Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė skaudžia nesėkme pradėjo Europos čempionatą. Mūsiškiai po atkaklios kovos 76:84 (22:19, 17:20, 19:24, 18:21) nusileido itin drausmingai žaidusiai Turkijos komandai.

Reuters/Scanpix nuotr.

Pirmas kėlinys: sunki pradžia

Vos prasidėjus rungtynėms sugedo arenos švieslentė, todėl dvikovą teko trumpam sustabdyti. Po priverstinės pertraukėlės šešių Ersano Ilyasovos taškų dėka turkai išsiveržė į priekį 8:2, tačiau du Kšyštofo Lavrinovičiaus metimai iš vidutinio nuotolio leido lietuviams priartėti (8:6), o komandos apsikeitus tolimais metimais įpusėjus pirmajam kėliniui varžovai ir toliau išlaikė dviejų taškų persvarą – 11:9.

Likus žaisti keturias minutes pirmajame ketvirtyje Marijonas Petravičius du kartus iš eilės atsidūrė visiškai laisvas po varžovų krepšiu ir išlygino rezultatą – 13:13. Negana to, Darjušas Lavrinovičius netrukus tolimu metimu pirmą kartą išvedė lietuvius į priekį (16:15), o M.Petravičius ir Tomas Delininkaitis baudos metimai dar labiau padidino pranašumą – 19:15. Kėlinio pabaigoje Simas Jasaitis pataikė iš toli ir nors turkai dar spėjo atsakyti dvitaškiu, po pirmųjų dešimties minučių Lietuva priekyje – 22:19.

Antrajame kėlinyje – M. Petravičiaus šou

Antrasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviomis abiejų komandų atakomis, o pirmuosius taškus turkai pelnė sužaidus beveik tris minutes. Lietuvių atakos ir toliau strigo, o K.Lavrinovičius dar sulaukė ir teisėjo perspėjimo už vaidybą savo baudos aikštelėje. E.Ilyasova metimu iš vidutinio nuotolio vėl persvėrė rezultatą savo naudai (23:22), tačiau S.Jasaitis netrukus grąžino status quo – 24:23. Nervų karas aikštelėje tesėsi ir toliau – nei vienai ekipai nepavyko bent truputį atitrūkti.

Nors po D.Lavrinovičiaus prasiveržimo lietuviai pirmavo dviem taškais (28:26), Hidayetas Turkoglu pelnė keturis taškus iš eilės ir jau Turkija išsiveržė į priekį – 30:28. Puikiai rungtyniavusio M.Petravičiaus dėka lietuviai ir toliau vieną po kitos privertė taisykles pažeisti Turkijos rinktinės aukštaūgius, tačiau tikslūs H.Turkoglu metimai vis neleido lietuviams persverti rezultato. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis Tomas Delininkaitis pataikė iš toli ir įpusėjus susitikimui rezultatas lygus - 39:39.

Trečias kėlinys: turkų tritaškių lavina

Po didžiosios pertraukos komandos demonstravo antrojo kėlinio pradžiai identišką krepšinį. Ekipos didžiulį dėmesį skyrė gynybai, rengė ilgas pozicines atakas, todėl rezultatas kito labai lėtai. Sužaidus tris minutes abi ekipos buvo surengę tik po vieną tikslų išpuolį, todėl rezultatas ir toliau buvo lygus – 41:41. Netrukus Turkijos krepšininkai pataikė tris tolimus metimus iš eilės ir to Sinano Gulero tolimo šūvio Ramūnas Butautas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes turkai nutolo – 50:44.

Lietuviai į tai atsakė Jono Mačiulio ir Lino Kleizos metimais bei sumažino deficitą iki dviejų taškų – 48:50. Nors turkai vėl buvo nutolę (57:50), D.Lavrinovičius dvitaškiu bei L.Kleiza galingu dėjimu su varžovo pražanga dar kartą leido Lietuvos rinktinei priartėti – 55:57. Paskutinę ketvirčio minutę tris asmenines pražangas iš eilės surinko D.Lavrinovičius, ketvirtąjį kartą prasižengė R.Javtokas. Tuo pasinaudoję turkai pabėgo į priekį (63:55), o situaciją šiek tiek pataisė tik S.Jasaičio tolimas metimas – 58:63.

Ketvirtas kėlinys: Lietuvai išsigelbėti nepavyko

Lemiamą kėlinį tolimu metimu pradėjo Andrius Mažutis (61:63), kuris netrukus buvo nubaustas technine pražanga už vaidybą, turkai vienos atakos metu pelnė keturis taškus ir vėl padidino persvarą – 67:61. S.Jasaitis įpusėjus kėliniui pataikė trečiąjį savo tolimą metimą šiose rungtynėse (66:69), o Enderas Arslanas į tai atsakė vienu baudos metimu – 70:66.

Po šio epizodo turkai pelnė 6 taškus be atsako ir pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 76:66. Po R.Butauto paprašytos minutės pertraukėlės M.Petravičius pelnė dvitaškį, L.Kleiza pridėjo dvitaškį su pražanga– 71:76. Likus žaisti 33 sekundes S.Jasaitis deficitą sumažino iki 4 taškų – 76:80. Per likusį lietuviams nepavyko pasivyti varžovų ir jie patyrė nesėkmę rezultatu – 76:84.

Lietuva: M.Petravičius 21 (7/9 dvitaškiai), S.Jasaitis 14 (4/4 tritaškiai), L.Kleiza 12, D.Lavrinovičius 9, A.Mažutis ir T.Delininkaitis (1/6 tritaškiai) po 5, K.Lavrinovičius 4, M.Lukauskis ir J.Mačiulis po 3, A.Jomantas, M.Kalnietis bei R.Javtokas taškų nepelnė.

Turkija: H.Tukoglu 19, E.Ilyasova 17, E.Arslanas 16 (9/10 baudos metimai), O.Savas 10 taškų.

Priminsime, kad pirmojoje D grupės dvikovoje šeimininkai lenkai 90:78 įveikė Bulgarijos krepšininkus.

Antradienį lietuviai 19 val. 15 min. išmėgins savo jėgas su Lenkijos rinktine.

LT
2009-09-07 21:12:00
na ka, arteja pirmos rungtynes, jose daug kas turetu pasimatyti, tarp visko - ir musu vyru potencialas;)