• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gera žinia sutrikusiems vartotojams: pasiūlytas programinis sprendimas, kuris galbūt leis atsisakyti nuolat gausėjančių kredito kortelių ir kompiuterių slaptažodžių. Biometrika, padedančia nustatyti asmenų tapatybę pagal biologinius požymius, grindžiamas sprendimas turi daug galimybių išplisti, nes padaugėjo pasinaudojimo svetima tapatybe ir su kredito kortelėmis susijusių sukčiavimo atvejų.

REKLAMA
REKLAMA

Įsivaizduokite, kad greitu jūsų akies rainelės, piršto atspaudo ar netgi viso veido nuskaitymu galėsite patvirtinti kredito kortelės operaciją, greičiau pereiti muitinės kontrolę oro uoste arba įsijungti savo kompiuterį.

REKLAMA

Technologiją sukūrusios bendrovės, tarp jų JAV Minesotos valstijoje įsikūrusi "Identix Inc." ir Paryžiuje būstinę turinti "Schlumberger Smart Cards and Terminals", savo verslą grindė kariniais ir valstybiniais užsakymais. Tačiau kritus žaliavų, lustų ir skenerių kainoms, technologiją bandoma perkelti į masinę rinką.

REKLAMA
REKLAMA

"Biometrikos praktiškumą lems lustų kaina", - sakė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios "ISL Biometrics" vykdomasis direktorius Derekas McDermottas (Derekas Makdermotas), kurio teigimu, reikalingų lustų kaina sumažėjo nuo 40 iki 4 svarų sterlingų (apie 19 litų).

Sumažėjusios kainos turėtų pritraukti vartotojų ir įmonių dėmesį bei padidinti pasaulinę biometrinių sprendimų rinką nuo 900 mln. JAV dolerių praėjusiais metais iki 4 mlrd. dolerių 2007-aisiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. McDermottas minėjo, kad "ISL Biometrics" piršto atspaudu pagrįstą savo sistemą pirmą kartą instaliavo daugiau kaip šešiasdešimtyje Didžiosios Britanijos ligoninių. Maždaug 11 tūkst. šalies nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos darbuotojų turi spustelėjimu patvirtinti savo piršto atspaudą, kuris užtikrina prieigą prie kompiuteriuose saugomų pacientų duomenų ir leidžia patekti į receptinių vaistų sandėlį.

REKLAMA

Pasak D. McDermotto, privačiai valdoma "ISL Biometrics" taip pat pradėjo bendradarbiauti su stambiais bankais ir mažmenininkais, kurie nori dar labiau apsaugoti gausėjančius sandorius internetu ar kitais duomenų perdavimo tinklais.

Šiuo metu norint patvirtinti įsigijimus kredito kortele dažniausiai pakanka įvesti PIN kodą. Tad technologijas išmanantiems sukčiams gana paprasta pasisavinti vartotojų duomenis ir atlikti daugybę neteisėtų įsigijimų, kurie bankams ir mažmenininkams kasmet atsieina milijardus dolerių.

REKLAMA

Biometrinius sprendimus siekiama pritaikyti ir verslo įmonėse. Neseniai atliktas "Aberdeen Group" tyrimas parodė, kad stambioms korporacijoms kompiuterių slaptažodžių sistemos kasmet kainuoja net po 350 JAV dolerių vienam darbuotojui. Šias išlaidas lemia tai, kad darbuotojai neišvengiamai kreipiasi į informacinių technologijų specialistus ir prašo pakeisti vieną iš daugybės slaptažodžių, būtinų užsitikrinti prieigą prie bendrovės tinklų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar duomenis nuskaityti galima nebrangiais prietaisais, pavyzdžiui, pelės kilimėliais ar piršto atspaudo dydžio skeneriais. Ekspertų teigimu, jau artimiausiu metu panašias funkcijas siūlys daugelis mobiliųjų telefonų ir kitų rankinių prietaisų.

Naujovė bus patogi ir vartotojams. "Viskas, ko reikia norint patekti į sistemą, yra jūsų piršto atspaudas", - sakė D. McDermottas.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų