REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

TV laidų prodiuseris Arūnas Valinskas prisijungė prie gražios iniciatyvos ir prakalbo apie negalią turinčius žmones.

TV laidų prodiuseris Arūnas Valinskas prisijungė prie gražios iniciatyvos ir prakalbo apie negalią turinčius žmones.

REKLAMA

Sausio 16-ąją, ketvirtadienį vyksiančio renginio „Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019” svečiai pagerbs ryškiausias praėjusių metų paralimpinio sporto asmenybes, bet ir mėgausis pramogine vakaro dalimi.

Vienas iš renginio akcentų – pokalbis su pramogų verslo įžymybe Arūnu Valinsku. Apdovanojimų išvakarėse A. Valinskas papasakojo apie santykį su paralimpiniu sportu, pačią mėgstamiausią paralimpinę sporto šaką ir visuomenės požiūrį į žmones, gyvenančius su negalia, rašo pranešime spaudai.

Neskirstau žmonių į įgalius ir neįgalius. Aišku, turintys dirbtinę koją negali bėgti olimpinėse žaidynėse, jie negali žaisti futbolo, bet niekas nesako, kad jie negali gyventi. Gyvenant šiais laikais, mes turime daugiau dvasinio neįgalumo nei fizinio. Viena iš neįgalumo formų yra išskirti dirbtinai tuos žmones, kurie turi fizinę negalią. Man net nekyla klausimas, kodėl aš turiu tai daryti.

REKLAMA
REKLAMA

Mes esame jūs, o jūs esate mes. Tai yra pagrindinė žinutė. Nereikia išskirti žmonių iš visuomenės, ką kartais kai kurie asmenys nori daryti. Suvokime, kad visuomenė yra bendras organizmas. Jie dalyvauja vasaros ir žiemos olimpinėse žaidynėse, paralimpinėse žaidynėse. Ir visi jie yra Lietuva. Kaip mes į juos žiūrėsime, taip patys ir jausimės“, – sako Arūnas Valinskas.

REKLAMA

A. Valinskas kviečia ir kitus neskirstyti žmonių pagal tai, turi jie negalią ar ne, nes nė vienas nėra apsaugotas nuo negalios, kiekvienas bet kurią dieną gali atsidurti neįgaliojo vietoje.

„Negalia – bet kurio iš mūsų rytojaus galima perspektyva. Mes galime pakliūti į avariją, o kai tai nutiks mes galime atsidurti bet kur. Tiesiog nereikia to eliminuoti iš savo likimo, kuris galbūt tavęs laukia rytoj. Ir kai tu taip žiūri į tuos žmones, kurie dabar taip gyvena, galbūt į tave taip pat žiūrės rytoj, kai jau tu taip gyvensi“, – svarsto A. Valinskas.

REKLAMA
REKLAMA

A. Valinskas, prieš dešimtmetį trumpai ėjęs Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pareigas, sako pasigendantis kitokio valstybės požiūrio. Kalbant ne tik apie sportininkus, bet ir apie tas socialines grupes, kurios šiandien šalyje yra silpniausios ir lengviausiai pažeidžiamos.

„Problema ta, kad didžioji dalis silpnesnių žmonių valstybės yra neginami. Įstatymai yra ne taip sudėlioti, našta finansinė ne taip padalinama. Bausti įmonę už tai, kad ji kažkur teršalus leidžia ar kitaip pažeidžia įstatymus – tai yra vienas dalykas. Tačiau tai, kad mes ištisas žmonių su negalią kartas tiesiog pražudome, jiems nepadedame – va čia yra didžiausia bėda“, – įsitikinęs A. Valinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Valinskas pasigenda ir kai kurių negalios organizacijų pastangų dėl savo atstovaujamų žmonių.

„Mes, kaip „Auksinio proto“ ir „Kas ir kodėl“ intelektinių žaidimų komanda, kreipėmės į kelias neįgaliųjų organizacijas. Žinome, kad jų žmonės yra su negalia, tačiau jie protingi, jų smegenys veikia kaip kompiuteris. Sakome: mes norime juos įdarbinti, mes norime jiems padėti, mes už kiekvieną sugalvotą klausimą mokėsime jiems pinigus. Ir patys sulaukėme klausimo: o ją jūs ruošiatės pasiūlyti mūsų organizacijai?

Tada aš supratau, kad tose organizacijose dirbantiems žmonėms svarbiausias yra ne jų žmonių, narių gerbūvis, o jų pačių organizacijos. Pasibaisėjau tokia situacija. Tai va čia yra ta didžiausia problema, kad žmogus gali būti su sveika kūno struktūra ar su negalia, bet jeigu su galva negerai, tai jam visada bus negerai“, – pasakoja A. Valinskas.

REKLAMA

A. Valinskas atskleidžia, kad paralimpinės žaidynės kiekvieną kartą jam palieka neišdildomą įspūdį, o bene mėgstamiausia paralimpinė sporto šaka yra golbolas.

„Jaučiu pasididžiavimą visais paralimpiečiais, ne tik Lietuvos. Man atrodo, kad sportininkai, kurie dalyvauja paralimpinėse žaidynėse, jie jaučiasi kaip viena valstybė. Aišku, jie kovoja su savo šalies vėliavomis, jiems grojamas himnas. Bet jie yra atskira valstybė, kuria jie dižiuojasi ir už kurią jie kovoja. Geriausias pavyzdys – apskritai jų dalyvavimas. Man labai patinka matyti, kaip jie tai daro.

Man tik gaila, kad daugiausiai medalių olimpiadose, įskaitant ir paralimpines žaidynes, iškovojusi Lietuvos golbolo rinktinė (Lietuvos golbolo rinktinė yra tituluočiausia šalies sporto komanda – red.), ji dažnai ne tai, kad nėra pabrėžiama, ji dažnai yra ignoruojama. Kažkaip, jeigu nori jaustis sveikas, to žmogaus su negalia dažnam labai smagu nepastebėti. Bet tu atsimink, kad gal tu kažkada toks būsi, gal tavo tėtis, gal mama, gal dar kažkas, gal tavo vaikas ateis į pasaulį kitoks“, – pokalbį baigia A. Valinskas.

REKLAMA

„Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019” paskelbs geriausių atletų penketuką, taip pat paralimpinio sporto atstovus, triumfuosiančius „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijose. Bus paskelbti dešimt neįgaliųjų sporto klubų, praėjusiais metais pasiekusių geriausius rezultatus.

Laureatų laukia piniginės premijos, Lietuvos paralimpinio komiteto partnerių ir rėmėjų prizai.

Renginio pramoginėje dalyje dviejų šimtų svečių laukia atlikėjų Donato Montvydo ir Gražvydo Sidiniausko atliekamos dainos, taip pat humoristinis Aistės Krušinskaitės pasirodymas.

„Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019” renginį ves žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė ir aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų