Sportininkams ir visiems besirūpinantiems savo fizine forma kompanija “Garmine International” siūlo savo sukurtą asmeninį trenerį. Jis visada tiksliai paskirsto fizinį krūvį, nes yra kompiuteris, nenuleidžia akių nuo bėgiko per visą treniruotę, nes naudojasi GPS palydovų tinklu, ir visuomet būna kartu, nes dėvimas ant rankos.
“Garmine” (www.garmin.com) padalinyje “Garmine International” sukurtas mikrokompiuteris “Forerunner 201” - išties originalus įrenginys, traukiantis ne tik sportininkų, bet ir visų besidominčių technologiniais žaisliukais dėmesį. Pagrindinė jo ypatybė - integruotas GPS imtuvas, kuris leidžia “rankiniam treneriui” dideliu tikslumu stebėti sportininko greitį, bėgimo tempą ir buvimo vietą treniruotei pasirinktoje vietovėje. “Forerunner 201” suteikia galimybę savo šeimininkui nuolat sekti judėjimo parametrus ir dar tiksliau paskirstyti apkrovą.
Kadangi rankinis kompiuteris naudoja GPS, jis gali įvertinti objekto judėjimą visų trijų koordinačių atžvilgiu, o tai reiškia, kad bėgikui tenkantis fizinis krūvis apskaičiuojamas ne tik pagal įveiktą atstumą, bet ir atsižvelgus į trasoje įveiktų kalnelių ar kalvų aukštį.
“Forerunner 201” turi daugybę atidaus trenerio bruožų, o kai kuriomis savybėmis jį net pranoksta. Pavyzdžiui, tereikia įvesti į kompiuterį savo svorį ir jis apskaičiuoja, kiek kalorijų buvo sudeginta per paskutinę treniruotę. Kelios “skaitmeninio trenerio” funkcijos skirtos specialiai savo fizine forma besirūpinantiems lengvojo kultūrizmo (fitness) mėgėjams: “AutoLap” funkcija automatiškai kompiuterio atmintyje nustatytais intervalais užfiksuoja buvimo vietos koordinates, “AutoPause” laikinai sustabdo bėgimo laikmatį, jei bėgančiojo greitis sumažėjo ir nukrito žemiau nustatyto minimalaus. Laikmatis įsijungia tik tuomet, kai greitis pasiekia nominalią vertę. Suprantama, apie pasirinktos distancijos įveikimą ar treniruotei skirto laiko pabaigą pranešama garsiniu signalu. Jei vienam bėgioti pabosta, galima pakviesti varžybų virtualų partnerį - “Forerunner 201” savo ekrane rodys jo ir jūsų bėgimo tempą, ir rezultatus, tad turėsite galimybę palenktyniauti, kas greitesnis ir ištvermingesnis. Apie sumažėjusį tempą perspės garso signalas, raginantis pasitempti. Dar vienas “skaitmeninio trenerio” privalumas yra tas, kad jis niekada nepasiklysta: galima drąsiai leistis į distanciją net ir visiškai nepažįstamoje vietovėje, kompiuteris visada parodys kelią į pradinį tašką bet kokiomis oro sąlygomis. Į kompiuterio atmintį galima įsirašyti iki 100 skirtingų buvimo vietos koordinačių, o ekrane matoma žemėlapio rodyklė nurodys kryptį, kurios reikia laikytis, kad rastumėte kelią nuo vienos prie kitos.
“Forerunner 201” išsiskiria ir puikia atmintimi: jis įsimena išsamią 2 pastarųjų metų kiekvienos savo šeimininko treniruotės statistiką. Treniravimosi rezultatus galima peržiūrėti pasirenkant konkrečią datą ar savaitę, o pasinaudojus “Garmin” svetainėje siūloma specialia programine įranga visus duomenis galima persikelti ir į savo asmeninį kompiuterį.
“Forerunner 201” yra 8,15x 4,12x1,7 cm dydžio ir sveria 78 gramus. Jis maitinamas įkraunamomis ličio jonų baterijomis, kurių, gamintojo teigimu, pakanka 15 darbo valandų. Kompiuteriuko ekranas yra 3,6x2,3 cm dydžio ir 100x64 vaizdo taškų raiškos. Įrenginys atsparus vandeniui ir gali veikti oro sąlygomis, kai aplinkos temperatūra yra nuo - 15 iki +70 laipsnių pagal Celsijų.
Susidomėjusiems šia “Garmin International” siūloma naujove laukti reikės nebeilgai: “Forerunner 201” bus pradėtas pardavinėti lapkričio mėnesį. Skelbiama, kad jo kaina JAV bus apie 160 dolerių.