Šioje rubrikoje - per paskutinę savaitę išleistos (ar bent jau internautų dėmesio šiuo laikotarpiu sulaukusios) naujos programos arba senesniųjų naujos versijos, nusipelniusios dėl vienokių ar kitokių priežasčių būti žinomos. Programos atrenkamos pagal populiarumą programų atsisiuntimo serveriuose ir išbandomos, o ne tik pasitikima jų kūrėjų aprašymais. Daugiausia dėmesio apžvalgoje skiriama nemokamoms programoms.
“Outlook Express” konkurentė kelia sparnus
Kaip po truputėlį atsigauna naršyklės “Internet Explorer” konkurentė “Mozilla Firefox” (“Netscape” įpėdinė), taip sparnus vis drąsiau kelia ir “Mozilla” serijos elektroninio pašto programa “Mozilla Thunderbird”.
Prieš kelias dienas išleista “Mozilla Thunderbird 0.5” yra tik bandomoji (beta) versija, tačiau iš gero pusmečio patirties, gautos ją naudojant, galima drąsiai daryti išvadą, kad bandomoji “Thunderbird” veikia geriau už daugumą ištobulintų komercinių ir nemokamų el. pašto programų. O už “Outlook Express” ji geresnė vien jau tuo, kad neturi tiek saugumo spragų, kiek ši (tiesa, sako, kad “Outlook Express 6” jau kiek patikimesnė...).
Įpratusiems prie “Netscape Mail” pašto programos išvis nereikės nieko mokytis - “Thunderbird” yra tiesioginė jos linijos tęsėja. “Outlook”, “Eudora”, “IncrediMail” vartotojams perėjimas prie “Thunderbird” irgi neturėtų sukelti sunkumų: “Thunderbird” išvaizda, valdymas labai standartiniai, įprasti didžiajai daliai el. pašto programų.
Beje, “Thunderbird” - programa, kuria naudotis galima ne tik iš “Windows”: kuriamos versijos ir “Linux”, ir “MacOS” operacinėms sistemoms.
http://www.mozilla.org/7,52 MBNemokamaReikalavimai: Windows 98/Me/NT/2000/XP
Apkuopiame “Windows” registrą
“Windows” operacinės sistemos širdis - jos registras (Registry), kuriame laikomos “Windows” ir programų išvaizdos bei elgesio “taisyklės” - po kiek laiko būtinai užsiteršia nebereikalingais įrašais, registro failai išpampsta ir kompiuteris juose informacijos ieško kaskart vis lėčiau. Esama programėlių, galinčių išvalyti iš registro tokias šiukšles, tačiau dauguma jų - arba nepakankamai kokybiškos, arba komercinės. Tad vienas geresnių pasirinkimų - nemokama “TweakNow RegCleaner 1.0”
Tiesa, nemokamos versijos galimybės kiek apribotos - ji netikrina taikomųjų programų registro įrašų, tačiau visa kita “sugaudo” gan neblogai. Naudotis programa itin paprasta - tereikia pažymėti, kuriuose registro skyriuose ieškoti šiukšlių, o toliau viskas atliekama automatiškai.
Reikia perspėti, kad ne visiems vartotojams registro valymo programos veikia vienodai gerai (kišimasis į “Windows” registrą apskritai yra gan pavojingas dalykas). Yra ir vartotojų, nepatenkintų “TweakNow RegCleaner” kokybe, bet testuojant ją jokių sistemos veikimo sutrikimų neteko pastebėti.
http://www.tweaknow.com/962 KBNemokamaReikalavimai: Windows 98/Me/2000/XP
Išsipakuojančių archyvų “keptuvėlė”
Naudojate tik “Windows” integruotą ZIP archyvatorių ar kokią paprastą nemokamą archyvavimo programėlę, tegalinčią tik suspausti failus? Tada gali praversti “SfxZip Wizard 1.01”, paverčianti ZIP archyvus vykdomaisiais EXE failais, kuriuos galima atiduoti ir tiems draugams bei kolegoms, kurie archyvatoriumi išvis nemoka naudotis ir mokytis nenori.
Visiškai nedidukė programėlė per kelis žingsnius leidžia paprastai atlikti visas reikalingas operacijas ir paverčia ZIP archyvą EXE failu, didesniu už pirmąjį tik 26 kilobaitais. Negana to, “SfxZip Wizard” pasiūlo ir tokias nuostatas, kurių neturi kiti archyvatoriai: pavyzdžiui, sukurti nuorodą į išskleisto archyvo failą ant darbastalio, automatiškai paleisti failą po išarchyvavimo, parinkti archyvui specialią piktogramą, rodyti vartotojui specialų pranešimą, įdėti interneto nuorodą ir pan. Žodžiu, “SfxZip Wizard” gali tapti net ir paprastučiu, bet patogiu instaliatoriumi - programėle diegimo failams kurti.
http://gfilatov.front.ru337 KB (Lite)NemokamaReikalavimai: Windows 95/98/NT/Me/2000/XP.
Velykoms besiartinant: praretinam triušiukų gretas...
Vis populiaresni tampa “Java” arba “Flash” technologijų žaidimai, kuriuos nemokamai galima žaisti interneto svetainėse ir nereikia nieko instaliuoti savo kompiuteryje. Vienas tokių nuotaikingesnių žaidimų - “Hasentoeter”, kurio esmė - užmėtyti po pievelę laigančius triušiukus... kiaušiniais.
Žaidimukas linksmas ir sukeliantis azartą: per tam tikrą laiką reikia surinkti kuo daugiau taškų, kurie duodami už numuštus triušiukus. Kuo toliau liuoksi triušiukas - tuo daugiau taškų duodama už jo numušimą. Kiaušinių skaičius neribotas: šalia tupinti vištytė prideda jų tiek, kiek prireikia.
Iš esmės žaidimukas panašus į garsųjį “Moorhuhn”, kur reikėjo šaudyti antis, tik triušiukų šaudyklėje nėra tiek paslėptų taškų pelnymo būdų. Bet paslapčių esama ir “Hasentoeter”, smagaus tyrinėjimo.
http://home.datacomm.ch/broec/hasentoeter/hasentoeter.htmNemokama