Būsimajai mados žurnalistei Genutei Žalienei nereikia rodytis spaudoje, kad gatvėje į ją žiūrėtų praeiviai. Vien jos laikysena, ryški apranga bei ilgos, kruopščiai nudažytos blakstienos verčia žmones ne tik atsisukti, bet ir nusišypsoti.

 

Kas jums įdomiausia studijuojant žurnalistiką?

Genutė Žalienė. (\"Olialia.lt\" nuotr.)

Genutė Žalienė. (\"Olialia.lt\" nuotr.)

Viskas labai įdomu. Žurnalistika patraukė, nes mėgstu bendrauti ir komunikuoti, esu neabejinga naujienoms ir man ne tas pats, kas vyksta aplinkui. Apskritai esu gan drąsi, dar nebuvo pašnekovo, kurio numerį rinkčiau ketvirtą kartą drebančia ranka. Esu už rašymo skatinimą, kalbos kultūrą, etiką ir profesionalumą. Nepateisinu žmonių, kurie užsibuvę stovinčiame vandenyje, kalbina vis tuos pačius pramogų pasaulio atstovus, dar iškraipo jų žodžius ir save vadina žurnalistais iš didžiosios raidės. Beje, aš savęs žurnaliste dar nelaikau, bet žinau, kad ja tapsiu.

Kaip patekote dirbti į žurnalą „Laisvalaikis“?

„Laisvalaikis“ priklauso „Respublikos“ leidinių grupei, su jais draugauju jau seniai: kaip skaitytoja bei kaip „Vakaro žinių“ kalendoriaus stilistė. Todėl visai nenuostabu, kad pajutusi rašymo malonumą ir įstojusi į VU žurnalistikos fakultetą norėjau dirbti „savoje“ leidinių grupėje. Pasišnekėjusi su vadovu nusprendėme, jog „Laisvalaikis“ kol kas man yra tinkama vieta tobulėjimui, o mano rašomos publikacijos apie grožio, mados atstovus - įdomios tai auditorijai.

REKLAMA

Ar turite mados žurnalistikoje autoritetą?

Man patinka šmaikštus mados žurnalistės Kristinos Sabaliauskaitės žodis, taip pat Marijonas Mikutavičius, Skirmantas Valiulis. Vitas Tomkus teisingai rašo. Manyčiau, kai kuriems žurnalistams vertėtų atsisakyti klišinių dalykų, nes daugelis jų rašo taip, kad uždengus autorių pavardes, neatskirtum, kas yra teksto autorius - nėra savito rašymo braižo ir aistringo įsigilinimo.

Ar įmanoma rašyti apie madą nebaigus jos studijų?

Viskas įmanoma. Tik studijų nebaigusiam žurnalistui teks dirbti penkiagubai daugiau nei sukaupusiam žinių bagažą, ir tai bus ne taip „skanu“. Žurnalistas turi labai gerai pažinoti tą erdvę, apie kurią rašo.Bet, jei pažvelgtumėme iš kitos pusės, daugelis mados žurnalisčių nebaigė šio dalyko studijų, bet dirba populiariausių žurnalų vyriausiomis redaktorėmis. Kaip tai galėtume vertinti?

Manau, joms yra sunkiau. Jos turi siauresnį matymo akiratį, bijo „pasipriešinti“ dizaineriams - čia diskutuotina tema.Ko trūksta lietuviškiems žurnalams?

Iš tiesų šnekėti apie tai lengva, bet realybėje viskas vyksta sunkiai. Aš žurnaluose pasigendu naujovių, novatoriškų sprendimų. Yra mažai kompetentingų stilistų. Stilisto darbas neapsiriboja vien rūbų gavimu, jis turi iš tų rūbų sukurti naują įvaizdį: kažką tokio, ko paprastas žmogus nesumąstytų. Gal dalis žurnalistų tingi, jiems patogu kalbinti tuos pačius žmones kas tris mėnesius - nei telefono ieškoti, nei iš naujo prisistatinėti, griebia tą patį žmogų, kuris mėgsta šnekėti, nevargsta ieškodami įdomių asmenybių.

REKLAMA

Kuo skiriasi mados žurnalistas nuo mados kritiko?

Mados kritikas analizuoja madą ir konstruktyviai, pateikdamas argumentus, apibendrinamas pareiškia savo nuomonę. Ji nebūtinai yra neigiama. O mados žurnalistas perteikia informaciją, faktus.

Kokias savybes turėtų turėti mados žurnalistas?

Tokias, kuriomis turėtų pasižymėti bet kuris žurnalistas, čia kitoniškumo nėra. Jis turi būti greitos orientacijos, drąsus, komunikabilus, mokėti reikšti savo nuomonę, išklausyti, sugebėti „užuosti“ įdomybes, naujienas ir mokėti savaip jas perteikti kitiems.

Kokia lietuviškos televizijos laida apie madą jums patiktų?


Lietuvoje nevyksta daug renginių, todėl ir laidos nebūtų iš ko rengti.O jei žurnalistai važiuotų į užsienį ir rengtų reportažus apie mados savaites?

Lietuvą nelabai domina tokie įvykiai. Tokais dalykais domisi labai mažas žmonių skaičius.

Kodėl jus domina mados pasaulis?

Nes mados pasaulyje viskas rutuliojais aplink žmogų. Įstojau į Dailės akademiją, nes man patikdavo piešti žmones, rūbus. Mane domina estetikos, grožio sfera.Kaip vertinate lietuvių dizainerius?

Visokių yra. Visuomet žavėjausi Juozo Statkevičiaus bei Sandros Straukaitės darbais. Iš savosios kartos - Egidijaus Rainio, Aušros Norkutės kūryba.

Kuo jums patinka renginys „Mados infekcija“?

Man patinka, kad vienoje vietoje gali sutikti labai daug kolegų. Kartais pajuokauju, kad detaliau kolekcijas galėsime apžiūrėti vėliau - žurnaluose,  dabar smagiausia susitikti, pabendrauti su įvairių kartų kolegomis. Be abejo, akiai malonu išvysti daug stilingų žmonių. Taipogi būna keista, kai žmogus gyvenime rengiasi kukliai, o ateidamas į šį renginį pasikeičia: apsimauna žalias pėdkelnes, pasipuošia šešiais karoliais.

REKLAMA

Sakoma, kad svarbiausia kolekciją ne pristatyti, o ją parduoti, ar sutinkate su šia nuomone?

Manau, kad galvoti vien apie tai, kad reikia pristatyti kolekciją, nemąstant apie jos ateitį yra tiesiog kvailystė. Visi galvoja apie pelną. Gal tik studentai negalvoja apie rūbų ateitį.

Pamenate savo pirmąją  kolekciją?

Taip. Ji buvo pirmajame kurse. Labai ekstravagantiška, kūriau ją kartu su kursioke, dabar dirbančia žurnale „Laima“, stiliste Aušra Norkute. Vadinosi ji „Burbuliozė“, visi audiniai buvo padengti burbuliukais. Kolekcijos pristatymas vyko avangardiniame madų šou Kaune.Ar labai jaudinotės?

Ne, niekada nesijaudinu (šypsosi).

Mados pasaulis jums neatrodo pilnas įtampos?

Ne, o kas gali atsitikti blogo? Jei kepurė kam nukris - pakels ir užsidės vėl, jei mergina beeidama podiumu pargrius - atsistos ir eis toliau. Nematau dėl ko jaudintis.Kaip atrodėte būdama moksleivė? Ar bendraklasiai nuspėjo, ką studijuosite?

Įvaizdžiu aš neišsiskirdavau, labiau išsiskirdavau charakteriu. Stiliaus atžvilgiu tada aš dar formavausi. Bendraklasiai matė, kad gražiai piešiu, kopijuodavo mano piešinius, piešdavau jiems, kai paprašydavo.

