Karantino laikotarpiu sumažėjo daugybės žmonių aktyvumas, kaip ir noras sveikai maitintis – tikrai ne vienas nuolat varsto šaldytuvo duris bei šmaikštauja, kad kelių savaičių karantino metui skirtus užkandžius suvalgė vos per kelias dienas.

Rasa Stasionienė (tv3.lt fotomontažas)

Rasa Stasionienė (tv3.lt fotomontažas)

Būtent čia į pagalbą skuba puikiai socialiniuose tinkluose žinoma 4 vaikų mama Rasa Stasionienė, kuri vos prieš kelias dienas paskelbė iššūkį, pavadinimu „#2savaitessustasioniene“. Jo tikslas – 2 savaites sveikai ir dažnai maitintis bei imti ir vėl judėti, o geriausia – bėgioti. Taip pat Rasa skatina pamiršti cukrų ir miltus, o vietoje to rinktis kur kas sveikesnius užkandžius.

Interviu su naujienų portalu tv3.lt metu Rasa atvirai papasakojo, kaip kilo iššūkio idėja, kodėl pati nusprendė to imtis, bei atskleidė savo kasdienę rutiną, dėl kurios pavyksta išlaikyti puikias kūno linijas.

Kaip kilo mintis paskelbti tokį iššūkį?

Pati idėja viduje ruseno jau kurį laiką. Iš moterų ir merginų, kurios mane seka „Instagram“, nuolat gaunu žinučių ar komplimentų dėl figūros. Todėl tiesiog vietoje to, kad kiekvienai atsakinėčiau atskirai, ar dėkočiau už komplimentus, pagalvojau – o kodėl gi drauge nepadarius kažkokio iššūkio? Ir tiesiog taip kilo šis mano „#2savaitessustasioniene“ iššūkis.

REKLAMA

Ar atsirado daug norinčių jungtis?

Nuo pat tos akimirkos, kai apie idėją paskelbiau viešai, gavau tiek žinučių iš moterų, kurios džiaugėsi galėdamos dalyvauti ir prisijungti, kad nuoširdžiai nesitikėjau! Jei būčiau žinojusi, kiek daug moterų susidomės šia idėja, būčiau ruošusis minimum prieš savaitę (šypsosi).

Ar pati kada nors esate laikiusios kažkokio panašaus iššūkio?

Iš principo, tai, ką skelbiu šiame iššūkyje, yra mano pačios kasdienė mityba. Tik šitaip gyvenant nuolat, vis tiek atsiranda kažkokio maisto ar gėrimų, kurie tą auksinę mitybą iškraipo. Aš vadovaujuosi tuo, kad jei bent 80% gyvenime maitiniesi teisingai ir subalansuotai, tie likę 20% didelės žalos nepadarys.

Rasa Stasionienė

Rasa Stasionienė

Kokios pagrindinės šio iššūkio taisyklės?

Prieš kalbant apie taisykles, norėčiau atkreipti dėmesį į tikslą. Tikslas yra parodyti moterims, kad sveikas maistas gali būti skanus. Kad be cukraus ir miltų, mes turime begalę puikių patiekalų. O prie viso to, gauname gražų kūną, bei energijos kupiną savijautą. Ir kad po šių 2 savaičių daug moterų išliktų panašiame sveiko gyvenimo režime.

2 savaites gyvenime visiškai be cukraus, ar miltų. Skaitome sudėtį ir nevartojame produktų, kurių sudėtyje yra pridėtinio cukraus, atsisakome visu bandelių, pyragėlių ir t.t.. Valgome reguliariai, sočiai, bet sveiką, gryną maistą. 

Būtinas ir judėjimas, kad kūnas įprastų daugiau laiko judėti, o ne gulėti ant sofos ir kaupti riebalą. Kadangi gyvename neramiais laikais, rekomenduoju išeiti valandai laiko į lauką, bet tai daryti saugiai, po vieną, miške, ar panašiai atokiose vietose.

REKLAMA

Viena iš iššūkio taisyklių – valgyti 5 kartus per dieną. Gal galėtumėte pasidalinti, kaip, pavyzdžiui, atrodo pilnas jūsų visos dienos meniu?

Žinoma, tai yra labai paprasta! Tačiau normaliomis gyvenimo sąlygomis, aš, kaip ir dauguma iš mūsų, dažnai valgau restoranuose, kavinėse, renkuosi dienos pietus. Toks valgymo būdas nereiškia, kad turi nuolat gaminti. Gaminant patiems, aišku, pasiekiamas aukščiausias rezultatas, nes puikiai žinai, kokius produktus naudoji. Tačiau tarkime kavinėse, aš visada prašau, kad ant salotų ar mėsos nepiltų padažų. Renkuosi kiek galima grynesnius patiekalus.

Dabar pusryčiams valgyčiau pilno grūdo kruopų košę, dažniausiai avižų, paskaninta šaukštu riešutų sviestu ir bananu. Užkandžiui – 2 virti kiaušiniai su avokadu ir agurku. Pietums – lašiša, kepta orkaiteje, su daržovių salotomis (agurkai, pomidorai, avokadas, poras, česnakų laiškai, žirnių ankštys, mielių dribsniai). Kadangi pati lašiša yra riebi, papildomai aliejaus nepilu. 

Jei po pietų labai užsinoriu kažko saldaus, ant ryžių trapučio užsitepu 100 proc. anakardžių riešutų sviesto, pasidarau arbatos. Antras užkandis – obuolys, pusė saujos riešutų. Vakarienei renkuosi panašų maistą, kaip ir pietums, tik mažesnę porciją. Gali būt kalakutiena, vištiena, jautiena su daržovėmis. O visai vakare, jei dar labai norisi, suvalgau jogurto ar varškės. Ir geriu daug vandens. 

Rasa Stasionienė

Rasa Stasionienė

Kaip dar šiuo iššūkio metu siūlytumėte sveikai pasilepinti, kai norisi kažko saldaus? 

Cukrus organizme yra priklausomybė, ir, deja stipri. Tai yra įrodyta moksliškai, be to, tyrimai rodo, kad moterims cukraus norisi labiau, nes jų hormoniniai pokyčiai organizme yra labiau kintantys. Dar cukrus vadinamas „laimės hormonu“. Cukrus mums suteikia staigų energijos šuolį, bet jis labai staigiai ir krenta, ko pasekoje, prisivalgę saldumynų, po valandos jaučiamės lyg „norėtume prigulti ant sofytės“, ar pasedėti nieko neveikiant, todėl greitai pakilusi energija greitai ir dingsta. 

REKLAMA

Dėl šios priežastis žmogui, įpratusiam cukraus vartoti nuolat ir didesniais kiekiais, pradžia be cukraus gali būti sunki. Gali net skaudėti galvą, nes kūnas jo reikalaus. Cukrus, kaip ir kiekviena priklausomybė, turi šalutinius efektus, kada organizmas „pradeda valytis“. Nuo senų laikų, žmogaus kūnas nėra pripratęs gauti tiek angliavandenių ir cukraus, kiek jo siūlo dabartinė pramonė. Jo dedama visur – pradedant duona, baigiant žalia pramonine mėsa, kad jos skonis būtų geresnis. Todėl kam papildomai vartoti cukrų? Atsisakykite.

Sveika, saldi alternatyva, galėtų būti mano ankščiau minėtas riešutų sviestas, saldūs vaisiai, uogos. Tik jų visų reikėtų vartoti minimaliai.

Ar pati renkatės tik bėgimą, greitą prasiėjimą, ar mėgstate ir treniruotes namuose?

Sportuoti pradėjau susilaukusi pirmo vaiko. Bandžiau įvairias treniruotes, kol atradau save. Galiu pasakyti viena – kai tikslas yra numesti svorio, visada tikslingiausia sportuoti aktyviai, rinktis vadinamas cardio treniruotes. Dabar aš 3 kartus sportuoju su treneriu, kuris miksuoja jėgos ir ištvermės treniruotes. Jis turi didelį žinių bagažą ne tik ties raumenų auginimu, bet ir sveikatos klausimais.

