REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Natas Akmanavičius (tv3.lt fotomontažas)

Profesionalus masažuotojas, mitybos specialistas bei sporto treneris Natas Akmanavičius pasakojo, kad išvaizdos pokyčių kelionė turi prasidėti nuo sveikos ir subalansuotos mitybos, kuri lemia net 70-80 proc. rezultato. 

6

Profesionalus masažuotojas, mitybos specialistas bei sporto treneris Natas Akmanavičius pasakojo, kad išvaizdos pokyčių kelionė turi prasidėti nuo sveikos ir subalansuotos mitybos, kuri lemia net 70-80 proc. rezultato. 

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt vyras papasakojo, kaip tinkamai padėti keistis išvaizdai bei pažėrė vertingų patarimų.

Nori pasikeisti – pradėk nuo mąstymo

N. Akmanavičius įsitikinęs, jog keistis niekada nėra vėlu, o norint pasiekti tikslą svarbu tinkamai maitintis: „Pirmiausia, keistis niekada nėra vėlu, svarbiausia tam pasiryžti ir pradėti. Didžiausius pokyčius lemia subalansuota ir taisyklinga mityba kasdieniame racione. Kiekvienas žmogus išsikelia sau skirtingus tikslus pokyčiams – vieniems reikia daugiau laiko, o kitiems – mažiau. Sunku pasakyti tiksliai, nes kiekvienas esame individualus. Jei žmogus nori greitų pokyčių, tačiau nėra susidūręs su tuo anksčiau, pokyčiai nebus greiti, kadangi kiekvienas žingsnis turi turėti savo tarpą.“

Anot specialisto, svarbu turėti užbrėžtą tikslą bei motyvaciją. „Kiekvienam pradedant pokyčius svarbiausia yra motyvacija. Kaip žinome, 70-80% pokyčių lemia mityba, o 20-30% – sportas ir fizinis aktyvumas, todėl pradedant judėti pokyčių link, būtina susisiekti su šios srities specialistais, kurie gali rekomenduoti, ką ir kaip daryti, o galiausiai gali sudaryti mitybos ir sporto programas. Su jomis žmogus galės siekti tikslų, kadangi tik tikri specialistai išmano savo darbą ir moka apskaičiuoti, žino, kam ko reikia“, – pasakojo vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Sporto treneris bei sveikos mitybos specialistas pabrėžė, kad svarbu pozityviai nusiteikti ir judėti link tikslo: „Apie motyvacija galima šnekėti labai daug, bet svarbiausia išsikelti ir užsibrėžti tikslą. Pozityvumas puošia žmogų. Ne veltui sakoma, jei pozityviai žiūrėsi su šypsena į savo darbą, ir darbas bus gražus. Lygiai tas pats ir čia. Pamilk tai, ką darai. Pirmus žingsnis link pokyčių – tikslo iškėlimas bei darymas čia ir dabar.“

REKLAMA

Mityba – raktas į sėkmę

N. Akmanavičius teigė, kad daugelis žmonių daro vieną didelę klaidą, todėl negailėjo patarimų, kaip to išvengti.

„Didžiausia žmonių klaida yra užsiimti vien sportu ir pamiršti apie mūsų gyvenimo kokybės varikliuką –mūsų kasdieninę mitybą. Puikus posakis: „Kaip rytą pradėsi, toks ir visą dieną būsi“. Todėl būtinas mūsų dienos energijos šaltinis yra pusryčiai. Jų praleisti mitybos racione negalima. Dažnai žmonės renkasi valgyti pietus ir vakarienę, tačiau to yra maža. Žinoma, kartu galima dėlioti tiek mitybos įpročius, tiek sportą, tačiau ne visi tai sugeba. Dėl to patartina pradėti nuo mitybos įpročių keitimo. 

REKLAMA
REKLAMA

Su sveika mityba galime pakeisti ne tik savo išvaizdą bet ir požiūrį į kasdienį gyvenimą. Nuo mitybos įpročių keitimo, pirmiausiai, pasireiškia žmogaus pokyčiai. Vieniems jie pasireiškia savijautos atžvilgiu, kitiems – svorio metimu, o būna, kad abudu viename, tačiau nuspėti, kaip bus, yra neįmanoma, nes esame kiekvienas žmogus yra skirtingas – negalime pasakyti, kaip į tai sureaguos mūsų organizmas“, – aiškino sporto treneris.

Ne paslaptis, kad daugelis žmonių siekia kuo greičiau numesti svorio, todėl imasi laikytis drastiškų dietų arba protarpinio badavimo. Apie pastarąjį jis teigė, kad šis badavimas turi daug trūkumų: „Apie protarpinį badavimą galima kalbėti labai daug, tačiau trūkumų įžvelgiama daugiau, nei pliusų. Visų pirma, didžiausias minusas yra vitaminų bei naudingų mineralų netektis. Didžiausias pliusas – organizmo valymas. Dažnai sutinku žmones, kurie laikosi badavimo, tačiau badavimas nėra gerai. Taip rezultatų galima tikėtis, bet sveikatos atžvilgiu – tai didelė žala, kadangi negauname to, ko organizmas prašo. Būtent tų medžiagų organizmo funkcijoms palaikyti. Taip pat badaujant lėtėja medžiagų apykaita, kas sukelia rimtų sveikatos sutrikimų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, nors mitybos valgiaraštį reikia kiekvienam žmogui sudaryti individualiai, tačiau yra kelios taisyklės, kurios tiks visiems: „Mityba kiekvienam žmogui turi būti pritaikyta individualiai, tačiau pats pagrindas yra valgyti nedidelėmis porcijomis. Rekomenduotina, 4-5 kartus per dieną. Į racioną įtraukite daržoves, vaisius, skaidulų turinčius produktus, nepamirškite ir angliavandenių, nes jie mums yra būtini. Gerkite daugiau skysčių.“

Sudeginti kalorijas padeda ne tik sportas bei mityba

N. Akmanavičius pasidalijo ir sporto patarimais, kurie padeda sudeginti daugiausiai kalorijų: „Kad kuo daugiau būtų sudeginta kalorijų, pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį į aktyvius pratimus. Tai yra kardio pratimai, kurių pakartojimai siektų nuo 15 iki 25 kartų tarp serijų.  Būtinas kuo trumpesnis poilsis.“

REKLAMA

Taip pat prie dailesnių kūno formų prisideda ir masažai. Anot Nato, masažo rūšių yra daug. „Kiekvienas masažas išduoda skirtingą naudą, tačiau masažai visuomet suteikia tiek psichologinį, tiek fizinį atsipalaidavimą. Žmogaus raumenys sutrumpėja nuo aktyvios kasdienybės, o kad jie grįžtų į pradinę padėti ir nesukeltų sveikatos sutrikimų, būtina juos atpalaiduoti. Masažas skatina geresnę miego kokybę, greitesnę medžiagų apykaitą, stimuliuoja smegenų veiklą, palengvina vėžio gydymą, malšina stresą, pašalina galvos skausmus. 

Masažus galima priskirti prie kūno pokyčių, kadangi masažai yra liekninamieji ir anticeliulitiniai. Liekninamieji masažai yra kaip priedas prie pačio liekninamojo proceso, jei kartu prižiūrite  mitybą ir esate aktyvus, prižiūrite savo fizinį aktyvumą. Masažas būtų naudingas kaip priedas pokyčių link. Jei galvojate, kad vien masažas gali padėti sulieknėti – tikrai ne. Čia yra mitas“, – atskleidė profesionalus masažuotojas.

Ne paslaptis ir tai, kad dauguma moterų turi ryškiai matomą celiulitą. Jo atsiradimui, anot Nato, yra net kelios priežastys: „Tai – paveldimumas, viršsvoris, netinkamas gyvenimo būdas, fiziologiniai sutrikimai. Kiekviena moteris nori atsikratyti celiulito. Atsikratyti jo galima, tačiau nuo to priklauso ir pats gyvenimo būdo keitimas. Jei keisite gyvenimo įpročius ir pradėsi sportuoti, teisingai maitintis, tuomet masažuotojas padės jums panaikinti celiulitą. Žinoma, reikia rinktis specialistą, kuris nusimano savo profesijoje ir turi licenziją darbui atlikti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų