Garsios moterys gimdžiusios po 30-ties: viskas keičiasi iš esmės

Šiais laikais moterys vis dažniau ryžtasi gimdyti vėliau. Daugelį metų gyvavusi tendencija visus vaikus pagimdyti iki 30 metų, keičiasi.

V.Mauručaitė, G.Žemaitė, R.Ščiogolevaitė (tv3.lt fotomontažas)
25

Nėštumas po 30-ties nieko nebestebina, anaiptol, pasak garsių moterų, pasirinkusių gimdyti vėliau, viskas daug paprasčiau.

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Garsios moterys gimdžiusios po 30-ties: viskas keičiasi iš esmės

Tapo mažiau pakantesnė

Keturių vaikų mama ir dainininkė Rūta Ščiogolevaitė-Damijonaitienė pasakojo, kad jos vaikai yra ypač skirtingi. Praėjusią vasarą ketvirtosios atžalos susilaukusi 37-erių Rūta dalijosi skirtingomis patirtimis.

Moteris įsitikinusi – nėra vienodų vaikų ir negali jų auklėti vienodai: „Mūsų šalyje yra nepakančių žmonių, kurie kiša savo nuomonę ten, kur nereikia ir komentuoja, kad vaikas neišauklėtas. O dažniausiai tokie žmonės augina vieną vaiką arba išvis jų neturi.

Mano pirmasis vaikas buvo auksinis, labai ramus, paklusnus, net nėra niekada iškraustęs spintelės ar stalčiaus. Jei spręsti pagal tokius vaikus, kaip mano pirmasis, atrodo, kad juos auklėti reikia mažai.“

Pasak Rūtos, kiti du vaikai yra visiškos priešingybės pirmajam: „Jie yra beprotiškai aktyvus, iškraustys viską kas įmanoma, sujauks namus. Mano visi vaikai yra labai skirtingi ir temperamentą jie atsineša gimdami, todėl ne viskas yra auklėjimas.

Charakterio savybės, vieni ūmus, kiti ramesni, vieni lengviau sudrausminami, kiti užsispyrę. Taigi, negalima sakyti, kad savo vaikus auklėju vienodai, nes jei tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam.“

Moteris pasakojo, kad su metais ji tapo mažiau pakantesnė: „Daugiausia kantrybės yra, kai turi vieną vaiką, tačiau kai turi jų daugiau – kantrybės yra mažiau. Su daugiau vaikų yra ir daugiau taisyklių, dirgiklių, todėl viskas sunkiau.“

REKLAMA

Tiek Rūtos vaikai, tiek nėštumai buvo visiškai skirtingi: „Gali galvoti arba klausyti, ką kiti sako, bet niekada nežinosi, koks bus nėštumas ir gimdymas. Mano visi nėštumai buvo ne pagal visas prognozes ar spėjimus, kiekvienas nėštumas buvo skirtingas.

Kitoms būna kuo daugiau gimdymų, tuo lengviau, pas mane nieko panašaus nebuvo, visus vaikus gimdžiau labai ilgai, nebuvo jokio dėsningumo. Visus vaikus gimdžiau skirtingai ir visos patirtys yra absoliučiai skirtingos.“

Su amžiumi viskas kitaip

41-erių buvusi legendinės grupės „Dinamika“ vokalistė, dainininkė, verslininkė Viktorija Mauručaitė gali pasigirti dvejomis gražuolėmis dukromis. Vyresniajai Gabrielei jau 24-eri, o antrajai dukrai Angelai – septyneri.

Būdama 34-erių moteris susilaukė antrosios atžalos, kaip pati Viktorija sako, jos patirtis yra skirtinga: „Visų pirma, branda, supratimas ir kantrybė yra kitokia virš 30-ties. Moteris jau yra kažką nuveikusi, išmokusi, žino, ko nori iš gyvenimo. Kas liečia vaikus, manau, kad subrendusiam žmogui juos auginti yra daug lengviau.“

„Tikrai negaliu sakyti, kad yra tik vienas laikas gimdyti ir anksčiau ar vėliau negalima, nes gyvybė į gyvenimą pasileidžia tada, kada reikia.

Skirtumą jaučiu, manau, kad jaunos mamos, auklėdamos vaikus, daug ko nesureikšmina ir į viską žiūri paprasčiau, o vyresnės turi daugiau kantrybės, i viską žiūri nuodugniau, atidžiau. Žinoma, ne apie visas mamas taip galima sakyti, tačiau sprendžiu pagal save ir tai, ką matau“, – kalbėjo moteris.

Nors nėštumas yra labai individualus dalykas, visi žmonės yra skirtingi, tačiau remiantis Viktorijos patirtimi, viskas skirėsi: „Pirmąjį nėštumą priėmiau ir reagavau skirtingai, nei per antrąjį.

REKLAMA

Manau, besilaukiant, kai esi vyresnė, atsiranda daugiau atsargumo, rūpestingumo, tačiau vėl gi, visa tai yra labai individualu ir tikrai nėra vienos taisyklės.“

Moteris prisipažino, kad auklėdama Angelą stengiasi būti kantri ir supratinga: „Tiek Angelai, tiek Gabrielei daug leidžiame. Suprantu, kad vaikui reikia leisti daug ką pačiam patirti, stengiuosi ne šaukti, o ramiai kalbėti. Suvokimas, kaip auklėti vaikus, ateina su gyvenimo patirtimi.“

„Gyvenime susikuri taisyklės, kuriomis vadovaujiesi ir kurias susikuri pats ar perėmi iš tėvų. Vaikams esu griežtesnė, nei Artūras, jis yra nuolankus ir vaikams suteikia gan didelę laisvę.

Esu ta blogietė, kuri liepia tvarkytis ir laikytis tam tikrų taisyklių – juokėsi Viktorija. – Tačiau tikrai nesu iš tų mamų raganų, kurios viską daro pagal grafiką, mūsų gyvenime viskas vyksta ekspromtu ir kartais vaikams nusileidžiu.“

Trūko kantrybės

38-erių TV3 laidos „TV Pagalba“ žvaigždė Gerda Žemaitė šiuo metu gyvena pačiomis gražiausiomis akimirkomis. Garsi moteris šiemet antrą kartą tapo mama ir su vyru Andriumi sūpuoja naujagimį Nikolą.

„Mano nuomone, viskas labai skiriasi, pirmojo vaiko susilaukiau būdama 22-ejų, buvau labai jauna mama. Dabar galiu palyginti ir pasakyti, kad brandi motinystė yra visiškai kitokia. Manau, dabar esu atsakingesnė, protingesnė, kantresnė, reaguoju į tam tikrus dalykus visai kitaip“, – kalbėjo moteris.

Prakalbus apie pirmą nėštumą moteris prisipažino: „Pirmagimis buvo labai neramus, daug verkdavo, buvo labai sunku. Trūko kantrybės, greitai pavargdavau, o dabar jaučiu malonumą, nėra jokių neigiamų dalykų, niekas neerzina.

REKLAMA

Abu nėštumai man buvo nelengvi. Pirmas nėštumas buvo be komplikacijų, tačiau priaugau labai daug svorio. Antrasis nėštumas buvo rizikingas, reikėjo save prižiūrėti, jaučiausi sunkiai ir varginančiai. Tikriausiai esu iš tų nepopuliarių moterų, kuriai nepatiko būti nėščiai. Žinoma, smagu, kai žinai, kad nešioji gyvybę, bet fiziologiniai kūno pokyčiai ir pojūčiai mane labai vargino.“


Rašyti komentarą...
J
JOLANTA
2019-08-03 19:41:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka cia per nesamone, gimdyti po 30 velai?niekas nebgimdo 20 siais laikais, ot straipsni kazkas parase. Saunuoliai.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų