• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus penkioms dienoms po Nobelio taikos premijos skyrimo advokatei Širin Ebadi (Shirin Ebadi) iš Teherano, į tai antradienį pirmą kartą reagavo Irano prezidentas Muhamedas Chatamis (Mohammed Khatami), įspėjęs nepiktnaudžiauti šiuo apdovanojimu.

REKLAMA
REKLAMA

"Ponia Š. Ebadi (Shirin Ebadi) yra kilusi iš tikinčios šeimos, ir aš tikiuosi, kad ji neužmirš Irano bei islamo pasaulio interesų ir neleis piktnaudžiauti šiuo apdovanojimu", - anot oficialios naujienų agentūros IRNA, pareiškė prezidentas.

REKLAMA

Šie M. Chatamio (Mohammed Khatami) žodžiai atspindėjo Irano vadovybės nuomonę, jog premijos skyrimas buvo politizuotas veiksmas, kuriuo Vakarai siekė parodyti linkę remti pasaulietines tendencijas Irane, o ne iki šiol mažai sėkmingą M. Chatamio (Mohammed Khatami) reformų kursą.

"Visi iraniečiai, tarp jų ir aš, džiaugiamės, kad premija atiteko iranietei. Tačiau visi Nobelio taikos premijos laureatai taip pat turėtų demaskuoti tikruosius taikos ir žmogaus teisių niekintojus", - sakė Irano lyderis. Be to, Nobelio taikos premija esanti mažiau reikšminga negu Nobelio literatūros premija arba atitinkamos premijos už mokslinius pasiekimus.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant kritiškų prezidento pastabų, antradienio vakarą tūkstančiai iraniečių Teherano oro uoste pasitiko iš Paryžiaus atskridusią Š. Ebadi (Shirin Ebadi). Ji trečiadienį Irane surengs pirmą savo kaip Nobelio taikos premijos laureatės spaudos konferenciją.

Prieš išskrisdama iš Paryžiaus, Š. Ebadi (Shirin Ebadi) pareiškė norinti tikėti, kad ši premija pagerins žmogaus teisių padėtį visose islamo šalyse, tarp jų ir Irane. Grįždama į Teheraną ji nejaučianti baimės ir puoselėjanti viltį, kad "Nobelio taikos premija bus suvokta kaip Irano tautos kreipimasis į visą pasaulį, kaip jos taikos, laimės, teisingumo ir pirmiausia meilės palinkėjimas".

Nobelio komitetas praėjusį penktadienį skyrė tikriausiai prestižiškiausią pasaulyje apdovanojimą 56 metų teisininkei už nuopelnus kovojant už demokratiją ir žmogaus teises. Irano vadovybė į žinomos disidentės įvertinimą iš pradžių reagavo santūriai.

dpa-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų