Šeštadienį TV3 eteryje – išskirtinė „Tarp pilkų debesų“ premjera

Jaudinanti tremties istorija, atspindinti dramatiškus įvykius, kuriuos teko išgyventi mūsų tautai populiariausias 2018 metų filmas „Tarp pilkų debesų“ šeštadienio vakarą kviečia visus, neabejingus Lietuvos istorijai ir geram kinui, susiburti prie televizijos ekranų. Išskirtinio filmo premjera TV3 „Šeštadienio gero kino vakaro” rubrikoje!

Tarp pilkų debesų (nuotr. Organizatorių)
13

Vienas baisiausių istorinių įvykių – lietuvių tremtis į Sibirą palietė daugelį Lietuvos šeimų. Mūsų senelių ir močiučių lūpose dar gyvi pasakojimai apie nežmoniškas gyvenimo tremtyje sąlygas, baimę, nežinomybę, skausmą, netektis ir viltį. Visa tai meniškai atvaizduota viename geriausių lietuviškų filmų „Tarp pilkų debesų“ (režisierius Marius Markevičius). Filmas sukurtas pagal lietuvių kilmės JAV rašytojos Rūtos Šepetys romaną, „Tarp pilkų debesų“, kurį ji parašė remdamasi tikra istorija.  

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Filmo „Tarp pilkų debesų“ tikroji herojė Irena

Filme pasakojama apie švelnią, trapią paauglę Liną Vilkaitę. Mergina gyvena Kaune, inteligentų šeimoje, svajoja studijuoti dailę. Tačiau 1941 m. birželio 14-tosios naktį visas svajones sužlugdo sovietų kariškių smūgiai į duris. Lina kartu su jaunesniu broliu ir mama ištremiama į Sibirą, kaip ir tūkstančiai kitų lietuvių. Prieš akis – ilgiausia gyvenimo kelionė gyvuliniame vagone, bandymas išgyventi atšiauriomis Sibiro sąlygomis, baimė, jog niekada negrįši namo, artimųjų netektis ir trapi pirmoji meilė.

REKLAMA

Pagrindinį 15-metės Linos vaidmenį filme atliko britų aktorė Bel Powley („Paauglės dienoraštis“), įsimintinus vaidmenis sukūrė užsienio ir lietuvių aktoriai Lisa Loven Kongsli („Force Majeure“, „Nuostabioji moteris“), Sophie Cookson („Kingsman“), iš „Vikingų“ serialo pažįstamas Peteris Franzénas, geriausiu JAV serialu „Auksiniuose gaubliuose“ pripažinto „Mr.Robot“ aktorius Martinas Wallströmas, Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas ir kiti.


„Tarp pilkų debesų“ – brangiausias darbas nepriklausomos Lietuvos kino istorijoje, kurtas daugiau nei 5 metus. Filmo masinėse scenose pasirodo apie 700 žmonių,  aktoriams buvo sukurta daugiau nei 1000 kostiumų.

„Tarp pilkų debesų“ – „Šeštadienio gero kino vakaro” rubrikoje 21.00 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
V
Vb
2019-10-04 13:44:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Knyga puiki,filmas neįtikino...
Atsakyti
-1

P
Ponia
2019-10-04 10:38:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geras filmas verta paziurėti.
Atsakyti
-3

Žmogus
2019-10-05 15:59:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Knyga tai labai patiko, o filmas visiškai ne! Gailiuosi, kad ėjau į kiną jo žiūrėti, bent gerai, kad man tai nekainavo. Tiesiog neįmanoma klausytis kaip rusiškai kalba, baisu! Geriau jau išviso būtų nekalbėję arba parinkę aktorius kurie normaliai kalba, o ne šitaip. Knyga skaičiau su malonumu, o filmą žiūrit galvoje buvo vienintelė mintis - kad tik greičiau baigtųsi...
GERIAU PERSKAITYKIT KNYGĄ, NEI ŽIŪRĖTI ŠITĄ NESĄMONĘ
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų