Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinė nepateko į Tokijo olimpinių žaidynių finalą. Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti Slovėnija po itin atkaklios ir dramatiškos kovos turėjo pripažinti Prancūzijos pranašumą 90:89 (27:29, 15:15, 29:21, 19:24).

Trečiąjį ketvirtį slovėnai pradėjo besivejančių rolėje. Pirmieji taškus pelnė Nicolas Batumas ir Evanas Fournier. Po šių krepšininkų metimų prancūzai pirmavo 54:49, tačiau netrukus tritaškį smeigė Mike'as Tobey ir sumažino savo ekipos atsilikimą iki dviejų.

Nors vienu metu prancūzai buvo įgiję 9 taškų pranašumą, juos į kovą grąžino du taiklūs Jaka Blažičiaus tritaškiai iš eilės.

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms rezultatas po atsikovoto M. Tobey kamuolio puolime ir pelnyto dvitaškio metimo tapo lygus 85:85.

Vieną svarbiausių metimų šiose rungtynėse pataikė prancūzas Timothe Luwawu-Cabarrotas. Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei minutei gynėjas pelnė tritaškį ir padidino savo ekipos persvarą iki 5 taškų 90:85.

Kitoje atakoje pracūzas Evanas Fournier užsidirbo penktąją pražangą puolime, nustūmęs aktyviai jį dengusį Klemeną Prepeličių.

Iki rungtynių pabaigos likus 33 sekundėms tas pats K. Prepeličius pataikė tritaškį po L. Dončičiaus perdavimo ir sušvelnino atsilikimą iki vieno taško 90:89.

Paskutinės slovėnų atakos metu šie turėjo realią progą laimėti rungtynes, kai sėkmingai po krepšiu pranėrė tas pats K. Prepeličius, tačiau tuomet lemiamą žodį tarė jį iš paskos atsivijęs ir metimą blokavęs N. Batumas.

Abi šios komandos iki šiol žaidynėse nepatyrė nei vienos nesėkmės. Paskutinį kartą šios rinktinės susitiko 2017 metų Europos čempionate ir tada triumfavo Slovėnija.

Gražų Blažičiaus tritaškį žiūrėkite straipsnio pradžioje.