REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dviratis - ne tik sveiko gyvenimo būdo išraiška, bet ir unikali galimybė pažinti įspūdingą Lietuvos kraštovaizdį bei pamatyti įdomius lankytinus objektus. Vos pasirodžius saulei pradedami planuoti ilgesni dviračių maršrutai. Tačiau planuojantiems ilgesnį pasivažinėjimą derėtų nepamiršti pasirūpinti apsauga nuo saulės, kitaip grįžę po kelionės džiaugsitės raudonomis rankomis ir kojomis bei perštinčiu sprandu.

Dviratis - ne tik sveiko gyvenimo būdo išraiška, bet ir unikali galimybė pažinti įspūdingą Lietuvos kraštovaizdį bei pamatyti įdomius lankytinus objektus. Vos pasirodžius saulei pradedami planuoti ilgesni dviračių maršrutai. Tačiau planuojantiems ilgesnį pasivažinėjimą derėtų nepamiršti pasirūpinti apsauga nuo saulės, kitaip grįžę po kelionės džiaugsitės raudonomis rankomis ir kojomis bei perštinčiu sprandu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dviračiai nėra tik sportas, tai ir gyvenimo būdas, ir tam tikra meditacijos išraiška, kuri padeda užmiršti visas problemas bei pasisemti dvasinės stiprybės“, - stiprius akcentus dėlioja praktiškai visą šalį dvirate transporto priemone išvažinėjęs Lietuvos dviratininkų bendrijos narys Linas Vainius.

REKLAMA

Būtent šis dviračių entuziastas sutiko papasakoti apie, jo nuomone, įspūdingiausius maršrutus, kuriuos galima išbandyti Lietuvoje.

1. Kuršių nerija

Komentaras: „Iš Klaipėdos persikėlus keltu į Smiltynę dviračių takais galima nuvykti iki pat Nidos. Atstumas susidaro nemenkas, apie 50-60 km., bet vaizdai, kuriuos galima pamatyti yra tikrai įspūdingi. Dviračių takas veda per unikalias vietas, poilsio aikšteles. Žinoma, nėra būtina minti iki pat Nidos. Pakaks ir kelių kilometrų, kad suprastumėte šio dviračių tako unikalumą.“

REKLAMA
REKLAMA

2. Klaipėda-Palanga-Šventoji

Komentaras: „Kas nenori keltis į Kuršių neriją, gali rinktis kitą įspūdingą maršrutą, kuris prasideda nuo Klaipėdos vasaros estrados ir driekiasi iki pat Šventosios bei dar toliau. Pakeliui pravažiuojama Karklė, kur galima stabtelėti ir aplankyti įžymiąją Olandų kepurę. Tiesa, šiuo metu ties Karkle yra remontuojama apie 3 km. kelio atkarpa, tad šiokių tokių nepatogumų bus, bet netrukus ir ten bus dviratininkams pritaikyti takai.

Noriu atkreipti dėmesį, kad pasiekus Šventąją dviračių takas nesibaigia. Tolyn nuo šio kurorto dviračių takas veda į Latviją. Tiesa, pati tako danga keičiasi, labiau pritaikyta kalnų dviračiams. Bet, kiek man žinoma, tuo taku galima nuvažiuoti iki Liepojos. Įveikti tokį ilgą maršrutą jau reikia specialaus pasirengimo, bet iki Šventosios nuvažiuoti tikrai nėra labai sudėtinga.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Plateliai

Komentaras: „Žemaitijos regione būtinai rekomenduočiau pasivažinėti Platelių dviračių taku. Važiuojant apie 24 km besitęsiančiu dviračių taku galima pažinti Platelių ežero apylinkes. Galima ne tik apvažiuoti visą ežerą, bet ir pasižvalgyti po Platelių miestelį, stabtelėti poilsiavietėse, pakeliui yra militaristinis muziejus. Tad ketinantys poilsiauti prie Platelių ežero būtinai turėtų nepamiršti pasiimti dviračių. Tai didelį įspūdį paliekanti vieta.“

4. Jurbarkas

Komentaras: „Jurbarke yra labai smagus dviračių takas Nemuno pakrante. Jis prasideda Jurbarko mieste, Kauno kryptimi link Skirsnemunės. Atstumas susidaro apie keliolika kilometrų, bet vėliau galima užsukti į Skirsnemunę, pasivažinėti ten esančiame ąžuolyne. Taip pat nuo Jurbarko driekiasi dviračių takai į kitą pusę, Šilutės link. Šis takas taip pat nutiestas palei Nemuną, kur kraštovaizdis palieka neišdildomą įspūdį. Jurbarkiečiai turi labai daug gražių vietų, kur dviračiu važinėtis yra tikras malonumas.“

REKLAMA

5. Kaunas ir miesto apylinkės

Komentaras: „Kauno rajone yra stipriai vystomi dviračių takų projektai. Kauniečiai naudojasi dviračių takais, kurie driekiasi iš abiejų Nemuno pakrančių. Nuo Kauno centro patogiu, asfaltuotu dviračių taku galima važiuoti Kačerginės link. Nuostabūs vaizdai, kerintis Nemuno slėnis. Tikrai malonu važiuoti šiuo maršrutu. Kačerginėje veikia keltas, kuris perkelia į Kulautuvą. Vietiniai žino taką Zapyškių link, kur yra labai graži koplytėlė. Iš Kulautuvos dviračiais galima grįžti kitu krantu iki Raudondvario. Tokia kelionė užtruks visą dieną. Tad neturintys tiek laiko gali važiuoti dviračiu viena Nemuno puse ir ta pačia grįžti atgal.“

REKLAMA

Komentaras: „Dar nuo senų laikų Šiauliai žinomi kaip dviračių miestas. Tad šiame mieste dviračių takų yra daug. Išskirčiau dviračių taką, kuris veda nuo Šiaulių link Bubių, tiesa, jis driekiasi šalia plento. Bet tuo taku galima pasiekti Kurtuvėnų regioninį parką, o ten pasigrožėti gamta, tvenkiniais. Maršrutas driekiasi apie 15 km.

Kita kryptis, kurią norėčiau rekomenduoti – kelionė Kryžių kalno link. Dviračiu galima privažiuoti iki šio itin populiaraus lankytino objekto. Tiksliai nepasakysiu, bet atstumas nuo Šiaulių iki Kryžių kalno yra apie 12 km. Tad dviračiu numinti tokį atstumą yra vieni juokai. Kas nori dar trumpesnio maršruto, tai prie Šiaulių yra Rėkyvos ežeras su poilsiavietėmis, kurį taip pat lengvai galima pasiekti dviračiu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Panevėžys

Komentaras: „Panevėžys buvo vienas iš tų Lietuvos miestų, kurie vieni pirmųjų pradėjo vystyti dviračių takų tinklą. Tad nuo miesto širdyje esančios Senvagės galima pasivažinėti pačiomis įvairiausiomis kryptimis. Net sunku būtų išskirti vieną kryptį, nes dviračių takai apima visą miestą. Įvairios lankytinos vietos yra minant Bernatonių, Karsakiškio, Liūdynės, Molainių kryptimis. Dviračių takų tinklas Panevėžyje atrodo kaip saulutė. Panevėžiečiai puikiai žino tuos takus, o miesto svečiai gali patirti mažų atradimų.“

REKLAMA

8. Jonava ir Elektrėnai

Komentaras: „Šie du miestai dėl dviračių takų infrastruktūros vystymo sulaukė solidžių įvertinimų. Jonavoje dviračių takai driekiasi miesto rekreacinėje zonoje, galima pravažiuoti pro tvenkinius ties Varnakos upeliu. Ten yra gražus parkas, kuriame galima smagiai pasivažinėti. Vėliau galima važiuoti Neries upės pakrante iki miesto pakraščio.

Elektrėnai taip pat turi kuo pasigirti. Aplink Elektrėnus yra marios, o visą miestą galima apvažiuoti dviračių taku, kuris yra žiedo formos. Tam prireiks gero pusdienio, bet įspūdis turėtų būti tikrai geras.

REKLAMA

9. Vilnius

Komentaras: „Vilnius – miestas, kuris labai sparčiai vysto dviračių takus. Suprantama, sostinė susiduria su iššūkiais, nes čia labai daug automobilių, pėsčiųjų. Bet sostinėje yra puikus dviračių takas Neries pakrante, važiuojant Žirmūnų, Antakalnio link. Labai smagu pasivažinėti dviračių taku, kuris veda prie Žaliųjų ežerų. Dar vienas įspūdingas dviračių takas nutiestas Nemenčinės link, bet jį dar reikia sutvarkyti. Kai tik tas bus padaryta, tada šis takas taps labai populiarus. Kita populiari kryptis iš Vilniaus – Trakų link, pro Lentvarį. Tiesa, šis maršrutas dar nėra visiškai saugus, mat tam tikromis atkarpomis tenka minti važiuojamąja kelio dalimi. Bet tikiu, kad su laiku ši problema bus išspręsta.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10. Birštonas-Alytus-Druskininkai

Komentaras: „Per keletą metų Birštone atsirado daug dviračių takų. Pasakyčiau, kad būtent čia pati tinkamiausia vieta šeimos poilsiui. Tarp Prienų ir Birštono, tarp Nemuno kilpų, yra Žvėrinčiaus miškas, kur galima rasti daug poilsio vietų. Maža to, pats takas veda per mišką, todėl mėgausitės grynu oru ir galėsite būti ramūs dėl vaikų saugumo.

Alytuje per keletą pastarųjų metų taip pat atsirado daug dviračių takų. Tiek mieste, tiek priemiesčiuose. Čia galima važiuoti Vidzgirio botaninio draustinio link. Pakeliui tikrai įspūdingi vaizdai. Mažo to, galima vienu tiltu persikelti per upę, o kitu sugrįžti atgal į miestą.

Druskininkuose Nemuno pakrantėmis galima nuvykti į Raigardo slėnį, Švendubrės mišką. Vietų, pasivažinėti dviračiu Druskininkų apylinkėse – apstu. Iš šio miesto nutiestas takas ir į Grūto parką.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų