Tūkstantį žmonių apklausę mokslininkai gautų atsakymų pagrindu išrado formulę: laimė = P + (5xE) + (3xH).
Formulėje "P" reiškia "asmens bruožus", į kuriuos įeina pasaulėžiūra, sugebėjimas prisitaikyti prie naujų sąlygų bei pakelti negandas. "E" reiškia "būvį", į kurio sąvoką mokslininkai įtraukė sveikatos būklę, finansinį stabilumą, draugystę ir panašiai, o "H" pažymi "aukščiausių standartų" indeksą, į kurį įeina savigarba, ambicijos ir net humoro jausmas.
Vienas iš mokslinės grupės narių Pete’as Cohenas (Pitas Koenas) pareiškė, jog didžiajai daliai žmonių apskaičiuoti savo laimę pagal šią formulę nepavyks. Jo teigimu, norint nustatyti kiekvieno žmogaus laimės lygmenį, jam teks atlikti testą, kurį sudaro keli paprasti klausimai. Atlikus testą, su minėta formule skalėje nuo 0 iki 100 balų apskaičiuojamas laimės indeksas.
BBC nuomone, mokslininkų padarytos išvados nėra naujos - didžioji dalis žmonių mano, jog bus gerokai laimingesni, jei gaus daugiau materialinių vertybių, tokių kaip didelis namas ar naujas automobilis. Tačiau tie, kurie visa tai turi, nėra laimingesni už juos.
Minėdami pagrindines laimės nebuvimo priežastis, mokslininkai pareiškė, jog žmonės sutelkia dėmesį į neigiamus dalykus. "Geriausia tiesiog džiaugtis gyvenimu", - pareiškė P. Coenas.
ELTA, “BBC News”