Honkongo ir Kinijos mokslininkai sukūrė galimą staigaus ūmaus respiracinio sindromo (SARS) vakciną, kurią netrukus išbandys su gyvūnais, antradienį paskelbė mokslininkų grupėje dirbantis mikrobiologas.
Laboratorijos visame pasaulyje stengiasi surasti vaistą nuo ligos, kuria jau užsikrėtė 8 tūkst. 200 žmonių, iš kurių 729 mirė. Honkongo universiteto mikrobiologijos profesoriaus padėjėjas Guan Yi (Gvan Ji) sakė, kad mokslininkai netrukus išbandys vakciną su beždžionėmis. Kol kas nežinia, ar vakcina bus veiksminga ir saugi naudoti žmonėms. Taip pat neaišku, kiek užtruks eksperimentai.
Guan Yi sakė, kad mokslininkai užaugino SARS virusą savo laboratorijose, o per bandymus jį sunaikins ar neutralizuos. Ekspertai teigė, jog prireiks daugelio metų, kol panašus produktas taps komerciškai prieinamas. Jeigu virusas sparčiai mutuos, kaip teigia kai kurie mokslininkai, vakcinos kūrimas gali užtrukti.
Praėjusią savaitę Honkongo universiteto mokslininkai paskelbė, kad virusą žmonėms perdavė civetės, kates primenantys žinduoliai gyvūnėliai, kurių mėsa Pietų Kinijoje laikoma delikatesu. Vėliau Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pareiškė, jog dar anksti daryti tvirtas išvadas. Tačiau Pietų Kinijos ir Honkongo valdžia jau ėmėsi priemonių uždrausti žvėrienos pardavimą ir vartojimą, o Honkongas iš viso uždraudė įvežti civečių mėsą.
Reuters-ELTA