Kokios moterys jums palieka teigiamą įspūdį?

Įdomios asmenybės, iš kurių kažką gauni ir gali kažką duoti. Kai vyksta įdomi komunikacija. Nemėgstu žmonių, su kuriais nėra apie ką kalbėtis. Žmogus gali būti labai gražus, bet jei jis viduje bus tuščias, man su juo bendrauti nesinorės.

Kaip patartumėte vystyti moteriškumą?


Viduje kiekviena moteris yra silpnoji, švelnioji. Dalis jų bijo pasirodyti silpnomis, slepiasi po plačiais rūbais, kūprinasi, priešgyniauja savo prigimčiai, rūko ir užsiima kultūrizmu (juokiasi). Bet tai - kiekvieno žmogaus reikalas. Man patinka būti moteriškai.

REKLAMA

Kaip, jūsų nuomone, turėtų vykti stilingiausiųjų rinkimai?

Manau, jie Lietuvoje nėra reikalingi. Stilingiausiųjų rinkimai - labai subjektyvus dalykas, net jei stilingiausius rinktų komisija. O gal man komisija nepasirodytų kompetentinga? Nemanau, kad verta rinkti stilingiausius, nes yra pilna asmeniškumų dėl ko yra renkami vieni ar kiti asmenys.

Ar turite mėgstamiausią manekenę?

Neturiu.

O mados ikoną?

Neturiu (šypsosi). Man labai patiko viena išgirsta mintis: „Jeigu tu bandysi būti panašus į jį, tai kas tuomet norės būti panašus į tave? Kas norės pirkti kopiją, o ne originalą? “. Be abejo, nesąmoningai kažką iš kažko pasisemiu - tai natūralu, bet specialiai niekuo neseku.

Kalbino Julija Vital


Genutė Žalienė su dukrele, "Olialia.lt" nuotr.

cca
2009-09-25 22:16:33
http://opsiss.mybrute.com NUSIKOPINK NUORODA IR ZAISK.POPULIARIAUSIAS ZAIDIMAS PASAULYJE!

http://opsiss.mybrute.com NUSIKOPINK NUORODA IR ZAISK.POPULIARIAUSIAS ZAIDIMAS PASAULYJE!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
teca 2009-09-27 22:01:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zaviuosi Genute. Stiprybes, Jums. Jusu straipsniai mane ir mano seima zavi. Mes nesame dideli Lietuvos mados gerbejai. Jus pazinome atsitiktinai, pakliuvus spaudai i musu rankas is draugu Kanadoje. Jus zinote ka darote. Linkiu Jums stiprybes ir malpnios kurybos. Su pagarba A.L.M   ATSAKYTI
alex 2009-09-27 21:01:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o gal ji galėtų ir vyriška pabūti... blondinė    ATSAKYTI
To o gal jai labjausiai patinka 2009-09-26 17:15:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prie ko cia vyras ir pataikavimas? Tipiskas lietuviskas komentaras dar su klaidom.   ATSAKYTI
Drasius 2009-09-26 16:03:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
DĖMESIO !!!
Sveiki visi Lietuvos žmonės. Atsiprašau, kad rašau ne pagal temą, bet tai paskutinis šansas Jums paviešinti šią informaciją. Kadangi nei televizija, nei žurnalistai, net laikraščiai nespausdina mūsų teikiamos informacijos už kurią, mes sumokame pinigus kaip už paprastą reklamą, skelbimą.
Taigi norėčiau, kad skirtumėte man 10 min. tam, kad sužinotumėte visą tiesą apie pedofilijos skandalą ( penkiametės mergaitės prievartavimą ir kaip jos mama už tai gaudavo pinigus.) Galbūt kai kas iš Jūsų matėte laidos „Prieš srovę“ reportažą, tik daugelis jį pažiūrėję taip ir liko nesupratę kaip kas yra iš tikrųjų, nes video mežiaga, kurią aš siunčiau buvo rodyta kelias sekundes. Dabar Jūs galite viską pamatyti mano svetainėje pedofilai.com, ten yra visa vaizdo medžiaga, informacija apie tuos pedofilus, jų nuotraukos, ir informacija apie ieškomą žmogų. Jei kas galėtų suteikti kokios nors informacijos, kuri padėtų jį surasti, už tai bus gerai atsilyginta. Anonimiškumas garantuotas. Taip pat kreipiuosi į visus žmones, kurie yra susidurę su pedofilais, skambinkite tel. 868711711 Drąsius Kedys.

   ATSAKYTI
o gal jai labjausiai patinka 2009-09-26 15:40:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pataikauti Tomkui ? Jei būčiau jos vyras, įkrėsčiau lazdų už visokius tomkinius olialia..... Va tada tikrasis moteriškumas gal ir išsiskleistų....   ATSAKYTI
JOOO 2009-09-26 14:46:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Olia lia   ATSAKYTI
L 2009-09-26 13:50:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerai elgiasi,kad neina į "SuperTortą",o užsiima studijomis.respekt.   ATSAKYTI
grazi ir protinga! 2009-09-26 13:23:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
sekmes!   ATSAKYTI
to Nurchaci 2009-09-26 11:24:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gana kvailas komentaras. Kuo gi Respublika užkliuvo - vienas iš geresnių dienraščių dabar. O Genutė - tikrai nuostabiai graži. Bravo.   ATSAKYTI
, 2009-09-26 10:04:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kazkodel labai panasu i olialiaaa, jauciasi meslo dvokas.   ATSAKYTI
v 2009-09-25 23:41:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bledynos negimdykit vaiku pedofilu valdomoj saly!!!   ATSAKYTI
Nurchaci 2009-09-25 23:19:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirma nuotrauka - tikrai nuostabi. Bet... "Olialia.lt" ir "Respublikos" paminėjimas viską sunaikina.   ATSAKYTI
cca 2009-09-25 22:16:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
http://opsiss.mybrute.com NUSIKOPINK NUORODA IR ZAISK.POPULIARIAUSIAS ZAIDIMAS PASAULYJE!

http://opsiss.mybrute.com NUSIKOPINK NUORODA IR ZAISK.POPULIARIAUSIAS ZAIDIMAS PASAULYJE!   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Radži (tv3.lt fotomontažas)
Muzikiniame projekte išgarsėjęs ir iki šiol didžiulį būrį gerbėjų turintis dainininkas Radži atviras – į televiziją jis nebeina tik tam, kad rodytųsi, ir visuomet puikiai ...
Vilniečių gatvės stilius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Liepos mėnesis pasitiko vėsesniais orais, tačiau tai sostinės gyventojų negąsdina. Pramogų ir pasivaikščiojimų miesto centre išsiilgę vilniečiai drąsiai demonstruoja ir savo ...
Rodrigo Alves, (nuotr. Instagram)
Transseksuali žvaigždė Rodrigo Alves sako, kad jai nerūpi, jog ji vis dar turi „vyrišką balsą“ ir „vyriškus lytinius organus“, nes pirmą kartą gyvenime jaučiasi „seksuali“. ...
Erika Lisauskienė  (tv3.lt fotomontažas)
Šeštadienio rytą mirė lietuvių atlikėja Erika Lisauskienė. Atlikėjos artimieji užsiminė, kad mirties priežastimi galėjo tapti alkoholis. Pasak šaltinių, moteris buvo rasta ...
Michael Jackson (nuotr. SCANPIX)
Buvęs Michaelo Jacksono asmens sargybinis atskleidė tiesą apie gandais apipintą „slaptą vaikų kambarį“. Matas Fiddesas, kuriam buvo pavesta rūpintis velionio pop muzikos ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų