Lietuva remia JAV formuojamą tarptautinę koaliciją prieš dabartinį Irako režimą bei svarsto savo indėlį į ją, trečiadienį pareiškė Lietuvos Užsienio reikalų ministerija. Lietuvos nuomone, 12 metų trunkantis Irako nebendradarbiavimas ir informacijos apie jo turimą masinio naikinimo ginklą trūkumas leidžia manyti, kad Saddamo Husseino režimo keliama grėsmė tarptautinei bendrijai yra reali.
"Lietuvos giliu įsitikinimu, tik pilnas ir besąlygiškas Irako bendradarbiavimas su tarptautiniais inspektoriais gali padėti išvengti rimtų pasekmių S.Husseino režimui, apie kurias aiškiai ir nedviprasmiškai kalbama JT Saugumo Tarybos rezoliucijoje", - rašoma URM pareiškime.
Lietuva parėmė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliuciją 1441 dėl Irako ir vertina tai kaip rimčiausią signalą S.Husseino režimui nusiginkluoti.
Lietuvos nuomone, ši rezoliucija pademonstravo, jog tarptautinė bendrija veikia, remdamasi tarptautinės teisės normomis bei Jungtinių Tautų Organizacijos autoritetu.
Lietuva yra gavusi oficialų JAV administracijos kreipimąsi dėl šalies indėlio į galimą karinę operaciją Irake.
Atsakydama į tai, Lietuva pratęsė antiteroristinei operacijai Afganistane išduotą nuolatinį leidimą JAV ir kitų NATO sąjungininkių orlaiviams skristi per šalies oro erdvę ir leistis Lietuvos oro uostuose.
Vykdydama savo įsipareigojimus, Lietuva sustiprins šalyje esančių JAV institucijų apsaugą.
Lietuva taip pat nusprendė siųsti savo karininką į Tampoje, Floridos valstijoje įsikūrusią jungtinę JAV karinių pajėgų vadavietę (CENTCOM), kurioje bus koordinuojama Irako operacijos eiga.
Taip pat svarstoma specializuotų Lietuvos komandų (karo medikų ir kitų) dalyvavimo planuojamoje operacijoje Irake galimybė.
Lietuva mano, jog tarptautinės koalicijos parengiamieji veiksmai ir išankstinis bei nuoseklus planavimas pasitarnaus kaip papildoma spaudimo priemonė dabartiniam S. Husseino režimui verčianti jį nusiginkluoti, rašoma URM pareiškime.
BNS