Karibų virtuvės restorano vakarėlyje – neįprasti patiekalai ir žinomi veidai

Ketvirtadienio vakarą restoranas ir romo baras „Rhum room“ pakvietė susipažinti su atsinaujinusiu maisto ir kokteilių meniu.

„Rhum room“ vakarėlis (nuot. Gražvydas Kaškelis)
40

Vilniaus senamiestyje įsikūrusiame restorane sklandė Karibų dvasia ir skambėjo gyva muzika. Vakaro nepraleido ir žinomi svečiai, kurie gyrė išskirtinį interjerą, maistą ir gėrimus, rašo pranešime spaudai.

(40 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karibų virtuvės restorano vakarėlyje – neįprasti patiekalai ir žinomi veidai

Vienintelis Karibų restoranas Lietuvoje

„Esame vienintelis restoranas Lietuvoje, kuris siūlo Karibų jūros regiono virtuvės patiekalus. Prasidėjus rudeniui, restorano meniu buvo šiek tiek atnaujintas. Jame atsirado daugiau tradicinių Karibų skonių. Žinoma, liko klasikiniai, klientų jau pamėgti patiekalai. Nuo šiol kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviesime kartu švęsti Karibų ritmu. Juk ši savaitės diena skirta susitikimams su šeima, draugais ir geram maistui“, – kalbėjo restorano virtuvės šefė Rugilė Gečaitė.

Kviestiniai renginio svečiai galėjo pirmieji įvertinti naujuosius patiekalus. Pagyrų sulaukė plantanų sriuba, kurioje susitiko kokosų pienas, karis, lengvas plantanų saldumas ir bananas. Tam, kad sriuba dar labiau primintų Karibus, joje atsirado česnakinės krevetės. Komplimentais buvo apipiltos ir midijos su chorizo dešra. Tai – saldžiai, aštriai ir rūgščiai prisotintos midijos. Patiekale susijungė Karibų ir ispaniški skoniai. Mėsos mylėtojai galėjo paragauti dūminio jautienos išpjovos kepsnio su aštriai saldžia glazūra ir troškintomis daržovėmis.

REKLAMA

Renginio nepraleido ir gardžiam maistui neabejingos garsenybės. Stilingame vakare pasirodė tinklaraštininkė Simona Burbaitė, mados industrijos ekspertas Arnoldas Remeika, modelis ir didžėja Akvilina Ubartaitė, buvusi laidų vedėja Agota Mašanauskaitė, stilistas ir papuošalų kūrėjas Sigitas Praspaliauskas, balerina Kristina Tarasevičiūtė, dainininkas Petras Daunys, renginių organizatorė Rasa Arlauskienė ir kiti svečiai.

S. Burbaitė – restoranus renkasi ypatingoms progoms

Renginyje kalbinta S. Burbaitė pasakojo, kad šiame restorane ji apsilankė pirmą kartą. Žinoma moteris teigė, kad jai visada malonu Vilniuje atrasti vis naujas vietas, išbandyti meniu. Simona pasakojo dažnai valganti mieste, tačiau brangius restoranus ji renkasi ypatingoms progoms ar savaitgaliams.

„Labai vertinu gerą maistą, draugišką aptarnavimą, stilingą aplinką. Man yra svarbi visuma. Manau, kad jei kiekvieną dieną valgytumei tokiuose restoranuose kaip šis, tai taptų kasdienybe, o ne proga pasilepinti. Apsilankymas gerame restorane man teikia džiaugsmą ir malonumą“, – kalbėjo S. Burbaitė. Renginyje jai labai patiko netikėto skonio sriuba, paprikos su druska, mėgstama saldžioji bulvė, o jautienos išpjovos kepsnio skonis nustebino gerąja prasme.

„Negaliu pasakyti, kurios šalies virtuvė man patinka labiausiai. Daug keliauju, todėl nuvykusi svetur, stengiuosi paragauti ir šalies patiekalų. Mėgstu azijietišką, rytietišką maistą. Man svarbu subalansuota mityba, nes taisyklingai maitinantis, jautiesi gerai. Žinoma, būna


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų