Į kosmosą antradienį pakilo bendras Kinijos ir Brazilijos mokslinis Žemės palydovas. Kinų gamybos "Long March IV" tipo raketa su Žemės paviršiaus stebėjimo palydovu startavo iš Kinijos šiaurinėje Šansi provincijoje esančio Taijuanio kosmodromo.
Pirmas Kinijos ir Brazilijos kartu pagamintas 300 mln. JAV dolerių vertės palydovas, skirtas Žemės išteklių tyrimui, buvo paleistas 1999 metų spalį. Jis rinko duomenis apie aplinką, žemės ūkį, miestus ir vandens taršą. Antrasis palydovas taip pat rinks informaciją apie aplinkos būklę. Anot Kinijos žiniasklaidos, jį pusantrų metų kontroliuos Kinija, o po to dar vienerius metus - Brazilija.
Praėjusią savaitę Kinija tapo trečiąja po Sovietų Sąjungos ir JAV kosmine valstybe. Raketa "Shenzhou V" į kosmosą pakilo, 14 kartų apie Žemę apskriejo ir laimingai nusileido pirmasis kinų astronautas Jang Livėjus (Yang Liwei).
Tuo tarpu Brazilija kol kas nesėkmingai mėgina prisijungti prie šio elito - rugpjūtį automatiškai valdoma raketa, turėjusi iškelti į kosminę orbitą kelis palydovus, sprogo kelios dienos prieš numatytą startą. Per katastrofą žuvo 21 žmogus, įskaitant kai kuriuos geriausius šalies mokslininkus bei inžinierius.
Kinija iki šiol į kosminę orbitą yra išvedusi apie 50 palydovų.
Šiuo metu Kinija ir Brazilija kuria savo trečią ir ketvirtą bendrus palydovus.
dpa-ELTA