Tačiau šiuo metu, kai niekas nedirba, o orai šyla, prisiminiau tobulą treniruotę – bėgimą. Juk tai nieko nekainuoja, gali treniruotis visur. Kadangi dabar esu nesportavusi ilgą laiką, pratinu savo kūną po truputį sugrįžti į ritmą. Šiandien aš nebėgu, o greitai einu. Su savo iššūkio dalyvėmis viskuo, nuo pačio pirmo žingsnio, dalinuosi pati (šypsosi).

REKLAMA

Rasa Stasionienė

Rasa Stasionienė

Ne paslaptis, kad esate 4 vaikų mama, jūsų figūros linkių tikrai galėtų pavydėti daugelis – kaip išlaikote tokias formas? 

Galiu pasakyti, kad nėštumas – ne kliūtis gražiai atrodyti, tik reikia stengtis. Aš manau, kad norint gyvenime turėti kažką kokybiško, reikia daug dirbti. Ir nekalbu apie karjerą – kalbu apie santykius, darnią šeimą, ryšį su vaikais. Taip pat ir apie išvaizdą. 

Taip, kai tau – 23-eji, gali kiaurą parą valgyti mėsainius, traškučius, gerti colą, ir atrodysi „wow“. Pati tokia buvau. Bet ilgainiui, dėl nėštumų, hormonų pokyčių, ir netgi tos  neteisingos mitybos jaunystėje, organizmas prikaupia skysčių. O tada jau reikia pradėti dirbti su savimi. Patikėkite, aš jau labai ilgai stebiu įvairias treneres, to tobulo kūno savininkes, ir galiu pasakyti viena – jos visos dėl to labai daug dirba. Ir ne 2 savaites, o nuolat. Aš – ne išimtis, maistą prisižiūriu nuolat. Sportuoju taip pat. Tiesa, dabar buvo laikotarpis, kai kelis mėnesius nesportavau, todėl labai noriu grįžti į ritmą. Mano pačios projektas ir jo dalyvės mane labai motyvuoja.

Ar esate anksčiau laikiusis dietos?

Ne, tai – visiškai ne man. Esu bandžiusi kartą per savaitę daryti vadinamas iškrovos dienas, bet nepasiteisino. Tai, ką aš siūlau dabar, nėra dieta. Visiškai nejaučiame alkio, valgome ganėtinai daug, tik sveikai.

Ar apskritai esate iš tų, kurioms svorį numesti ir palaikyti yra paprasta, ar visuomet reikia dėl to nemažai pasistengti? 

Esu dėkinga genams, visada buvau labai liekna. Tačiau po keturių nėštumų, kurie ėjo kelių metu skirtumu, tikrai turiu stengtis. O ypač po ketvirto.

REKLAMA

Jei ne paslaptis, koks jūsų ūgis ir svoris? 

Ūgis – 168 cm, o šiuo metu sveriu 55-54 kg.

Kiek svorio dar norėtumėte numesti? 

Viskas sukasi ne apie svorį. Yra atvejų, kai riebalai nukrinta ir užauga šiek tiek raumenų – rezultate svorio kritimas nėra didelis, bet veidrodyje vaizdas puikus. Aš norėčiau sverti tiek, kiek kažkada prieš nėštumus – 50-52 kilogramus. Bet, visų pirma, noriu, kad pati sau patikčiau veidrodyje, o tik po to jau skaičiai svarstyklėse (šypsosi).

Milda
2020-04-05 14:17:52
Liūdna, kai turtingų vyrų žmonoms rūpi tik kilogramai ir kelionės, kurių foto skubiai reikia įkelti į instagramą. O kas augina tuos vaikučius? Tikriausiai auklės! Kurios artimesnės ir už pačią mamą tampa :(
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
fu 2020-04-10 23:07:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nei papu nei subines, pakaba kzk    ATSAKYTI
fu 2020-04-10 23:05:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nei papu nei subines, pakaba kzk    ATSAKYTI
dd 2020-04-10 23:02:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Psichuske biski, niekam nerupi kas kiek sveria. Ir siaip dviratis tegu pavalgo biski .   ATSAKYTI
Odeta 2020-04-08 20:25:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nepavydekit    ATSAKYTI
Kalakutas 2020-04-05 15:57:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Netikiu nei vienu žodžiu, svoris kaip geros vištos, o valgo 5xdienoje, tegul nesvaigsta ir neklaidina likusių vištelių.   ATSAKYTI
Aaa 2020-04-05 23:04:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pati gyvenu kaip ši moteris visa gyvenimą galvodama ką valgau. Man 37,pora gimdymų, o sveriu tiek pat kiek būdama 16metu, net ir nesportuodama(kuo tikrai nesididzioju).   
Veronika 2020-04-05 14:32:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal daugiau ir nebūtina numesti svorio nes pagal ūgį jau viršsvorio nėra .O dėl grožio jums tikrai užtenka to kiek pasiekėte rezultatų.
Išlikite tokia ištverminga ir nuostabi .   ATSAKYTI
Milda 2020-04-05 14:17:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Liūdna, kai turtingų vyrų žmonoms rūpi tik kilogramai ir kelionės, kurių foto skubiai reikia įkelti į instagramą. O kas augina tuos vaikučius? Tikriausiai auklės! Kurios artimesnės ir už pačią mamą tampa :(   ATSAKYTI
Mama 2020-04-04 22:27:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal persišviek galva!   ATSAKYTI
Jolita 2020-04-04 19:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gal ne viena pamaina.   ATSAKYTI
Rasa 2020-04-04 19:00:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O as 5 vaiku mama,ir sveriu 54 kg,   ATSAKYTI
Xx 2020-04-04 18:08:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gražiai atrodo ,tik geros nuotaikos ir sveikatos   ATSAKYTI
Tiesa 2020-04-04 17:33:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baisu   ATSAKYTI
Tiesa 2020-04-04 14:25:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Skeletas., kaulų rinkinis!   ATSAKYTI
Xxxx 2020-04-04 14:20:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eikit medikams geriau padėti...    ATSAKYTI
Tikrai taip 2020-04-04 12:33:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jusu figura nepriekaistinga.   ATSAKYTI
Jinai 2020-04-04 11:43:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Skeletas,kaulu vyniotinis,net slykstu. Ar vyras i kaulus nesusibuktavo kai ko? Giltine. Argi cia normali? Matyt valgyt neturi ko ferma priveisus. Fui,sakalys   ATSAKYTI
Ala 2020-04-04 10:22:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O nenorit sverti 40? 50 juk per daug! Turbūt neturit problemų, kad apie tokias nesąmones rašoma.   ATSAKYTI

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
„Lietuvos talentai. Supervaikai“ (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Šiandien 19.30 val. TV3 televizija savo žiūrovus pakvies pamatyti įspūdingą, antrąjį „Lietuvos talentai. Supervaikai“ finalą. Čia savo talentus pademonstruos likę teisėjų ...
Oksanos Pikul pokyčiai
Atlikėja, vizažistė Oksana Pikul-Jasaitienė, šiuo metu džiaugiasi išpildyta svajone, visuomet spinduliuoja pasitikėjimu savimi ir žavi tobula šypsena. Kviečiame vienos ...
Daugardas Gintaras Rimša-MC Gralis (nuotr. asm. archyvo)
Daugardas Gintaras Rimša, muzikos pasaulyje geriau žinomas kaip MC Gralis, grįžta ir pristato naują singlą apie santykius, meilę bei požiūrį vienas į kitą.  Jautrią dainą ...
Vilius ir Violeta Tarasovai
Neišskiriamas duetas Violeta ir Vilius Tarasovai drauge yra ne tik scenoje, bet ir gyvenime. Nepaisant to, kad gyvenimas kartais pažeria ir sunkumų, jie visuomet į viską ...
Egidijus Dragūnas (nuotr. BFL)
Atėjus šeštadieniui naujienų portalas tv3.lt ir vėl kviečia pasinaudoti laiko mašina bei prisiminti geriausius visų laikų koncertus. Praėjusią savaitą pristatėme žinomo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų