Šioms dvynėms 98-eri: pasiekė rekordą

Nemunėlio Radviliškyje 1921 m. lapkričio 14 d. gimusios dvynės Drevinskaitės –Jadvyga Ona Slabkevičienė ir Malvyna Katrina Samulienė, perkopusios 98 metų amžių, pripažintos vyriausiomis dvynėmis Lietuvoje.

Dvynės Drevinskaitės –Jadvyga Ona Slabkevičienė ir Malvyna Katrina Samulienė (nuotr. Organizatorių)
2

M. K. Samulienė susilaukė dviejų sūnų ir dukros, o J. O. Slabkevičienė užaugino sūnų ir tris dukras. Dabar viena iš šių garbingo amžiaus moteriškių gyvena Biržuose, kita Nemunėlio Radviliškyje.

(2 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šioms dvynėms 98-eri: pasiekė rekordą

Šiuo metu agentūra „Factum“ tikrina gautą informaciją apie kitas dvynių poras ir ateityje tikisi sudaryti vyriausiųjų dvynių dešimtuką. Šiuo metu šiame sąraše yra įrašytos dar dvi dvynių poros. Tai 90 metų 3 mėnesių 20 dienų amžiaus sulaukusios Raseiniuose gimusios ir vėliau ten gyvenusios Živatkauskaitės – dvynės Birutė Justina Laurinaitienė ir Ramilda Viktorija Petreikienė, o taip pat 84 metų 9 mėnesių 26 dienų amžiaus sulaukusios Sabonaitytės, kilusios iš Paparčių k. (Tauragės r.). Vėliau šios dvynės Juzė-Birutė Blažienė ir Bronislava Matusevičienė gyveno Paupio kaime (Raseinių r.).

Vyriausiąja moterimi Lietuvoje, kurios amžius taip pat patvirtintas dokumentais yra 111 metų 5 mėnesių 2 dienų amžiaus Eufemija (Emilija) Daukšaitė Krištopaitienė, gimusi 1902 m. spalio 2 d. Barysių k., Joniškio r. Deja, ji 2014 m. kovo 14 d. mirė Šiauliuose.

Daug ankstesnių tyrimų apie ilgaamžius nepasitvirtino arba ilgaamžiškumą patvirtinti trūko duomenų. Į agentūros akiratį buvo patekusi moteris, turėjusi pase įrašą, patvirtinantį, kad ji yra daugiau nei 132 metų amžiaus. 1991 m. vasarą net Gineso atstovai ruošėsi atvažiuoti į Lietuvą ir ją aplankyti. Sudarius Vyriausybinę komisiją, vadovaujamą tuomečio Ministro pirmininko pavaduotojo Romualdo Ozolo į kurią įėjo agentūros atstovas, medikai-gerontologai, archyvarai ir kiti specialistai, po nuodugnesnių tyrimų buvo atskleista senųjų raštininkų klaida. O iš vienos senolės perkopusios šimtą metų pasakojimo teko sužinoti, kad jos senelis, būdamas 148 metų, ją palydėjo dirbti į dvarą. Suprantama, paprašius ką nors patikslinti, pasakojimo autorė viską pamiršo. Todėl ir dabar registruojant ilgaamžiškumo rekordus tenka daug ką tikrinti.


Rašyti komentarą...
g
giotraplun
2020-02-16 08:24:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baltijos com - pаžinčių svеtainė suaugusiems, nоrintiеms susirаsti partnerį, nоrintiems pаsimylėti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų