Kompiuteriniai žaidimai, priešingai nei buvo įprasta manyti, gali pagerinti regėjimą - taip tvirtinama JAV Ročesterio universitete (Niujorko valstija) atliktų tyrimų ataskaitoje.
Ištyrę koledžo studentų grupę, mokslininkai nustatė, kad tie iš jų, kurie per paskutinį pusmetį bent 2-3 kartus per savaitę žaisdavo kompiuterines lenktynes ar šaudykles, tikrinant regėjimą parodė kur kas geresnius rezultatus nei žaidimams abejingi jų bendraamžiai iš kontrolinės grupės.
Mėgstantys palakstyti ar pašaudyti virtualioje aplinkoje jaunuoliai pasirodė turintys daug geresnę reakciją nei kontrolinės grupės atstovai. Jie galėjo vienu metu stebėti penkis judančius objektus, o žaidimų nežaidžiantys jų bendraamžiai sugebėdavo dėmesį sutelkti daugiausiai į tris. Be to, prisiekę žaidėjai pasižymėjo daug didesne, nei paprastai, vizualinės informacijos apdorojimo sparta.
Visus šiuos įgūdžius, pasirodo, galima įgyti labai greitai, jie nepriklauso nuo žaidėjo lyties. Iš pradžių tyrėjai nagrinėjo tik vaikinų regėjimo ypatumus, nes visame studentų miestelyje nerado žaidimus mėgstančių pažaisti merginų. Tačiau, paprašę grupės studenčių praleisti bent po 10 valandų per savaitę prie kompiuterinių šaudyklių, mokslininkai įsitikino, kad jų vizualinės koncentracijos sugebėjimai labai išaugo.
Kai kurie neurobiologai teigia, kad žmogaus smegenys yra gana elastinga struktūra: nervų ląstelių ataugos gali keisti savo padėtį, šitaip siekdamos efektyvesnės tarpusavio komunikacijos. O tai reiškia, kad po insulto ar chirurginių operacijų pablogėjusį regėjimą pacientai gali atstatyti nuolatinėmis treniruotėmis, t.y. žaisdami kompiuterinius žaidimus.
Beje, tyrimais nustatyta, kad regėjimą labiausiai gerina žiaurios šaudyklės, kurias ketinama uždrausti kai kuriose šalyse. “Socialiai priimtini” žaidimai, tokie, kaip, pavyzdžiui, “Tetris”, vargina akis: nustatyta, kad po kelių valandų, praleistų prie ekrano vartant erdvines figūras, regėjimo rodikliai ne pagerėja, bet gerokai pablogėja.