JAV kompanija “Recellular” rado būdą, kaip užsidirbti iš senų mobiliųjų telefonų - ji urmu superka juos iš labdaros organizacijų, atnaujina ir už nedidelę kainą parduoda į besivystančias ir neturtingas šalis. Daugiausiai antram gyvenimui prikeltų telefonų išvežama į Lotynų Ameriką, Kiniją ir Rusiją.
Pasak “Recellular” atstovų, kuriais remiasi “BBC News”, amerikiečiai paprastai perka naujus telefonus kas pusantrų metų, o senieji dulka sieninėse spintose ar automobilių pirštinių dėžutėse. Per metus JAV susikaupia apie 65 tūkstančiai tonų nebenaudojamų mobiliųjų telefonų. Išmestieji labai kenkia aplinkai, nes juose yra kadmio, bromido ir kitų sveikatai pavojingų medžiagų. “Recellular” tvirtina 100 proc. perdirbanti atnaujinti nebetinkančias senų telefonų dalis ir taip prisidedanti prie taršos mažinimo. Aplinkos apsaugos specialistai apskaičiavo, kad iki 2005 m. Amerikoje gali susikaupti iki 500 milijonų nebenaudojamų telefonų.
“Recellular” per mėnesį atnaujina daugiau nei 200 tūkstančių. Anksčiau daugiausiai telefonų buvo gaunama iš mobiliojo ryšio operatorių ir telefonų gamintojų. Tačiau pastaraisiais metais gerų rezultatų pasiekta bendradarbiaujant su labdaros organizacijomis, kurios ėmė prašyti žmonių dovanoti ne tik senus drabužius, bet ir nebereikalingus telefonus. Dabar apie pusę perdirbimui skirtų įrenginių “Recellular” gauna iš labdaros. Per metus labdaros organizacijoms už surinktus telefonus sumokama apie 10 mln. dolerių.
Pasak “Recellular”, atnaujinimui tinka apie 75 proc. surinktų senų telefonų. Dažniausiai naujus šeimininkus susiranda maždaug 5 metų senumo modeliai.