REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
54
Eurovizijos finalas: Olandija (nuotr. SCANPIX)

Keli Olandijos miestai sekmadienį pareiškė norintys organizuoti 2020 metų „Eurovizijos“ dainų konkursą, šalies atstovui laimėjus šiemetinį konkursą su jaudinančia balade apie išsiskyrimo skausmą.

54

Keli Olandijos miestai sekmadienį pareiškė norintys organizuoti 2020 metų „Eurovizijos“ dainų konkursą, šalies atstovui laimėjus šiemetinį konkursą su jaudinančia balade apie išsiskyrimo skausmą.

REKLAMA

Amsterdamas, Roterdamas, Haga ir Mastrichtas deklaravo norą kitais metais surengti kiču garsėjantį renginį, kuris ekstvagantiškais pasirodymais ir įspūdingomis scenos dekoracijomis pritraukia milijonus žiūrovų.

Lažybininkų favoritas Duncanas Laurence‘as, su balade „Arcade“ laimėjęs šeštadienį vakare Tel Avive įvykusią šiemetinę „Euroviziją“, pelnė savo šaliai pirmąją per 44 metus pergalę šiame konkurse.

25 metų atlikėjas 2016-aisiais prisipažino esąs biseksualus ir pasinaudojo savo triumfu, kad paragintų ugdyti toleranciją ir supratingumą.

REKLAMA
REKLAMA

Antroji vieta atiteko Italijai, o trečioji – Rusijai.

Galutiniai rezultatai buvo paskelbti susumavus dalyvaujančių šalių komisijų ir žiūrovų balsus.

REKLAMA

„Monarchai didžiuojasi“

„Mes didžiuojamės Duncanu Lawrence'u, kuris užkariavo Europą muzikos klase... ir parveža namo „Euroviziją“, – netrukus po nugalėtojo paskelbimo socialiniame tinkle „Twitter“ parašė olandų karalius Willemas-Alexanderis ir jo žmona karalienė Maxima.

Nyderlandų premjeras Markas Rutte  tviteryje D. Laurence'o pasirodymą pavadino „stulbinančiu ir išraiškingu“.

D. Laurence'ą, kuris iki „Eurovizijos“ buvo palyginti nežinomas, aiškiai sujaudino jo sėkmė.

„Išsipildė mano svajonė, ji tikrai išsipildė“, – sakė jis žurnalistams po savo pergalės, kuri Nyderlandams yra pirmoji nuo 1975 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesioginę konkurso transliaciją stebėjo daugiau kaip 5,3 mln. olandų, pranešė šalies transliuotojas „Avrotros“.

„Eurovizijos“ dainų konkursas, padovanojęs pasauliui švedų supergrupę ABBA, organizuojamas nuo 6-ojo dešimtmečio.

Metams bėgant, gerokai padaugėjo jo dalyvių. Konkursas kasmet sudomina milijonus žiūrovų.

Nors „Eurovizijos“ organizatoriai nuolat pabrėžia, kad konkursas yra nepolitinis, jį dažnai lydi tam tikros kontroversijos ir šou Tel Avive nebuvo išimtis. Du finale pasirodžiusios JAV megažvaigždės Madonnos (Madonos) šokėjai į sceną išėjo su Izraelio ir Palestinos vėliavomis ant nugarų.

Tuo tarpu Islandijos grupė „Hatari“ skelbiant rezultatus pademonstravo šalikus su Palestinos vėliavomis.

Teisę surengti šių metų konkursą Izraeliui užtikrino praėjusių metų „Euroviziją“ laimėjusi šalies atstovė Netta Barzilai (Neta Barzilai), kuri šeštadienio vakarą pradėjo šou vienoje iš Tel Avivo koncertų salių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų