Ispanijos Bunjolio miestelio gatvėmis trečiadienį (08.27) tekėjo kraujo raudonumo pomidorų sulčių upės - per tradicinį ir didžiausią pasaulyje pomidorų mūšį dešimtys tūkstančių žmonių išsvaidė tonas šių tyžtančių daržovių.
"Fantastiška! Tai labiausiai jaudinantys įspūdžiai, kuriuos patyriau kartu su minia", - sakė 19-metė Krista Moller (Krista Mioler) iš San Francisko.
Vidurdienį kurtinantiems fejerverkams paskelbus "Tomatinos" pradžią, siauroje centrinėje miestelio gatvėje iš penkių sunkvežimių buvo išversta 120 tonų pomidorų. "Ginklų" nekantriai laukė 35 tūkst. žmonių.
Vietos gyventojai ir turistai iš viso pasaulio pomidorus mėtė vieni į kitus, o daržovėms virtus koše, rankomis sėmė ir svaidė raudoną masę į orą. Visur pasklido saldžiarūgštis pomidorų kvapas.
Žmonės pylė tyrę vieni kitiems ant galvų, o kai kurie vyrai pasinaudoję proga tepliojo moterų krūtis.
Vietos gyventojai savo namus uždengė polietileno plėvelėmis, o kai kurie net lentomis apkalė langus, tačiau balti fasadai vis tiek liko nusėti raudonomis dėmėmis.
9,6 tūkst. gyventojų turinčio miestelio žmonės pasakoja, kad ši tradicija atsirado 5-ojo dešimtmečio viduryje, valdant generolui Francisco Franco (Fransiskui Frankui). 70-metis Goltranas Zanonas (Goltranas Sanonas), laikomas vienu šios tradicijos kūrėjų, sako, kad viskas prasidėjo nuo vaikų, kurie per balionų šventę į juos pradėjo svaidyti pomidorus.
Tačiau kiti teigia, kad pomidorų mūšių, kurie dabar garsūs visame pasaulyje, tradicija atsirado keliems jaunuoliams per pietus pradėjus mėtytis savo salotomis.
Pomidorų mūšiai - savaitę trunkančios šventės kulminacija - kartą buvo trumpam uždrausti, nes buvo apmėtytas vienas vyriausybės pareigūnas. Tada miestelis surengė savo mėgstamiausios daržovės laidotuves.
"Reuters"-BNS