Finansų ministerija atsiima siūlymą dėl mokesčių mokėtojų tikrinimo trukmės, pastūmėjusį Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) ekspertus pasitraukti iš Saulėtekio komisijos.
Saulėtekio komisijos Mokesčių darbo grupės ekspertai buvo nurodę Mokesčių administravimo įstatymo netikslumą, kuris leido Mokesčių inspekcijai maksimalų tikrinimo laiką - 90 dienų - išplėsti dvidešimčia dienų akto surašymui. Darbo grupei pasiūlius įstatyme pabrėžti, kad 90 dienų tikrinimo terminas apima ir akto surašymą, Saulėtekio komisijoje buvo rastas kompromisas - nustatyti 100 dienų terminą kartu su akto surašymu.
Deja, Finansų ministerijos teikiamose įstatymo pataisose atsirado 100 dienų terminas, tačiau patikrinimo akto dienos įskaičiuojamos tik tuo atveju, jei aktas surašomas nuvykus pas mokesčio mokėtoją ar mokestį išskaičiuojantį asmenį. "Akivaizdu, kad tokia įstatymo formuluotė, einanti po "saulėtekio vėliava", tik kompromituoja verslo sąlygų gerinimo idėją ir šiam tikslui pasiekti taikomą įrankį", - pabrėžė tuomet instituto specialistai, pareikšdami pasitraukiantys iš Saulėtekio komisijos veiklos.
Pripažindama, kad pasiūlyta formuluotė iš esmės prailgintų mokesčio administratoriaus pareigūnui leidžiamų išbūti pas mokesčio mokėtoją dienų skaičių, Finansų ministerija siūlo nekeisti šiuo metu galiojančios įstatymo nuostatos, o griežčiau kontroliuoti mokesčių administratoriaus patikrinimo ir patikrinimo rezultatų įforminimo procedūras.
"Manome, kad efektyviausias sprendimas, siekiant išvengti galimo nepagrįsto mokėtojų veiklos trukdymo, yra ne šiuo metu galiojančios Mokesčių administravimo įstatymo nuostatos pakeitimas, o griežta mokesčio administratoriaus vidinė patikrinimų atlikimo ir patikrinimo rezultatų įforminimo procedūrų kontrolė", - sakoma Vyriausybei adresuotame rašte.
Tokį siūlymą Finansų ministerija priėmė atsižvelgusi į Ūkio ministerijos prašymą.
ELTA