REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmąjį vasaros vakarą didžiausiame lauko kino ekrane buvo parodytas legendinis režisieriaus Raimondo Vabalo filmas „Marš, marš, tra-ta-ta“ (1964).

Pirmąjį vasaros vakarą didžiausiame lauko kino ekrane buvo parodytas legendinis režisieriaus Raimondo Vabalo filmas „Marš, marš, tra-ta-ta“ (1964).

REKLAMA

Pirmasis spalvotas lietuviškas filmas, kuris pernai specialiai restauruotas absurdo kino klasikos kolekcijai, buvo pristatytas prestižinėje Nacionalinėje Vašingtono meno galerijoje. Šį pirmadienį kino klasikos kūrinys atidarė „Kino pavasario“ iniciatyvą „Vasaros kinas“, rašo pranešime spaudai.

Sugrįžusį iš tarptautinių gastrolių absurdišką R. Vabalo kūrinį, kuriame pinasi politinė parodija ir groteskas, autokino seanse, vykusiame Vilniaus oro uoste, sutiko keli šimtai žiūrovų, į netradicinę premjerą atvykusių automobiliais.

Prieš 55 metus sukurtą žanriniu, muzikiniu, scenografiniu ir kompoziciniu požiūriu itin novatorišką kino darbą susirinkusiesiems pristatė kino ir kultūros istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė. Pasak jos, tai puikus filmas pradėti vasarą. „R. Vabalo „Marš, marš, tra-ta-ta“ – spalvingas, pilnas satyros, nepraradęs aktualumo ir šiandien. Tai filmas, išsiskiriantis ne tik iš režisieriaus filmografijos, bet ir apskritai ano meto Lietuvos kino, susikoncentravusio į rimtumą. Pastarasis kūrinys priešingai – dinamiškas, linksmas, pilnas akibrokšto. Ši istorija įtvirtino režisūrinį R. Vabalo bruožą – drąsą imtis naujų temų ir žanrų,“ – pristatydama legendinį filmą pasakojo L. Kaminskaitė-Jančorienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Marš, marš, tra-ta-ta“ pasakoja dviejų žmonių meilės istoriją, kurią lydi politinis absurdas. Kaimyninėse amžinai besikivirčijančiose šalyse Centijoje ir Grošijoje gyvena įsimylėjėliai Zigmas ir Jadzė. Jie paslapčia vienas kitą lanko naktimis. Bet vieną rytą Grošijos majoras įkrenta į gatvėje neatsargiai atidarytą kanalizacijos vamzdį. Ieškodamas kaltų, jis beda pirštu į minioje pamatytus mylimuosius ir taip tarp šalių prasideda eilinis karinis konfliktas.

Novatoriškomis idėjomis pasižymėjęs režisierius Raimondas Vabalas, filme pats pasirodo režisieriaus amplua, vis primindamas žiūrovams, jog tai, ką šie mato, nėra realu.

Filmas Lietuvos kino centro užsakymu restauruotas 2019 m. Projektą „Vasaros kinas“ remia Lietuvos kino centras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų