• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujienų agentūra “France-Presse” pranešė, kad muzikantų autorių teisių gynėjai viešai pripažino, jog spendžia spąstus nemokamų muzikos dainų parsisiuntimo programų vartotojams. Jie į P2P tinklus paleidžia bylas, pavadintas populiarių atlikėjų populiarių kūrinių pavadinimais, o jas parsisiuntęs vartotojas gauna visai nesusijusį failą.

REKLAMA
REKLAMA

Muzikos pasaulio atstovai - garso įrašų kompanijos, be to, ir kai kurie atlikėjai - vis labiau kaitina pykčio atmosferą ir planuoja imtis bendrų veiksmų prieš būdus keistis muzika internetu. Visų pirma pradėta stabdyti P2P programą “KaZaA” - autorių teisių gynėjai įsitikinę, kad vykstančią teisminę kovą su jos savininkais pavyks laimėti. Autorių teisių gynėjai JAV mėgina kovoti su tokių bylų siuntinėtojais, kurių dauguma - paaugliai, auklėdami juos, informuodami apie piratavimą. Tačiau nė patys RIAA (JAV autorių teisių gynimo agentūra) nesitiki, kad toks būdas būtų veiksmingas.

REKLAMA

Pykti muzikantams ir jų leidėjams išties yra dėl ko - pasauliniai muzikos pardavimai pernai sumažėjo 9,2 proc. Didžiausių nuostolių patyrė įrašų pramonės gigantai EMI ir “Universal Music” - abiejų pardavimai krito 11 proc.

Vienas iš labiausiai muzikos platintojams patikusių šios problemos sprendimų - paprastų, patrauklių ir įvairių “online” apmokėjimo už siunčiamą muziką būdų kūrimas. Jis patraukė dėmesį dar ir tuo, kad prasidėjo pirmųjų mokamų muzikos internetu įsigijimo tinklapių pardavimų augimas.

Vis dėlto pagrindinis ir dar neatsakytas klausimas yra tas, kiek laiko užtruks, kol pavyks pakeisti jau įsisenėjusius vartotojų įpročius. Nes kol kas lengviau “pavogti automobilį nei jį įsigyti”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų