Vasara — vestuvių metas, kuomet daugybė porų, kupinos nekantrumo ir džiugesio, laukia gražiausios savo gyvenimo šventės. Šventė atėjo ir į lietuviško kino namus. Rugpjūčio 9 dieną Lietuvos kino teatrų ekranus papuošė išskirtinė lietuviška romantinė komedija „Vestuvės“.

Filmo „Vestuvės“ premjeros svečiai (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Filmo „Vestuvės“ premjeros svečiai (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Sostinėje esančiame kino teatre ketvirtadienio vakarą rinkosi pramogų pasaulio garsenybės. Tarp jų buvo ir Ramūnas Rudokas su žmona Justina, kurie kaipmat pateko į fotografų taikinį. Daugelis negalėjo atsistebėti poros žavesiu bei pavydėtina Justinos figūra.

Renginyje taip pat pasirodė ir Monika Liu, Gediminas Juodeika, Sandra Daukšaitė-Petrulėnė bei daugelis kitų.

Apie filmą

Pastaruoju metu pasirodo nemažai lietuviškų komedijų, tačiau didžioji jų dauguma yra kuriamos ieškant įkvėpimo užsienio filmuose, statomos pagal pirktus scenarijus. „Vestuvių“ kūrėjai nepanoro dairytis svetimų idėjų ir nepabijojo imtis iššūkio sukurti originalų, unikalų scenarijų.

Todėl tai — išskirtinai lietuviškas kūrinys, kuomet „lietuviškas filmas“ reiškia ne vien filmo kūrėjų tautybę bei filmavimo lokaciją, bet ir lietuvišką turinį, idėjas, vaizduotę, atskleidžia visą šalies kino kūrėjų potencialą. „Net minties neturėjome pirkti scenarijaus,“— teigė „Vestuvių“ režisierius Vygantas Bachmackij, scenarijų kūręs su Matu Vildžiumi (vienu filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ scenaristų). „Pačiam jį rašant, turi daugiau pločio, esi nesuvaržytas istorijos.“ Taigi ši premjera — gražus ir svarbus įvykis Lietuvos kinui, nes tik kuriant originalius filmus tautinis kinas iš tikrųjų vystosi bei tobulėja.

REKLAMA

„Tai — sukuriantis intrigą pasakojimas apie lietuviškas vestuves,“— atskleidė siužetą filmo prodiuseris Stasys Baltakis. Vos keletą mėnesių pažįstami Laura ir Edgaras ruošiasi vestuvėms, nepaisydami to, kad yra iš skirtingų visuomenės sluoksnių. Būsimu žentu nepatenkintas Lauros tėvas Oskaras, korumpuotas politikas, nori pritraukti žmonių dėmesį ir susirinkti „padorumo“ taškų, leisdamas dukrai tekėti už paprasto berno, todėl neprieštarauja vestuvėms, nors jau svajoja apie skyrybas.

Bet jauniesiems norisi ne demonstratyvios prašmatnios puotos, o spjauti į viską ir dviese pabėgti. Jų planas, deja, neišdega; tuo tarpu skirtingų socialinių sluoksnių šeimos, vos susitikusios, ima konfliktuoti, ir jaunavedžiams tenka gesinti kaistančią atmosferą. Įsisiūbuojančiame vestuvių chaose užsimezga Lauros jaunesnės sesers ir Edgaro brolio meilė, o vyresnioji sesuo skandina savo vienatvės liūdesį šampane. Susibičiuliavę jaunųjų seneliai, norėdami pakarti piršlį, „užsuka“ kriminalą, o patys jaunieji, įtraukti šventės šurmulio, šokių, žaidimų ir tėvų konflikto, staiga suvokia, kad beveik nepažįsta vienas kito.

„Filme yra žinomų aktorių, taip pat visa plejada naujų būsimų žvaigždžių,“— intrigavo S. Baltakis. Jaunosios tėvą įkūnijo Vytautas Kaniušonis, laimėjęs „Sidabrinę gervę“ už pagrindinį vaidmenį gausiai apdovanotame Igno Jonyno filme „Lošėjas“. Vienas populiariausių šalies aktorių Giedrius Savickas („Trys milijonai eurų“, „Melagiai“), kategoriškai atsisakantis vesti įmonių bei privačius renginius, filme mielai tapo vestuvių vedėju. „Vestuvėse“ sutiksime ir Darių Meškauską („Aurora“, „Ekskursantė“), Marių Repšį („Šventasis“, „Redirected“), savo nuostabų balsą pademonstruosiančią garsią atlikėją Moniką Liu.

REKLAMA

Specialiai sukurti ryškaus jaunikio motinos vaidmens iš JAV atskrido ten jau 35 metus gyvenanti praeityje buvusi tikra teatro žvaigždė Dainora Tautavičiūtė. „Man patiko, kad, bendraujant su Dainora, iškart jaučiasi jos aukštas intelektas,“— paklaustas, kodėl pasirinko už tūkstančių kilometrų gyvenančią aktorę, pasakojo režisierius V. Bachmackij. „Tai labai svarbu aktoriui. Vaidmuo gimsta iš intelekto, turi suprasti vaidmenį, turi į jį įsigyventi. Tad intelektas — svarbus momentas, ir manau, jog čia buvo pagrindinis kriterijus, kodėl aš pasirinkau Dainorą.“

Galimybę filmuotis drauge su visiems gerai žinomomis ir mėgstamomis žvaigždėmis filmo kūrėjai suteikė ir jauniems, savo kūrybinį kelią kine tik pradedantiems aktoriams. „Ateina nauja aktorių karta,“— sakė prodiuseris Rokas Petrauskas.

„Ir šiame filme jaunieji dominuoja.“ Nuotaką vaidina Dovilė Kundrotaitė, pirmąjį žingsnį į kino ekranus žengusi „Pelėdų kalne“, o „jaunikis“ Džiugas Gvozdinskas filmavimo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje tik baigė antrą vaidybos studijų kursą. Jaunosios seseris įkūnijusios Greta Pavlovskytė bei Gabrielė Ladygaitė ligi šiol aktorinę patirtį kaupė teatre, o Edgaro broliu tapęs aktorius Laurynas Jurgelis savo filmografijoje turi vieną pilnametražį filmą — atliko vaidmenį dramoje „Sangailės vasara“. „Ilgai mes ieškojome.

Man atrodo, aš peržiūrėjau visus aktorius Lietuvoje! Tai buvo ilgas procesas, kol radau, kas geriausiai atitiko mano nusistatytus kriterijus. Likau visiškai patenkintas savo pasirinkimu,“— paklaustas apie jaunuosius aktorius, džiaugėsi V. Bachmackij.

REKLAMA

Filmo kūrėjai didelį dėmesį skyrė vizualinei pusei, išskirtinei kūrinio stilistikai bei jos kuriamam įspūdžiui. „Siekis buvo pasaulio sukūrimas,“— atskleidė režisierius. „Kad pasaulis būtų kiek pasakiškas, kad jis būtų šiek tiek atitrūkęs nuo niūrios tikrovės. Ir tam naudojome priemones, pavyzdžiui, šviesą. Tai yra, jeigu filmuojame naktį, norime, jog naktis būtų smaragdinė, mėnulis šviestų kiek smaragdine spalva.

Filmo stilistikoje man buvo svarbiausia, kad būtų kuriama pasaka. Tai taip pat buvo ilgas procesas. Ilgai rinkau šviesą, kostiumus, šukuosenas. Aktorius keitėme pilnai, pavyzdžiui, Dainorai dažėme plaukus. Aktoriai yra bazė, ir ant tos bazės tu lipdai. Lokaciją taip pat ruoši pagal save ir visiškai perdarai. Man buvo įdomu parodyti realizmą pasakos kontekste, ir tai diktavo visą filmo stilistiką.“

Vestuvių ceremonija filmuota vos prieš keletą metų moderniai atstatytoje Dubingių Šv. Jurgio bažnyčioje. „Norėjau, kad bažnyčia nebūtų sunki, būtų lengva, medinė,“— pasakojo V. Bachmackij. „Kai suradome Dubingių bažnyčią, aš iš karto supratau, kad tai yra ji. Man patiko, jog ji medinė, didžiuliai langai per visą sieną. Ji taip pat pasitarnavo kuriant pasakos įspūdį.“

Įdomiomis detalėmis pasidalino gamybos vadovas Martynas Budrys: „Kadangi nuotakos tėvas — turtingas politikas, norėjome parodyti prabangias vestuves, todėl ir už kadro viskas atrodė tikra. Dekoracijų kiekiai buvo didžiuliai. Pavyzdžiui, vien dirbtinių gėlių buvo panaudota beveik 30 tūkstančių. Vestuvinė suknelė — rankų darbo, prancūzų dizainerio siūta, jos vertė — 7000 eurų, o aktorė su ja šoko į vandenį!“

REKLAMA

Smagių kuriozų, šventinio chaoso, dvejonių bei meilės kupina romantinė komedija „Vestuvės“ pasirodys Lietuvos kino teatruose jau rugpjūčio 9 dieną. Tai — pirmasis Vyganto Bachmackij pilnametražis filmas. Režisierius yra sukūręs keletą trumpo metro darbų, vienas jų — „Visi pasiilgo Prano Ivanausko“ — Rygos tarptautiniame kino festivalyje buvo išrinktas geriausiu trumpametražiu filmu.

„Vestuves“ kelia prodiuserinė kompanija „Film Jam“, jau džiuginusi žiūrovus filmais „Nepatyręs“, „1410. Žinomas nežinomas Žalgiris“, „12 Kėdžių“, „Melagiai“.

Na
2019-08-09 00:18:23
Kaustė žvilgsnius pagyvenęs, plikas, atgrasus, diedas su kažkokia kaimiete. Tikrai taip. Protinga, išmintinga, išsilavinusi, save gerbianti moteris su tokiu niekada santuokai nesiryžtų. Skyrybos ne už kalnų. Pavyzdžių daug. Taip jiems ir reikia tiems klimaksiniams kvailiams, norintiems pasipuikuoti dukros metų žmonomis. Naivuoliai kvailiai.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
nzn 2019-08-09 21:38:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
siaubas kaip visi baisiai atrodo   ATSAKYTI
Nana 2019-08-09 20:46:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ir sitam kai kas jam pramus virsugalvi atrodys kad jam vietoj galvos tas bibas   ATSAKYTI
Milda 2019-08-09 20:45:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Senutės su miniakais, diedeliai su trumpikėm, fe vaizdelis nekoks.   ATSAKYTI
Kietai 2019-08-09 20:43:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Viename kinofilme buvo kaip tokiam nuo radiacijos nuplikusiam prakirto virsugalvi ir visi pagalvoje kad tam vietoj galvos yra bibas issigande begdavo tolin   ATSAKYTI
Patiklusis 2019-08-09 20:37:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Geriau paziurekit puslapyje zemiau. Vel sukciai siulo jums fantastiskus nepraturtejimo budus. Kibkit zuveles dideles ir mazos.   ATSAKYTI
Tiesiog 2019-08-09 20:37:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Apsirengimo stilius ...Tragedija... mano močiutė į tvartą kiaulių šerti eidavo ir tai gražiau apsirengus....   ATSAKYTI
Moteris 2019-08-09 20:33:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nors tyliai butu kur susizenijes baznytkaimije. Geda! Toks senas biaurus senis ir jauna grazi panele   ATSAKYTI
Cvat 2019-08-09 20:00:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokie negražūs zmonės... Arba fotografas niekam tikęs   ATSAKYTI
Na 2019-08-09 17:41:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kam tokius rodyt viešumoj-pajuokos objektai   ATSAKYTI
mazutas 2019-08-09 17:06:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
mane nustebino, kad vis dar kartu. ką gi, palauksim kitų metų :)   ATSAKYTI
2019-08-09 13:55:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vien perskaičius antraštę žvengas ima    ATSAKYTI
Vapsva 2019-08-09 11:07:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Abu kausai ir tiek.Bobu perejūnas ir vista,kuri per lova gali Delfi but papuliari    ATSAKYTI
Vilė 2019-08-09 08:35:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kiek tai Justinėlei metų???Vaikas šalia seno diedo...Kaustė žvilgsnius, juokinga...   ATSAKYTI
Mona 2019-08-09 00:28:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Irmantai Gelunai,ne savo pavarde rasyk po nuotraukomis,o zmoniu,jose esanciu. Nenormalu.   ATSAKYTI
Na 2019-08-09 00:18:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaustė žvilgsnius pagyvenęs, plikas, atgrasus, diedas su kažkokia kaimiete. Tikrai taip. Protinga, išmintinga, išsilavinusi, save gerbianti moteris su tokiu niekada santuokai nesiryžtų. Skyrybos ne už kalnų. Pavyzdžių daug. Taip jiems ir reikia tiems klimaksiniams kvailiams, norintiems pasipuikuoti dukros metų žmonomis. Naivuoliai kvailiai.    ATSAKYTI

Top Video

100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
Užfiksuotas šokiruojantis tėvų poelgis su kūdikiu: istorija kelia pyktį
DABAR RODOMA
Berniukas įsiuto dėl mamos poelgio – jo moralas nepaliks abejingų
DABAR RODOMA
Pikantiškas moters elgesys ant automobilio: netrukus buvo sulaikyta
DABAR RODOMA
Užfiksavo šlykšų pabėgioti išėjusios moters poelgį: paviešino, kad sugėdintų
DABAR RODOMA
Po paviešinto įrašo iš darbo mergina buvo atleista – klientai pašėlo
DABAR RODOMA
Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Išgyveno nemaloniausią incidentą lėktuve: keleivei prireikė palydovų pagalbos
DABAR RODOMA
Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Moteris patyrė gyvenimo sukrėtimą: su taksi nevažiuos dar ilgai
REKLAMA
Helen Mirren suvaidino seriale „Jekaterina Didžioji“ (tv3.lt fotomontažas)
JAV žiūrovams belaukiant Lietuvoje filmuoto mini serialo „Jekaterina Didžioji“ premjeros per HBO, lietuviai jau turi galimybę pamatyti visas keturias dalis. Philipo Martino ...
Dovilė Filmanavčiūtė (tv3.lt fotomontažas)
Po premjeros Berlyno kino festivalyje kritikai ir žiūrovai arba trypčiojo iš pasipiktinimo, arba aikčiojo iš susižavėjimo, o vokiečiai visiems įrodinėjo, kad taip niekada ...
„Džokeris“ (nuotr. Organizatorių)
Kino ekranuose vos tik pasirodęs filmas „Džokeris“ jau kaitina aistras ir padalijo jį mačiusius į dvi dalis – vieni neatsistebi aktoriaus Joaquino Phoenixo įkūnytu Arthuro ...
Tarp pilkų debesų (nuotr. Organizatorių)
Jaudinanti tremties istorija, atspindinti dramatiškus įvykius, kuriuos teko išgyventi mūsų tautai – populiariausias 2018 metų filmas „Tarp pilkų debesų“ – šeštadienio vakarą ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų