Sekmadienį Tokijo olimpiniame stadione tęsėsi sporto „karalienės“ – lengvosios atletikos – varžybos.

Vyrų šuolyje į aukštį teko įteikti net du aukso medalius. Katarietis Mutazas Essa Barshimas ir italas Gianmarco Tamberi visą finalą šokinėjo identiškai, abu įveikė 2,37 m ir pasidalino pirmą vietą. Teisėjas jiems siūlė toliau tęsti varžybas ir kovoti dėl pirmos vietos, bet sportininkai susitarė pasidalinti auksą.

Sportininkų džiaugsmo akimirkas pamatykite čia:

Trečias buvo Baltarusijos rekordą pakartojęs baltarusis Maksimas Nedasekau (2,37 m). Tiesa, jis padarė vieną klaidą 2,35 m aukštyje, todėl tenkinosi bronza, nors šoko tiek pat, kiek lyderiai.

Prestižinėje vyrų 100 m bėgimo rungtyje įtampos netrūko. Britas Zharnelas Hughesas į startą pajudėjo per anksti ir buvo diskvalifikuotas.

Likę 7 atletai antru bandymu startavo sėkmingai, o auksą sensacingai iškovojo JAV gimęs, bet Italijai atstovaujantis Marcellis Jacobsas. Jis finišavo per 9.80 sek. ir pagerino Europos rekordą. Sidabrą su karjeros rekordu pelnė amerikietis Fredas Kerley (9.84), o bronzą – kanadietis Andre de Grasse (9.89), kuris irgi bėgo greičiausiai per karjerą.

Lūkesčių nepateisino amerikietis Trayvonas Bromellas. Geriausią metų rezultatą pasaulyje turėjęs atletas (9.77 sek.) pusfinalyje sugaišo lygiai 10 sekundžių, užėmė tik 10-ą vietą ir nepateko į finalą.

Moterų 100 m barjerinio bėgimo pusfinalyje įspūdingą greitį demonstravo Puerto Riko atletė Jasmine Camacho-Quinn. Ji pusfinalį laimėjo su 12.26 sek. rezultatu ir pagerino nuo 2012 m. australei Sally Pearson priklausiusį olimpinį rekordą (12.35).

J.Camacho-Quinn jau betrūksta 0.06 sek. iki pasaulio rekordo, kurį 2016 m. pasiekė amerikietė Kendra Harrison (12.20). Beje, K.Harrison irgi bėgs Tokijo olimpiados finale, į kurį pateko su trečiu laiku (12.51).

800 m distancijoje dužo sezono lyderio Nijelio Amoso iš Botsvanos viltys. Jis pusfinalyje susidūrė su amerikiečiu Isaiah Jewettu, parkrito ir finišą pasiekė atsilikęs beveik minutę nuo kitų sportininkų. Tiesa, N.Amosas po incidento su varžovu nesipyko, o kaip tik vienas kitam paspaudė ranką ir kartu iš lėto atbėgo į finišą.