• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai atlikto "LaSalle Investment Management" tyrimo išvadose teigiama, kad per kitus penkerius metus Europos pensijų fondų investicijos į nekilnojamąjį turtą turėtų padidėti du ar net tris kartus. Šis augimas turėtų vykti investicijų į obligacijas ir akcijas mažėjimo sąskaita.

REKLAMA
REKLAMA

"Šiuo metu Europos pensijų fondų investicijos į nekilnojamąjį turtą siekia apie 5 proc., - nurodė "LaSalle". - Mes tikimės, kad per penkerius metus jos padidės iki 10-15 proc."

REKLAMA

Investuotojai vis labiau linksta rinktis nekilnojamąjį turtą. Tai lemia nuolatinis nepastovumas ir nusivylimas akcijų rinka, spaudimas pensijų fondams didinti pelningumą tuo pat metu apsidraudžiant nuo infliacijos rizikos, o nekilnojamojo turto pelningumas yra didesnis už tą, kurį siūlo dabartinės palūkanų normos.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu finansų institucijos Europoje valdo nekilnojamojo turto už maždaug 1 trilijoną eurų. Todėl, anot "LaSalle", per kelerius ateinančius metus išaugsiančią paklausą lydės ir didėjanti nekilnojamojo turto pasiūla. Nuolatinį pastatų antplūdį į investicijų rinką lems pakitęs nuomojamų patalpų traktavimas įmonių balansuose ir bendrovių siekis padidinti veiklos efektyvumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors pastaruosius kelerius metus investicijos į nekilnojamąjį turtą buvo itin pelningos, "LaSalle" nuomone, šį lygį bus sunku išlaikyti dėl institucinio kapitalo antplūdžio. Todėl bendrovė prognozuoja, kad nuo 2006 m. nekilnojamojo turto pelningumas sumažės iki 6-10 proc. Tačiau net ir šis pelningumas yra didesnis už maždaug 4 proc. ir 3-4 proc., kuriuos atitinkamai siūlo Europos vyriausybinių obligacijų ir akcijų rinkos.

"LaSalle" teigimu, pelningumas labiausiai mažės tokiose nekilnojamoje turto rinkose kaip Čekija, Lenkija ir Vengrija, kurios yra Europos ekonominio centro pakraštyje ir auga sparčiau nei 3 proc.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų