nėriaus Pečiūros, "žiopčiojimas pagal fonogramą koncerte prilygsta smulkiam sukčiavimui. Tokie dalykai turi būti reglamentuojami ir manau, kad renginių reklamoje tai turi būti pažymėta, net jei atlikėjai naudoja tik dalinę fonogramą".
Priešingai tokiam sukčiavimui, N. Pečiūros manymu, roko koncertuose viskas yra tikra. "Jei dainininkas nepataiko į natą, tai ir girdime. Girdime gyvą, jaudinantį ir į aplinką reaguojantį balsą. Taip pat klausomės ne prieš metus kažkokioje kompiuterinėje studijoje įrašytus muzikos garsus, o gitaros ir kitų instrumentų improvizacijas, kurios kuriamos čia pat ir dabar", - teigė "Gyvosios linijos" ideologas.
Trečiadienį vyksiančiame festivalio atidaryme savo "politinį manifestą" skaitys N. Pečiūra, koncertuos šiuo metu populiariausia Vilniuje "neformato" grupė "Sportas". Po savaitės, sausio 28 dieną, klube koncertuos grupė "Bacefalai".
Grupės "Sportas" lyderis vokalistas Maruqas (Marijus Bernotas) taip pat nusiteikęs "gelbėti Lietuvą".
"Kai mano grupės vadybininkas į radijo stotis nuneša "Sporto" įrašus, jam programų direktoriai paaiškina, kad dainų su originaliais išradingais tekstais Lietuvos klausytojai nesupras. Demonstruodami tokį siaurą požiūrį, jie stabdo lietuviškos muzikos vystymąsi. Vangiai reaguodami į permainas jie savo nenaudai nesugeba plėsti klausytojų auditorijos. Už koncertus gautus pinigus panaudosime radijo stočių darbuotojų papirkinėjimui, kad eteryje pasigirstų ir originalesnių dainų", - juokais žadėjo revoliucingai nusiteikęs muzikantas.
BNS