• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį dar vienoje pramoninėje valstybėje - Italijoje sutrikęs elektros energijos tiekimas rodo, jog, didėjant paklausai ir tarp valstybių išaugus energijos srautui, reikia skirti daugiau investicijų elektros tinklams.

REKLAMA
REKLAMA

Sutrikus tiekimui, milijonai italų liko be elektros energijos. Panašios avarijos per pastaruosius du mėnesius įvyko Šiaurės Amerikoje, Londone ir Skandinavijoje.Ypač Šiaurės Amerikoje ir Italijoje tiekimo sutrikimas yra susijęs su investicijų trūkumu naujose jėgainėse ir perdavimo tinkluose.

REKLAMA

"Be abejo, yra ir daugiau priežasčių. Tai yra įveikiama, tačiau mums reikia daugiau pagalbos, kad galėtume susidoroti su išaugusia paklausa, - pareiškė Europos elektros tinklų operatorių asociacijos generalinis sekretorius Marselis Bialas (Marcel Bial). - Elektros tinklai nebuvo sukurti didžiulio masto energijos perdavimui visoje Europoje".

REKLAMA
REKLAMA

Pasak M. Bialo (Marcel Bial), elektros tinklams ypač reikia valdžios pagalbos, kadangi projektams dažnai priešinasi gamtosaugininkai.

Po elektros tiekimo nutrūkimo rytinėje JAV dalyje ir Kanadoje, kai nukentėjo daugiau nei 50 mln. žmonių, Europos energetikos bendrovės buvo įsitikinusios, jog Europoje tokio masto avarija neįvyks. Jų manymu, Europos elektros tinklai yra stipresni ir sulaukė daugiau investicijų nei Jungtinių Valstijų tinklai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kai kurie analitikai sako, jog Europos energetikos rinkos liberalizavimas, prasidėjęs prieš ketverius metus, paskatino kompanijas atidėti investicijas naujose jėgainėse ir elektros tinkluose, nors elektros energijos vartojimas augo.

Sutrikusio elektros tiekimo Londone ir Skandinavijoje priežastys yra keistos. Tuo tarpu Italijos energijos sektoriaus padėtis yra pavojingesnė, kadangi šios šalies sektorius smarkiai priklauso nuo importo, o dėl vietos pasipriešinimo naujų importo linijų tiesimas buvo atidedamas daugelį metų. Energijos linijos per Alpes nuo Austrijos iki Italijos tiesimas buvo stabdomas 20 metų, teigė M. Bialas (Marcel Bial).

REKLAMA

"Mes susiduriame su problemomis kiekvieną dieną. Net pripažintus europinės reikšmės projektus dažnai stabdo vietos valdžia, pavyzdžiui, mažo miestelio meras", - sakė jis, pridurdamas, jog naujų energijos linijų tiesimas trunka maždaug 10 metų.

Spragos Italijos energijos sistemoje atsirado per šios vasaros karščius, kai šalyje nuolat sutrikdavo elektros tiekimas, ir tinklai stengėsi susidoroti su išaugusia oro kondicionierių ventiliatorių paklausa.

REKLAMA

"Pastarųjų mėnesių įvykiai parodė, jog ypatingomis klimato sąlygomis elektros energijos trūkumo pavojus yra realus, ir kai kurios šalys tai jau patyrė", - teigiama "Cap Gemini Ernst & Young" atliktame tyrime.

Pasak Edinburge įsikūrusios kompanijos "Wood MacKenzie" analitiko Stiuarto Grėjaus (Stewart Gray), norint užtikrinti, kad taip daugiau neatsitiktų, reikia daugiau investuoti į elektros tinklus. "Sistemos sukurtos taip, kad jos kas 10-20 metų sugenda, tačiau, atrodo, jog visuomenė ir politikai taip nemano", - teigė jis.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų