Tokijo olimpinėse žaidynėse tęsiasi krepšinio turnyras. Itin gražiame C grupės lyderių mače sekmadienį pergalę šventė Slovėnija (3/0), kuri 95:87 (20:24, 21:20, 27:26, 27:17) pranoko ispanus (2/1).

Po šios pergalės tapo aišku, kad slovėnai grupėje užėmė pirmąją vietą, o ispanaii liko antri.

Slovėnija pateko į pirmąjį burtį krepšelį prieš ketvirtfinalio burtų traukimo ceremoniją ir išvengs pavojingiausių varžovų.

Mačą kiek geriau pradėjo ispanai. Jie demonstravo uraganinį puolimą, o slovėnų gretose metimais daugiausiai atsakė tik Vlatko Čančaras.

Vėliau ispanai kiek truktelėjo ir po kelių sėkmingų tritaškių pirmavo 17:12. Sslovėnų situacija tapo dar labiau sudetingesnė, nes greitai dvi pražangas gavo Luka Dončičius.

Netrukus jis užsidirbo ir trečiąją pražangą. Bet ir taip nenuslopino slovėnų. Jie visada laikėsi šalia ispanų, išeinant į ilgąją pertrauką atsilikinėjo tik 41:44.

Po pertraukos aikštėje užviro dar atkaklesnė kova. Ispanai kelis sykius pabandė susikrauti solidesnę persvarą, ypač po taiklių Ricky Rubio ar Rudy Fernandezo metimų. Vienu metu jie pirmavo 55:43.

Tačiau ir tokioje situacijoje slovėnų kovingumas niekur nedingo. Po mini spurto ir kelių sėkmingų atakų jie priartėjo iki šešių taškų.

Po krepšiu it liūtas kovojo ir slovėnų vidurio puolėjas. Ž. Dimacas. Po jo kelių taškų ir dar vieno V. Čančaro tritaškio rezultatas tapo lygus 68:68. Po trečiojo kėlinio ispanai pirmavo 70:68.

Ketvirtasis kėlinys buvo dar didesnis desertas žiūrovams. Komandos keitėsi gražiomis atakomis, pirmavo tai vieni, tai kiti. Įpusėjus kėliniui ispanai pirmavo tašku.

Nei vienai komandai nepavyko pirmauti didesniu nei trijų taškų persvara.

Likus kelioms minutėms slovėnų emocijos pliūpsnis buvo po dar vieno tritaškio. Ispanai suklydo, o po Mike'o Tobey dėjimo Slovėnija pirmavo 88:85.

R.Rubio skirtumą sušvelnino, bet K.Prepeličius likus žaisti 13 sekundžių sumetė baudų metimus – 90:87. Tada tas pats R.Rubio prametė iš toli ir prie baudų metimo linijos likus vos 5,4 sekundės buvo pasiųstas Z.Dragičius.

Jo ranka nesudrebėjo.

Slovėnai sugebėjo atsilaikyti ir iškovoti jau trečiąją pergalę olimpiniame krepšinio turnyre.

Į priekį slovėnus vedė Vlatko Čančaras. Puolėjas įmetė 22 taškus, pataikydamas 4 iš 7 tritaškių.

Jam gerai talkino M. Tobey, pridėjęs 16 taškų ir sugriebęs 14 kamuolių.

Lyderis L. Dončičius buvo arti trigubo dublio. Slovėnų vunderkindas pelnė 12 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir atkovojo 9 kamuolius.

Puikų slovėnų pasirodymą pamatykite čia:

Ispanų gretose išsiskyrė įžaidėjas Ricky Rubio, įmetęs 18 taškų ir atlikęs 9 rez. perdavimus.

Slovėnija: Vlatko Čančaras 22 (4/7 tritaškių), Mike‘as Tobey 16 (14 atk. kam.), Klemenas Prepeličius 15, Luka Dončičius 12 (14 atk. kam., 9 rez. perd.), Jaka Blažičius 10 , Edo Muričius 8, Zoranas Dragičius ir Žiga Dimecas (5 atk. kam.) po 6.

Ispanija: Ricky Rubio 18 (9 rez. perd., 1/8 tritaškių), Alberto Abalde 14, Sergio Llullas ir Rudy Fernandezas (4/9 tritaškių, 5 atk. kam.) po 12, Marcas Gasolis 9 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Pau Gasolis 8.

Ketvirtasis kėlinys:

Aikštėje vyravo labai didelis tempas. Aikštėje vyko kova taškas į tašką. Slovėnai buvo išsiveržę į priekį, bet čia pat ispanai vėl persvėrė rezultatą 73:72.

Tikras desertas žiūrovams.. komandos keičiasi atakomis, skirtumas tarp rinktinių svyruoja vos ties vienu ar dviem taškais.

Slovėnams po kelių sėkmingų atakų pagaliau pavyko atitrūkti iki 88:85. R. Rubio padarė kelias klaidas, sykį prametė iš toli.

Nors ispanai bandė vytis, bet slovėnai išsaugojo pranašumą. Pergalę baudomis dar įtvirtino Z. Dragičius.

Trečiasis kėlinys:

Ispanai kėlinį pradėjo spurtu. Puikiai kamuolius skirstė R. Rubio, o po Rudy Fernandezo tolimo metimo rinktinė jau atritrūko iki 55:43.

Bet Slovėnija po minutės pertraukėlės irgi atsako taikliais metimais. V. Čančaras pataikė iš toli, kelis taškus pridėjo Jaka Blažičius ir slovėnai priartėjo iki 43:49.

Užsivedę slovėnai tiesiog bėgo aikštėje neatisukdami atgal. Po krepšiu it liūtas kovojo Ž. Dimacas. Po jo kelių taškų ir dar vieno V. Čančaro tritaškio rezultatas tapo lygus 68:68. Po trečiojo kėlinio ispanai pirmavo 70:68.

Antrasis kėlinys:

Antrajame kėlinyje situacija aikštėje išlieka panaši. Ispanai tarsi dominavo aikštėje, bet atitrūkti jiems nepavyko. Ispanai priekyje buvo keturiais taškais, bet po kelių atakų slovėnai vėl buvo šalia 32:33.

Ricky Rubio, Marco Gasolis pridėjo po kelis taškus, bet ir slovėnai atsakė atakomis. Artėjant antrajam kėliniui prie pabaigos ispanai pirmavo 39:37.

Per likusias minutes kardinaliai aikštėje niekas nebepasikeitė. Z. Dragičius prametė paskutinėmis sekundėmis iš toli, o ispanai po dviejų kėlinių pirmavo 44:41.

Pirmasis kėlinys:

Ispanai rungtynes pradėjo geriau, o slovėnų gretose žibėjo vienintelis Vlatko Čančaras. Jo metimai neleido ispanams atitrūkti.

Vos po kelių minučių slovėnų vunderkindas užsidirbo ir trečiąją, tad jam teko sėstis ant suoliuko.

Slovėnai atsiliko 20:24 po pirmojo kėlinio.