REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
67
Aludarių dienos akimirkos (Luko Kazakevičiaus nuotraukos) (nuotr. Organizatorių)

TV ir radijo laidų vedėjas Mindaugas Stasiulis įsitikinęs – švenčių Lietuvoje niekada nebus per daug.

67

TV ir radijo laidų vedėjas Mindaugas Stasiulis įsitikinęs – švenčių Lietuvoje niekada nebus per daug.

REKLAMA

„Nebūtinai jos turi būti skelbiamos nedarbo dienomis. Bet jos turi būti. Tradicinės, religinės, profesinės – kuo jų daugiau, tuo geriau. Juk švenčių organizatoriai ruošia programas, padeda turiningai praleisti laisvalaikį ir jei žmonės kiekvieną savaitgalį nuveiks kažką gražaus, prasmingo ar įdomaus, tai tik reikės džiaugtis“, – sakė pašnekovas.

Jam metuose yra kelios svarbios datos. Reikšmingiausia švente M. Stasiulis laiko Šv. Kūčias ir Kalėdas. Taip pat – Jonines.

„Mano tėtis yra Jonas, todėl visada žinau, kad birželio pabaigoje vyksiu į Žemaitiją. Joninės – linksma, gausi puikių senovinių tradicijų diena, kuomet šokama, žaidžiama, dainuojama, kūrenami laužai“, – kalbėjo žinomas šou pasaulio atstovas. M.Stasiulis sako labai vertinąs ir liepos 6 – ąją dieną, liaudyje dažnai vadinamą „mindauginėmis“.

REKLAMA
REKLAMA

„Norėčiau būti tą dieną gimęs. Tuomet širdyje būtų dar didesnis pakylėjimas“, – sakė laidų vedėjas. Jis yra įsitikinęs, jog ne visos šventės Lietuvoje dar yra švenčiamos. Anot jo, yra daugybė datų, kurių reikšmingumo niekas neprisimena.

REKLAMA

„Dar ne visos šventės sukurtos!“, – neabejojo radijo stoties M-1 „balsas“, kartu su kolegomis lietuvius įpratinęs gegužės pabaigoje minėti vyrų dieną.

M.Stasiulio teigimu, nebūtina, kad visos šventės taptų masinėmis – pakanka to, jog jos yra svarbios bent daliai žmonių. Šiųmetis jo atradimas – tarptautinė aludarių diena, atgaivinta Kaune. Jos metu rengta eisena, važinėta velomobiliais, degustuoti įvairių šalių gėrimai ir rinktas geriausias, muzikuota, sodinta apynių alėja, šokta ir tiesiog bendrauta. Anot M. Stasiulio, mintis švęsti tarptautinę aludarių dieną kilo JAV žurnalistui Jay Brooks, kuris rašė apie alų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasigavęs jo idėją žurnalas „Beer & Brewer Magazine“ šia proga pradėjo rinkti geriausią vietos aludarį. Aludarių dienai minėti buvo pasirinkta liepos 18-oji – šv. Arnoldo vardadienis, nes šis šventasis kai kuriuose bažnyčios raštuose minimas kaip aludarių globėjas. Beje, alaus globėjais laikoma ir daugiau šventųjų: šv.Matas, šv.Augustinas iš Hipo, šv.Lukas gydytojas, šv.Armandas ir net šv.Nikolas (Kalėdų Senelis), mat jie prieš tapdami apaštalais buvo smuklininkai.

„Švente norime atgaivinti istorinį aludarių kvartalą, kuriame egzistuoja ne tik tai menantys pastatai, be ir Apynių ar I.B. Volfo ir F. Engelmano gatvės. Tai, kas surengta čia šįkart, yra didžiausia šventė teritorijoje per pastaruosius šimtą metų“, – atidarydamas medinę alaus statinę ir taip paskelbdamas tarptautinės profesinės dienos minėjimą sakė „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jam antrino ir renginio organizatorė Devalta Valentienė, patikinusi, kad gaivinamos svarbios šventės tradicijos – bendras didžiulės komandos darbas: tiek aludarių, tiek pramogų planuotojų.

„Gerų švenčių turi būti kuo daugiau“, – neabejojo M. Stasiulis, pridurdamas, jog kai kurių mūsų šalies tradicijų jis nesupranta.

„Galbūt net sakyčiau, jog neidentifikuoju savęs kaip jų dalyvių. Netapatinu savęs su Žolinėmis ir gegužės 1 – ąja. Tiesiog nemoku tokių švenčių švęsti...“, – neslėpė pašnekovas.

Jam šventė asocijuojasi su linksmumu, o visa kita tėra minėtinos ar reikšmingos religijai, tautiniam paveldui, nedideliai bendruomenei datos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų