Jurgita Jurkutė-Širvaitė (Fotobankas)

Jurgita Jurkutė-Širvaitė (Fotobankas)

Žiūrovų mylima aktorė, televizijos laidų vedėja Jurgita Jurkutė-Širvaitė vis dažniau savo socialinių tinklų sekėjams tampa atviresnė ir noriai dalijasi kasdieninio gyvenimo akimirkomis.

Šį kartą moteris socialiniuose tinkluose su sekėjais pasidalijo jautria žinute.

Jurgita kreipėsi į savo gerbėjus stengdama pasiekti tuos, kuriems reikalinga pagalba: „Šiandien labai noriu, kad atidžiai perskaitytumėte mano žinutę ir pasidalintumėt ja su visais. T.y. žymėtumėt visus, kas gali nunešti ją iki reikiamų ausų. Tokiu atveju mes kartu pasieksim tuos, kuriems ji reikalinga ir gali tapti naujos pradžios akimirka sau ir kitam.

LSMU tyrėjų grupė atlieka mokslinį tyrimą, kurio tikslas giliau pažinti savižudybės rizikos veiksnius ir pagalbos galimybes sunkumus išgyvenantiems žmonėms. Puikiai suprantu, kaip sunku apie tai pradėti kalbėti. Tačiau stebuklas įvyksta tada, kai sulaužai tylą. Savo srities specialistai su jumis susitiks jums patogiu laiku ir absoliučiai anonimiškai.

REKLAMA

Pasidalindami savo patirtimi jūs ne tik padėsite sau, bet ir padėsite kitiems. Jūs galėsite ne tik aptarti šią patirtį, bet ir sulaukti asmeninės emocinės pagalbos ir informacijos apie pagalbos galimybes nusižudžiusųjų artimiesiems. Su jumis bendraus nuostabios ir didelę patirtį turinčios psichologės: Nida Žemaitienė, Valija Šap, Alicija Juškienė, Irina Banienė. Tyrime kviečiami dalyvauti tie, kurie išgyveno artimo savižudybę 2.5 -3 metų laikotarpiu. Jeigu tau dar reikia padrąsinimo – rašyk man. Rasim jį kartu.

Nuo šviesos iki tamsos ir nuo tamsos iki šviesos mus visus kartais skiria vos viena akimirka. Tegu šviesos ilgesys bus amžinas motyvas rasti savyje drąsos.“

Ši tema Jurgitai yra ne svetima, moteris neteko dviejų mylimų žmonių – tėvo ir kolegos Vytauto Šapranausko.

„Mis Lietuva 2007“, aktorė J. Jurkutė kartu su V. Šapranausku vedė ne vieną televizijos projektą. Juos siejo ne tik profesiniai santykiai, bet ir asmeninė draugystė. Žinia apie V. Šapranausko savižudybę merginą sukrėtė. 2011-aisiais gyvybę sau atėmė ir jos tėvas, plungiškis Vytautas Jurkus.

„Kiekvienas galėtume praversti adresų knygutę ir paskambinti savo bičiuliui – vienišam vilkui ir kartu paminėti gyvenimą. Kadangi turiu asmeninės patirties, norėčiau pasakyti: dabar kažkas sėdi ant mėlyno debesies ir laido į jūsų širdį sėklas, iš kurių išaugs tokie ąžuolai. Tai padės suvokti, kad susikaupimas, pagarba, kito skausmo supratimas, santūrumas ir tyla būna prasmingesnė už tūkstantį skambių žodžių. Kiekvienai šeimai, kuri susidūrė su tokia situacija nėra gėda. Yra žmonės, su kuriais galima apie tai kalbėti“ , – anksčiau yra sakiusi Jurgita.

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

View this post on Instagram

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mieli mano socialinio tinklo bičiuliai. Šiandien labai noriu, kad atidžiai perskaitytumėt mano žinutę ir pasidalintumėt ja su visais. T.y. žymėtumėt visus, kas gali nunešti ją iki reikiamų ausų. Tokiu atveju mes kartu pasieksim tuos, kuriems ji reikalinga ir gali tapti naujos pradžios akimirka sau ir kitam. LSMU tyrėjų grupė atlieka mokslinį tyrimą, kurio tikslas giliau pažinti savižudybės rizikos veiksnius ir pagalbos galimybes sunkumus išgyvenantiems žmonėms. Puikiai suprantu, kaip sunku apie tai pradėti kalbėti. Tačiau stebuklas įvyksta tada, kai sulaužai tylą. Savo srities specialistai su jumis susitiks jums patogiu laiku ir absoliučiai anonimiškai. Pasidalindami savo patirtimi jūs ne tik padėsite sau, bet ir padėsite kitiems. Jūs galėsite ne tik aptarti šią patirtį, bet ir sulaukti asmeninės emocinės pagalbos ir informacijos apie pagalbos galimybes nusižudžiusųjų artimiesiems. Su jumis bendraus nuostabios ir didelę patirtį turinčios psichologės: Nida Žemaitienė, Valija Šap, Alicija Juškienė, Irina Banienė. Tyrime kviečiami dalyvauti tie, kurie išgyveno artimo savižudybę 2.5 -3 metų laikotarpiu. Jeigu jauti, kad gali, parašyk tyrimo koordinatorėms: Laura Digrytė 860371734 [email protected] Vilma Liaugaudaitė 865635778 [email protected] Jeigu tau dar reikia padrąsinimo – rašyk man. Rasim jį kartu. P.S. Nuo šviesos iki tamsos ir nuo tamsos iki šviesos mus visus kartais skira vos viena akimirka. Tegu šviesos ilgesys bus amžinas motyvas rasti savy drąsos☀️ #mentalhealthawareness #mentalhealth #inspiration #sharingiscaring

A post shared by Jurgita Jurkute (@jurgita_jurkute) on

 

 

as
2019-07-08 14:59:57
jei istikruju zmones isdrystu ir perliptu per save,tai tokiu butu kas trecia siema,,patikekite labai daug yra zmoniu kurie vos ne maldauja kad greiciau iseiti is sito pasaulio,,ir visa tai padaro musu valdzia,,ankciau gi i ausvica vesdavo ir degindavo zmones,o dabar juos lengvai pastumia i kilpa,stipresni isbega lauk is tokios salies
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
MAXAS 2019-07-12 09:00:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu Žanetai-aš pats iš tų laikų,tai mano miestelį vadino pakaruoklių miesteliu.....   ATSAKYTI
Alma 2019-07-11 18:33:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žmonės , žmonės ką padarėt...Gal ne vienas pamenat šios dainos žodžius. Kas kaltas dėl to , kad žudosi artimieji, draugai ? Žuvusieji nepakelia paniekinimų, patyčių ir t. t.
Jiems beprotiškai sunku gyventi, jie nepakelia buvimo čia. Del to kalta aplinka. Nieks dėmesio nekreipia į Jį. Ar tas žmogus stiprus ar silpnas , svarbiausia jį pažeminti.
Dažnai žudosi girti.
O gūdžiam sovietmetyje buvo savižudybių, žudimų. Pamenu, apie 1970 metus gretimam kaime vyras nužudė žmoną ir sukapojo ją. Ar apie tai Lietuva sužinojo ?! Ne.    ATSAKYTI
Ram 2019-07-11 12:01:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labiau vertinkime gyvybę ir artimą. Kalbėkime, aiškinkimės situaciją, stenkimės suprast ir padėt.
Netoleruokime patyčių. Kai politikai viešai tyčiojasi vieni iš kitų- darosi koktu.   ATSAKYTI
Aldona 2019-07-09 20:50:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Žmonės ištvėrė kankinimus,sibiro šaltį bada nesižudė.Dabar susigincijo sutuoktiniai jau jiems pasaulio pabaiga reikia žudytis.Tai žmonių ištižimas.   ATSAKYTI
Žaneta 2019-07-09 23:35:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Žiūrėk sovietinių laikų ožka apie ką kalbi. Išeik su žmonėm pabendrauk, o ne sėdėk savo kaime visų užmiršta. "Anais laikais" žmonės irgi žudės, tik to neskelbdavo. Dabar gi ne karas, kartos keičiasi. Ir, deja, dabartinių jaunuolių karta pasižymi depresija. Gal todėl, kad nors ir baigę aukštąjį išsilavinimą algos geros ir darbo negaus, gal kad norėdami nusipirkt būstą turi nertis kilpą vardu paskola. Arba gal todėl, jog visas bendravimas vyksta internete. Visi tinder kinder ir kiti puslapiai, nebėra ir to atvirumo ir tyrumo meilės. Arba kai senos pizdos kaip tu kiša savo nosį ir rusą ir negali savo menkos galvos pasukt, kodėl tas jaunas žmogus žudos. Ir ar tai ne mano kaltė?? Prieš gerus 6 metus nusižudė mano simpatija. kodėl? Nes tokių pačių pažiūrų tėvas dakniso vaikiną.   
Patirtis 2019-07-10 00:17:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Moteryte,ko cia keikiesi?ar teko gyventi tuo sovietmeciu ???savizudybe buvo geda.o dirbo tada visi be isimties.kitaip gaudavo parų arba baudas.siandien žudosi todel kad ištižę,tas tiesa.akys dideles ,aplink visko daug o gauti negali.pagrindinis aspektas tai netikras virtualus bendravimas.seniau žmones bendraudavo naturaliai,akis i aki.pabandyk isgyvent menesi be socialinių tinklų...be šansų.tai kaip liga,priklausomybe.šaltos raides ekrane ir tu....su savo mintimis.  
N.R 2019-07-10 01:28:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ir kaip Jum liežuvis verčiasi šitaip, nežinoti nei situacijų nei kas gyveno ar negyveno sovietmečiu... Žmonės skirtingi, nevienodai kritika priima, yra labai jautrių ir deje daugiausia tie kurių tėvai sovietmečiu gyveno ir dar jei taip aiškina ,tai išvis ...galvokit ką sakot ir rasite, nebe tie laikai ,kad gėda būtų   
Žaneta 2019-07-10 07:15:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Patirtie, gana gyventi Stalino ar Brežnevo (sąstingio) metais. Niekas iš dabartinės kartos nėra ištižę, kaiptik sukasi kaip beišmano. Tais laikais sakot nesižudė, meluojat. Tik nieks viešai neskelbdavo arba meluodavo kad kokia nelaimė darbe buvo ar sirgo ir panašiai. Pasaulis juda, judėkit su juo, domėkitės kas ir kaip, o ne žviekit stotelėj "PRIE RUSO GERIAU BUVO".   
Danguolė 2019-07-10 07:15:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Palikit tą sovietmetį ramybėje, dabar žmonės patys bėga į tremtį galvojat kad savu noru, Kai kurie ir dabar gyvena kaip Sibire vos galą su galu sudurdami.Viskas labai gražiai nupaišyta, bet nebuvo blogiau nekiek kaip dabar.Pati palaidojau sūnų 22metų jauną stiprų jaunuolį kuris išėjo iš gyvenimo savu noru ir tikrai Neištižes buvo o labai stiprus,tačiau palūžo.Po jo mirties pati 4 metus buvau gilioje deprėsijoje tačiau dievo pagalba supratau,kad gyvenimas per daug gražus reike eiti pirmyn.  
123 2019-07-09 19:11:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pagarba, Jurgita. Už drąsą, už viešumą. Susidūriau su šiuo skausmu. Mano nuomone, Lietuvoje trūksta socialinių vaizdo įrašų apie patyčias soc. tinkluose, komentaruose, kurie ir yra vienas iš postūmių žmogaus savižudybės link. Žmonės nesuvokia, ką daro ir nesuvokia pasėkmių. Trūksta švietimo.   ATSAKYTI
O va 2019-07-09 16:47:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Keisa, kaip gali vienas žmogus turėti du tėvus, jei dvi mergautinės pavardės reiškia turėjo du tėvus ir vieną mamą ? Kas jai atsitiko, kad pradėjo stengt šiuo metu gi vasara, pliusinė temperatūra.    ATSAKYTI
Virginija 2019-07-09 17:01:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Čia ji taip susitrumpino vyro pavardę. :)   
Adelė 2019-07-09 15:13:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mūsų nieks nemokė mylėti save nuo to ir pradėkim   ATSAKYTI
IRENA viskas 2019-07-09 14:05:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O ką daryti jei pats nori. ...jėgų nebėra o pagalbos nerandu    ATSAKYTI
saulele 2019-07-09 09:21:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Sunkiausia tiems ,kas lieka gyvi.Praejo 20 metu ir vis dar klausiu ,kodėl?   ATSAKYTI
Gita 2019-07-09 01:24:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ne pagalbos skambuciu reik, ne pokalbiu o realios pagalbos issiaiskinti kas zmogu neramina kas sukelia panika ar liudesi ir kaip fiziskai padeti jam pakeisti situacija ar tai darbo neturejimas, konfliktai namuose ar artimojo netektis reikia realios pagalbos rankos. Dabar vienintele pagalba nuejus pas gydytojus svirkstas su raminamaisiais bei antidepresantai, kvaili pokalbiai su psichologais o grizus namo jei realios problemos neissprestos tai vel zmogus krenta atgal i ta pati liuna. Lietuvos zmonem reikia socialinio saugumo, ne ismaldos minimumo o normaliu atlyginimu. Mazinti streso lygi.    ATSAKYTI
Dalia 2019-07-09 08:04:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
"kas žmogų neramina,kas sukelia paniką ar liūdesį"...tai galima sužinoti "kvailų pokalbių su psichologais "metu..depresija serga ir pajamas bei socialinį saugumą turintys..beje ir vaikai bei paaugliai,kuriems iki minčių apie normalų atlyginimą toli šviečia..  
kolia 2019-07-09 08:15:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
taigi tie skambuciai ir pokalbiai ir yra svarbi pagalba  
Jule 2019-07-09 00:24:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Daznos mintys kad plauki vienas didziajam vandenyne ir ner nieko aplinkui matai mėlyna danguje kuriame taip gera   ATSAKYTI
Jule 2019-07-09 00:17:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
.saunu   ATSAKYTI
Jule 2019-07-09 00:17:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gera mintis   ATSAKYTI
Pacientė 2019-07-08 23:51:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jeigu mūsų visuomenė būtų daugiau informuojama apie tokias ligas kaip depresija ir kiti psichiniai sutrikimai, nebijotų apie jas kalbėti ir nesigėdytų jomis sergančių artimųjų, savižudybių skaičius sumažėtų. Deja, depresija dažniausiai vadinama bloga nuotaika, ištižimu ir pan. Ligonis pats pradeda abejoti savimi, gėdytis, slėptis, o kartais nemato kitos išeities, kaip išeiti iš gyvenimo.    ATSAKYTI
Veronika 2019-07-08 23:49:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-33
Dvi giminaitės seserys nusižudė, tik ne vienu metu. Abi naudojo alkoholį kartu su antidepresantais. Jaigu žmogus save užprogramuoja tam žingsniui, niekas nesustabdys, nes tai bando daryti keletą kartų. Nejau į laidotuves, nes negerai yra eiti į savižudžio laidotuves. Anksčiau tik už kapinių tvoros tokius laidodavo. Viskas vyksta per alkoholio vartojimą, o žmogus pats pasirenka savo likimą.    ATSAKYTI
Pacientė 2019-07-08 23:53:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Baisu net skaityti Veronikos komentarą. Kažkokie viduramžiai..........  
Vaida 2019-07-09 13:30:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zmogus alkoholi vartoja tam,kad uzbukintu bloga savijauta, kuri kyla del problemu ir galu gale issivysto i depresija. O tada be pagalbos tampa alkoholikas ir galu gale iseina is gyvenimo...  
Erlanda 2019-07-09 23:38:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Oho pažiūros kaip tikros davatkos. Gi žmogų artimą palydi, o ne kokį užkrečiama liga sergantį gyvulį. Dar pradėk vaikam neduot valgyt, nes visas maistas turi tų E. Nupušelė  
Petras 2019-07-11 17:13:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu tu bl ir durne, sunku tokiu debilu rašliavas skaityt kuriam davatkyne tave užaugino?  
Petras 2019-07-11 17:25:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar esi ka nors girdejus apie genetiskai paveldimas psichikos ligas ir dar kitu begale priezasciu, del ko zmogaus smegenys suserga lygiai taip pat kaip bet kuris kitas organas ir tai pasireiškia liudesiu nerimu apatija bejausmybe manija agresija kliedesiais haliucinacijomis ir daug kitu pozymiu, tam serganciam zmogui giliai poxui kur ji pakas ar toj ar kitoj pusej tvoros, reikšme turi tik tokiom davatkom kaip tu...Vieračka  
Skaitytoja 2019-07-08 23:12:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
viena karta pradekite pagalbos numerius deti kad zmogus atsidares telefona ji is karto rastu ,o ne kai nusizudo,tai gal nors vienam tai padetu.


   ATSAKYTI
Danute 2019-07-08 22:46:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dabar blogai   ATSAKYTI
Pykstančioji 2019-07-08 20:06:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tu čia ateini skaityt ar mokytoju(-a) būt? Kaip nori taip rašo   ATSAKYTI
Gražina 2019-07-08 19:48:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Kiek galima apie tą patį?   ATSAKYTI
Samanė 2019-07-09 12:40:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tiek kiek bus besižudančių  
Tiek, 2019-07-09 15:45:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kiek reikes.  
Sodietė 2019-07-08 16:49:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Pone(ia) as,arba išmokite rašyti lietuviškai ar gal tikrai bėkite iš Lietuvos į tą šalį,kurios kalba rašote.   ATSAKYTI
Lt 2019-07-08 19:07:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Taip tai pagrindinė straipsnio esmė, kad buvo padaryta klaidu... ir šansas jums pasireikšti....  
Erlanda 2019-07-09 23:40:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Eik iš savo sodo ir bendrauk su tikrais žmonėm užuot klaidų straipsny ieškojus  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Įspėja dėl „FaceApp“
DABAR RODOMA
Įspėja dėl „FaceApp“
DABAR RODOMA
Romainiuose nudurtas jaunas vyras
DABAR RODOMA
Įtariamoji nužudymu suimta trims mėnesiams
DABAR RODOMA
Moteris pas gydytojus papuls tik 2021 m.
DABAR RODOMA
Liūtis skandino Tauragę
DABAR RODOMA
Vilniuje rastas apdegęs lavonas
DABAR RODOMA
Pasikeitus prezidentui bus pokyčių ir Vyriausybėje
DABAR RODOMA
Paštininkai vis dažniau lieka apkandžioti
DABAR RODOMA
Vilniuje nugriovė kryžių
DABAR RODOMA
Klaipėdos zoologijos sode susirūpinimas kankinamais gyvūnais
REKLAMA
„Kūrybos podiumas“ (nuotr. JurArt)
Po metų pertraukos kūrybos, mados ir grožio renginys „Kūrybos podiumas“ vėl džiugino savo gerbėjus. Šįkart išskirtinėje aplinkoje – Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos ...
Greta Lebedeva (nuotr. Instagram)
Kūno rengybos trenerė Greta Lebedeva praėjusių metų vasarą su vyru kovotoju Aleksandru Kazakevičiumi sulaukė šeimos pagausėjimo – porai gimė sūnus. Netrukus šeima paviešino ir ...
108 kilometrų iššūkio apdovanojimai (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
Šiandien praūžė turbūt ryškiausias, stilingiausias ir puošniausias „Aurum 1006 km lenktynių“ renginys – „108 kilometrų moterų iššūkis“. Tarp aštuonių dešimčių komandų savo ...
Pop Ladies – Natalija Bunkė, Nijolė Pareigytė, Liepa Norkevičienė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
Vilnius-Palanga – tokiu maršrutu kiekvieną savaitgalį kursuoja tikrai ne vienas garsių šalies dainininkų ekipažas. Ne išimtis ir atlikėja Natalija Bunkė, šiuo metu išgyvenanti ...
Kęstutis Mažeika (Greta Skaraitienė/Fotobankas)
Ketvirtadienio vakarą aplinkos ministras Kestutis Mažeika socialiniuose tinkluose pasidalijo džiugia žinia. Politiką ir jo širdies draugę aplankė gandrai – pora susilaukė ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų