naujienų portalas tv3.lt
2019.05.16 21:53

Ketvirtadienio vakarą visi lietuviai sulaikę kvėpavimą stebėjo antrąjį „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalį. Jame dvyliktuoju numeriu pasirodė ir Jurijus Veklenko su daina „Run with the Lions“.

Artėjant antrajam pusfinaliui taip pat netrūko ir įvairiausių teorijų bei spėlionių, kurios šalys sėkmingai peržengs pusfinalio barjerą ir keliaus tolyn į finalą.

Šiandien savo jėgas išbandė 18 šalių atstovai: Armėnija, Airija, Moldova, Šveicarija, Latvija, Rumunija, Danija, Švedija, Austrija, Kroatija, Malta, Lietuva, Rusija, Albanija, Norvegija, Olandija, Šiaurės Makedonija ir Azerbaidžanas.

Į „Eurovizijos“ finalą keliauja: Šiaurės Makedonijos Respublika, Olandija, Albanija, Švedija, Rusija, Azerbaidžanas, Danija, Norvegija, Šveicarija ir Malta.

Visgi šįkart Europa nepatikėjo Jurijaus pasirodymu ir jis nepateko į „Eurovizijos“ finalą, kuris jau įvyks šį šeštadienį, 22 valandą.

REKLAMA

Iškart po pusfinalio Jurijus su delegacija išvyko į viešbutį, o į žurnalistų klausimus sakė atsakės vėliau.

Pasirodymai – vienas už kitą geresni

Pirmoji scenoje pasirodė Armėnijos atstovė Srbuk. Jos pasirodymo pradžioje scena skendo juodoje ir raudonoje spalvose. Už atlikėjos nugaros buvo matomos baltos geometrinės figūros, o po jos kojomis telkėsi dūmai.

Srbuk buvo pasipuošusi trumpa suknele ir ilgais batais. Kiek vėliau netrūko ir specialiųjų efektų – scenos grindys atrodė tarsi sudužęs stiklas. Pasirodymą vainikavo liepsnos.

Antruoju numeriu žengė Airijos atstovė Sarah McTernan. Dainininkės pasirodymas prasidėjo originaliai – ji žygiavo šviesų apšviestu koridoriumi.

Raudonu odiniu kostiumėliu pasipuošusi dainininkė per kūrinio priedainį priėjo prie scenoje pastatyto stalelio su kokteiliu, prie jo prisijungė ir dvi žavingos šokėjos. Galų gale, airė ant stalo atsisėdo.

Trečia pasirodė Moldovos žvaigždė Anna. Moldovės pasirodymo metu už jos nugaros buvo matomi iš smėlio piešiami vaizdai. Anna stovėjo ant juodos scenos. Išsiskyrė moters suknelė – ji buvo baltos spalvos, puošta įmantria detale.

Ketvirtu numeriu savo dainą atliko Šveicarijos atstovas Luca Hanni. Charizmatiškasis Luca pasirodymą pradėjo raudoname fone. Ant scenos nuotaikingą kūrinį jis pradėjo šokdamas, vėliau prie jo prisijungė šokėjų komanda. Dainininkas buvo apsivilkęs tamsiai, o šokėjai – raudonos spalvos drabužiais. Tai buvo tobulai išdirbtas „Eurovizijos“ pasirodymas, kuriame netrūko gerai įsimenamos dainos ir įspūdingo šou. 

REKLAMA

Penktieji scenoje buvo kaimynai latviai „Carousel“. Jų pasirodymas buvo švelnus ir šiltas. Atlikėja scenoje vilkėjo ilga balta suknele, jos galvą puošė žavinga skrybėlė. Visgi latviai šiais metais į specialiuosius efektus neinvestavo ir norėjo sudominti nuoširdžiu pasirodymu.

Šeštoji pasirodė rumunė Ester Alexandra Cretu. Jausmingą baladę atlikėja uždainavo šviesų apšviestoje scenoje. Ji pasirodymą pradėjo sėdėdama ant krėslo, vėliau nuo jo atsistojo. Moters užnugaryje buvo matomi įspūdingi vaizdai, primenantys senovinio pastato vardus.

Septintas buvo Danijos pasirodymas. Antrajame 2019-ųjų „Eurovizijos" dainų konkurso pusfinalyje su daina „Love Is Forever“ šaliai atstovauja Leonora. Ji ne vieną nustebino pasipuošusi ne puošnia suknele, o baltais marškiniais ir juodomis petnešomis. Leonora vaikštinėjo po salę, o kiek vėliau prie jos prisijungė ir šokėjai. Visa grupė pradėjo linguoti į vieną pusę. Jie sukūrė jaukią ir šiltą atmosferą, o pasirodymas ne vienam įstrigo atmintyje.

Aštuntas buvo švedas Johnas Lundvikas. Jis įvardijamas vienu favoritų šiais metais. Atlikėjas scenoje pasirodė su tamsiais marškinėliais, o jį apšvietė gelsvos prožektorių šviesos. Kiek vėliau už Johno pradėjo skverbtis šviesa. Prasidėjus priedainiui jis pradėjo judėti ir šokti, o šviesą valdė savo rankų mostais. Kiek vėliau prie jo prisijungė ir keturios pritariančios vokalistės. Švedija eilinį kartą į „Euroviziją“ atsiuntė pilnai išdirbtą pasirodymą, kuris gali užimti aukštą poziciją.

REKLAMA

Devintuoju numeriu žengė Austrijos atstovė Paenda. Ji pasirodymą pradėjo sėdėdama vidury scenos, o jos kūną gaubė mėlynos šviesos. Kiek vėliau ji pradėjo šokti, o fone skverbėsi įvairios šviesos. Mergina vilkėjo tamsias kelnes, o viršutinę kūno dalį dengė trumpa palaidinė, apnuoginusi pečius ir liemenį. Tiesa, atlikėja labai prastai sudainavo – netrūko netikslumų dainuojant aukštas natas. 

10-asis scenoje buvo kroatas Roko Blaževič. Jis pasirodymą pradėjo gulėdamas ant grindų – atrodė, kad jį gaubia karšta lava ir liepsnos. Kiek vėliau pradėjo plisti dūmai, scena nusidažė raudona spalva, ją keitė mėlyna ir balta. Per dainos priedainį į sceną nusileido du angelai – vaikinų nugaras puošė sparnai, jie buvo be marškinėlių. Atlikėjas vilkėjo baltas kelnes ir baltą švarką su marškiniais. Jo pečius vėliau taip pat papuošė auksiniai sparnai. Roko pasirodymas priminė kelionę iš pragaro į rojų.

11-oji scenoje buvo Maltos atstovė Michela Pace. Jos pasirodymas visus pakėlė ant kojų ir privertė šokti. Mergina vilkėjo rausvos spalvos kostiumėlį, žaidė su kamera. Kiek vėliau prie jos prisijungė ir keturi šokėjai, su kuriais kartu judėti pradėjo ir ji pati. Scenoje netrūko ryškių spalvų ir efektų – vienu metu visa salė nusidažė rožine, kiek vėliau žalsva spalvomis.

REKLAMA

12-uoju numeriu „Eurovizijos“ scenoje pasirodė ir lietuvis Jurijus Veklenko. Jo pasirodymas lietuviams buvo pats įdomiausias ir aktualiausias. Jurijus scenoje pasirodė vilkėdamas juodas kelnes ir juodos spalvos marškinėlius. Atlikėjas žaidė su kamera, o už jo nugaros buvęs fonas nusidažė auksine spalva.

Jurijaus pasirodymas nepaliko abejingų salėje bei spaudos centre – žurnalistai plojo atsistoję ir negailėjo ovacijų.

Jurijus Veklenko (nuotr. SCANPIX)

Jurijus Veklenko (nuotr. SCANPIX)

Vos tik scenoje pasirodė Jurijus, viena vedėja – Bar Refaeli prasitarė, kad turi lietuviško kraujo: „Aš esu pusiau lietuvė. Norėčiau sakyti, kad tai mano geroji pusė, bet mano vyras dėl to gali supykti“, – pokštavo ji.

Bar seneliai yra kilę iš Lietuvos ir Lenkijos, o šiais metais kilmės tema yra ypatingai akcentuojama „Eurovizijoje“.

Po lietuvio į sceną kopė Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas savo pasirodymą pradėjo lyriškai. Puikiai Rusijoje žinomas dainininkas dainavo vilkėdamas baltos spalvos kostiumą. Iliuziją, jog dainuoja daugiau taip pat atrodančių atlikėjų scenoje sukūrė ekranai. Netrukus čia pasirodė projekcijos, kurios priminė lietaus lašus.

Dramatišką dainą atlikdamas S. Lazarevas buvo tarsi dėžėje iš kurios bandė ištrūkti. Tuo metu sceną nutvieskė žaibas. Pasirodymo pabaigoje tarsi išsilaisvinimo aliuzija ekranuose pasirodė dūžtančio stiklo šukės.

REKLAMA

Keturioliktu numeriu scenoje pasirodė Albanija ir atlikėja Jonida Maliqi. Šios atlikėjos pasirodyme taip pat netrūko dramatiškų akimirkų. Jonida Maligi dainą atliko vilkėdama ilgą juodos spalvos suknelę su aukso elementais. Scena tuo tarpu nusidažė raudona spalva. Atlikėja judėjo mažai, tačiau vaizdas ekrane keitėsi. Kartu pasirodymo metu jai talkino trys pritariantys vokalistai. Palyginus su kitais pasirodymais, jis nebuvo toks dinamiškas, tačiau atlikėjos balsas – įspūdingas.

Penkiolikti buvo Norvegijos atstovai. KEiiNO pasirinko visus eurovizinius standartus atitinkantį kūrinį. Vieni iš konkurso lyderių dainavo trise. Grupės pasirodymą pagyvino besikeičiančios scenos spalvos. Iš žalios ji greitai keitėsi į mėlyną ir priminė kalnus. Dainos kulminacijoje pasirodė ir dūmai. Kiek vėliau ekranuose pasirodė užrašai, o sceną nutvieskė ugnies liepsnos. 

Šešioliktas scenoje pasirodė Olandijos atstovas Duncanas. Jis atliko lyrišką baladę „Arcade“, kuri yra viena stipriausių pretendenčių šiais metais parvežti „Euroviziją“ į savo šalį. Atlikėjas visą dainą atliko sėdėdamas prie fortepijono.

17-oji scenoje buvo Šiaurės Makedonijos Respublikos atsovė. Ji atliko lyrišką dainą, kuri užbūrė visus susirinkusius. Atlikėja vilkėjo smaragdinę suknelę, o šalia jos buvo sukurta veidrodžių iliuzija, kad scenoje ji – ne viena.

REKLAMA

Azerbaidžano atlikėjas Chingiz – dar vienas „Eurovizijos“ gražuoliukas. Dainininkas savo pasirodymo metu dėvėjo džinsus ir juodus marškinėlius bei pilką liemenę. Jam dainuojant scenoje stovėjo apšviesta trikampio figūra, o ekranuose iš smulkių detalių buvo matomas moters atvaizdas. Tai buvo puikus kūrinys, uždaręs antrajį „Eurovizijos“ pusfinalį.

Iškart po jos vedėjai paskelbė balsavimą, kuris truko 20 minučių.

Prognozės – liūdnos

Pasak lažybininkų, iš 18 pusfinalyje pasirodančių įvairių šalių atstovų, į finalą turėtų patekti favorite laikoma Olandija, Švedija, Rusija, Šveicarija, Azerbaidžanas, Malta, Norvegija, Šiaurės Makedonija, Armėnija ir Danija.

Vis dėlto Lietuvai prognozės kol kas – liūdnos. Pasak jų, Jurijus tikrai nepateks į finalą ir bendroje įskaitoje tenkinsis vos 36 vieta iš 41.

Primename, kad portalui tv3.lt „Eurovizijos“ ekspertas Tautvydas Neliupšis pasakojo, kad lažybų prognozės tikrai nebūtinai reiškia tiesą.

„Lažybininkų prognozės Lietuvai, tenka pripažinti, iš esmės niekada nebūna geros. Šiuo metu Jurijus yra maždaug 12-13 vietoje, tačiau gan stipriai atsiplėšęs nuo kitų penkių šalių, kurioms prognozės yra tikrai liūdnos.

Reikia prisiminti, jog panašioje vietoje pernai buvo ir Ieva Zasimauskaitė, kurios šansai pradėjo kilti jau per repeticijas Lisabonoje. Iš esmės manau, kad pirmosios repeticijos tikrai pakeis lažybininkų lenteles ir prognozes. Ar jomis galima pasitikėti? Šalys, kurios yra geriausiai vertinamos, sakykime pirmajame trejetuke, į finalą iš esmės patenka visada, tačiau toliau dažnai pasitaiko neatitikimų. Tai lemia konkretus pasirodymas, kadangi kartais iš dainos tikimasi daug, tačiau scenoje vaizdas nuvilia (sakykime, taip buvo pernai su Belgija ir Graikija, kurių šansai patekti į finalą stipriai krito po repeticijų), o kartais atvirkščiai – ne itin gerai vertinama daina sužavi savo pasirodymu.

REKLAMA

Manau, jog į lažybininkų prognozes visada reikia žiūrėti atsargiai ir tikrai negalima teigti, kad visos šalys, esančios lažybininkų „dešimtuke“ būtent ir pateks į finalą. Manau, nors „Eurovizija“ ir yra šiek tiek nuspėjama, siurprizų pasitaiko visuomet“, – pasakojo jis.

Taip pat Tautvydas įvertino ir Jurijaus vietą antrajame pusfinalyje – jis pasirodė tarp Maltos ir Rusijos.

„Lietuvos poziciją vėlgi vertinčiau pasitelkdamas praeitų metų pavyzdį. Ne vienas buvo nurašęs Ievą vien dėl to, jog ji turėjo pasirodyti tarp lyderiais laikytų Čekijos ir Izraelio atstovų – visgi Ieva išsiskyrė, niekas jos neužgožė ir visos trys šalys sėkmingai pateko į finalą. Kalbant apie šių metų situaciją, Malta ir Rusija tikriausiai turės gausiai finansuotus pasirodymus, abi šalys yra tarp išankstinių favoričių.

Tenka pripažinti, jog šiek tiek neramina faktas, jog pasirodysime prieš Rusijos atstovą – jo vadinamoji „power ballad“ su garsia kulminacija gali kiek ir užgožti mūsų dainą, tačiau vizualiai, manau, pasirodymai bus tikrai labai skirtingi“, – sakė jis.

Komisija jau įvertino

Trečiadienio vakarą Tel Avivo arenoje įvyko generalinė „Eurovizijos“ dainų konkurso antrojo pusfinalio repeticija. Ją jau įvertino užsienio komisijos, todėl ji privalo nesiskirti nuo tos, kurią stebėjote televizijos ekranuose.

REKLAMA

Transliacijos įrašas gali būti naudojamas tiesioginės transliacijos metu, jei iškiltų techninių nesklandumų. Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kas pateko į finalą. Komisijos balsai nulemė pusę balų.

Išskyrė lyderius

Spaudos centre savo favoritus ir geriausius pasirodymus taip pat išskyrė ir „Eurovizijos“ žurnalistai. Iš skirtingų pasaulio šalių atvykę žurnalistai dalino balsus geriausiems vakaro pasirodymams.

Nors žurnalistų balsai nieko nereiškia, jie taip pat išsakė savo nuomonė.

Trečiadienį žurnalistai, generalinės repeticijos metu, vertino antrojo pusfinalio dalyvius. Geriausiai, pasak jų, pasirodė olandas – jam skyrė 131 balsą.

Antroje vietoje – švedas su 94 balsais, trečioje – šveicaras su 56 balsais.

Jurijų jie įvertino prastai – jam skyrė vos 9 balsus, todėl jų balsavime jis liko 11-oje pozicijoje.

Žurnalistų balsavimas (nuotr. escxtra.com)

Žurnalistų balsavimas (nuotr. escxtra.com)

 

LT
2019-05-16 23:41:47
Gražus LT pasirodymas, negėda tikrai :)
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
As 2019-05-19 01:40:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juk sakiau kad Ivanas nelaimės   ATSAKYTI
Tai euroVIZIJA, o ne euroAKUSTIKA 2019-05-17 20:54:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nereikia verkšlenti dėl logiško rezultato. Kad berniukas nesusigaudė, kaip reikia atrodyti ant europinės scenos (aišku bent jau ne su tais džinsais ir marškinėliais, su kuriais Klaipėdoje eini pirkti pieno...) nieko nuostabaus, bet kur žiūrėjo giržadai, tylos ir kiti save vadinantys nepamainomais "prodiuseriais" (nors būkime atviri - tai ne profesija, o utėlės ant talentingo kūno pavadinimas), "talentingieji" renginių režisieriai ir likusieji, norintys už penkis grašius užkariauti pasaulio dėmesį...Gal reikėjo mažiau prielipų vežti į Izraelį, o už atsilaisvinusius pinigėlius pasamdyti bent jau padorų programerį ir vizualizacijos specą, jei neužteko lėšų geram kordebaletui...Visiškas provincialumas dvasine prasme. Graudu.   ATSAKYTI
Sėkmės 2019-05-17 09:13:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jurijui gražiausios gėlės, jis puikus žmogus, gražiai pasirodė. Visokeriopos sėkmės gyvenime tau , tu malonus geros dušios žmogus.   ATSAKYTI
na 2019-05-17 07:49:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sirgau uz sveicara. Kazkaip nesitikejau,kad Lietuva pateks su tokia daina.Nieko isgyvensim:D dzin ta eurovizija!   ATSAKYTI
Aklas 2019-05-17 05:39:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai taip myli Lietuva isilakste lietuvisi, ir dar nori isaugoti pilietybė, ačiu pabėgeliams.    ATSAKYTI
Lietuvis 2019-05-17 03:51:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Latviai irgi nepakliuvo, viskas ok   ATSAKYTI
LT 2019-05-16 23:41:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Gražus LT pasirodymas, negėda tikrai :)   ATSAKYTI
Gintaras 2019-05-16 23:32:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mano ausims Eurovizija apskritai menkavertiškiau už rusišką popsą. Grybai ten iš viso... ir nusišikt, kas bus pirmas ir kas liks paskutinis. Neįmanoma klausytis, visiškai nuspangę visi. Užstalės dainos gražiau skamba!   ATSAKYTI
Aron 2019-05-17 06:42:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gintarai ,pritariu !Ant tiek prastos buvo pasirinktos dainos,kad nebuvo ka ir klausyti.Nei vienos pakilios dainos.o lygis visu,buvo absoliuciai vienodas.Matomai nugalejo tie,kurie daugiau sumokejo.  
Finalas 2019-05-16 22:58:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerai aprašyta ir nuorodą į live transliacija. Super!    ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Pasirodė skandalingasis Rolando Skaisgirio vaizdo įrašas: panašumai su asmeniniu gyvenimu
DABAR RODOMA
Pasirodė skandalingasis Rolando Skaisgirio vaizdo įrašas: panašumai su asmeniniu gyvenimu
DABAR RODOMA
Vilniaus daugiabutį užpuolė žiurkės: gyventojai panikuoja
DABAR RODOMA
Prasidėjo išankstiniai prezidento ir parlamento rinkimai
DABAR RODOMA
Saulio Prūsaičio daina „Namo reiks pareiti“
DABAR RODOMA
Tragedija studentų miestelyje: kvailiodama žuvo studentė
DABAR RODOMA
Kandidatai ir jų skirtumai: kas yra kas?
DABAR RODOMA
Kraupiai sužalotas šuo kankinosi kelias savaites: ieško niekadėjų
DABAR RODOMA
Elektromagnetinės bangos baugina ligonius
DABAR RODOMA
Fenotipologas rėžė, kokios moters geidžia kiekvienas vyras: paskui tokią vyrai eina šniūrais
DABAR RODOMA
R. Karbauskis apie sprendimą likti valdžioje
REKLAMA
Jurijus Veklenko (nuotr. Fotodiena.lt)
Pastaruoju metu netyla kalbos jog ne visi balai tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse buvo skaičiuojami teisingai ir Jurijus Veklenko iš tiesų turėjo būti finale. Apie ...
Stano (nuotr. Organizatorių)
Vis netylančios kalbos apie ,,Eurovizijoje“ pasirodančios Madonnos pasirodymą, muzikos pasaulį drebina ir toliau. Šį kartą pro akis jos pasirodymas neprasprūdo Lietuvos ...
Jurijus Veklenko (nuotr. Fotodiena.lt)
Visą praėjusią savaitę Tel Avive vyko kasmetinis dainų konkursas, „Eurovizija“. Šiais metais Lietuvai šiame konkurse atstovavo dainininkas Jurijus Veklenko, antrojo pusfinalio ...
Eurovizijos finalas: Olandija (nuotr. SCANPIX)
Keli Olandijos miestai sekmadienį pareiškė norintys organizuoti 2020 metų „Eurovizijos“ dainų konkursą, šalies atstovui laimėjus šiemetinį konkursą su jaudinančia balade apie ...
Lietuvės Eurovizijoje (nuotr. tv3.lt)
„Eurovizijos“ dainų konkursas kasmet sutraukia tūkstančius gerbėjų iš viso pasaulio. Ne išimtis ir Lietuva – šiemet į Tel Avivą atvyko ir keturios draugės, pasipuošusios trispalve.
REKLAMA

TELEVIZIJA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų