Lietuvė „Drag“ karalienė Vanda Saiko: reikia nebijoti būti savimi

Tikėtina, jog daugelis pamatęs gatvėje einantį į moterį persirengusį vyrą, tikrai atkreiptų dėmesį. Ryškus makiažas, spalvoti plaukai ir aukštakulniai – akį traukiantis įvaizdis. Būtent taip mėgsta pasipuošti vaikinas, kuris įkūnija savo paties sukurtą personažą – Vandą Saiko.

Karolis Servetka (nuotr. asm. archyvo)
12

Vaikinas pasakoja, kad šį personažą susikūrė ne šiaip sau – jis nori skleisti žinią bei pabėgti nuo rutinos.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karolis Servetka

Esi vyras, tačiau nebijai persirengti į moterį. Nuo ko visa tai prasidėjo?

Nuo pat vaikystės, kai man buvo gal 4 ar 5 metai. Mėgdavau apsiauti mamos aukštakulniais, taip pat mane visada traukė kosmetika. Trumpai sakant, tiesiog nuo mažų dienų jaučiau tą trauką.

Kokios buvo aplinkinių bei tėvų reakcijos?

Visada girdėdavau, kaip smerkiami yra gėjai, bet niekada nesuprasdavau, kas čia tokio, nes man viskas tarsi įgimtai buvo sava. Nors girdėdavau, kad aplinkiniai šmeižia gėjus, tačiau mano šeima viską žino ir mane palaiko. Mamos palaikymas man suteikia labai daug jėgų, įkvėpimo ir motyvacijos judėti toliau. Aišku, kad kai prieš kelis metus ji apie viską sužinojo, reikėjo apsiprasti, bet tai įvyko greitai.

Kodėl sugalvojai sukurti Vandos Saiko personažą?

Ji yra visiška patrakėlė, ji – mano visos slapčiausios mintys ir svajonės, sudėtos į vieną asmenį. Dar prieš 6 metus, kuomet dažydavausi su mamos kosmetika ir siuntinėdavau draugams kvailus, juokingus vaizdo įrašus, tuomet dar vadinausi „Kolanda“.

REKLAMA

Kai išsikrausčiau gyventi į Vilnių, atsivėrė milijonai galimybių. Pradėjau dirbti su makiažu, bendradarbiai mane praminė Vanda. Vanda vardas gimė nuo frazės „pelkių Vanda“. O Vanda jie mane praminė dėl mano labai netvarkingo ir spontaniško charakterio. Nuo tada ir prilipo tas vardas mano „drag“ asmenybei.

Karolis Servetka  (nuotr. asm. archyvo)

Kas būni tada, kai nebūni Vanda?

Vanda būnu tik specialiuose renginiuose arba gėjų bei lesbiečių klube, kuriuose žmonės tai priima ir supranta. Gatve taip niekada nevaikštau, nes Lietuvoje jaučiuosi dar nepakankamai saugiai. Replikų kol kas dar niekada nesulaukiau, tačiau ko gero dėl to, kad visuose renginiuose būna savi žmonės.

O pati Lietuva labai sparčiai auga. Prieš kelis metus buvo sunku pagalvot, kad čia vyks „drag“ renginiai, bet dabar, kuo toliau, tuo labiau jų daugėja. Tai reiškia, kad visuomenė po truputį nustoja bijoti naujovių. Na, o darbo dienomis aš taip nesidažau.

Karolis Servetka  (nuotr. asm. archyvo)

Ką nori įrodyti tada, kada esi Vanda? Kodėl nori pabėgti nuo tikrovės ir persirengti į kitą asmenį?

Aš noriu žmonėms parodyti, kad reikia nebijoti būti savimi. Vanda tarsi kovoja prieš sistemą. LGBT + žmonės negali įsivaikinti vaikų, jie negali tuoktis, jie negali sukurti partnerystės. Todėl aš, kaip „drag“ karalienė noriu skleisti šią žinią.


Rašyti komentarą...
A
Agnė
2019-08-14 09:07:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man tai pasakiškai gražu. Aš žiauriai džiaugiuosi, kad žmonės vis mažiau bijo atsiskleisti ir kad tokie renginiai, kur pasirodo Vanda Saiko apskritai vyksta. Ir man labai smagu, kad daugėja palaikančių žmonių. Damn gurl, kaiiiiip hot!
Dar būtų faina, kad atsirastų straipsnių apir QUEER įvaizdžius ir žmonėm papasakotų kas tai iš viso yra ir kas gali būti.
Atsakyti
-6

.
.
2019-08-14 07:09:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau žmonės pamato vyrą su makiažu tai iškarto puola: "čia nenormalu", "nevyriška", "pyderas" ir t.t. bet į jų galvas nedaeina, kad būti savimi, nebijoti to parodyti, kaip tik yra vyriška! Mylėti kitą žmogų ( taip pat ir tos pačios lyties ), save, savo pomėgius yra normalu ir taip turėtu būti. Esi koks esi, unikalus išskirtinis ir tobulas. Iškarto matosi, kad žmonės gyvena kažkokiais durnais stereotipais arba "zonos panetkėm"
Atsakyti
-4

G
Gwyqh
2019-08-14 07:25:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip tau ten gyvent 1854 metais sekasi? Mum tai jau žinok 2019 neblogai, priimam žmonės įvairius
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų