Olimpiniame krepšinio turnyre Tokijuje ketvirtadienį paaiškėjo pirmasis finalo dalyvis. Juo tapo amerikiečiai, kurie antroje mačo pusėje pusfinalyje 97:78 (18:24, 24:21, 32:10, 23:23) sutriuškino Australijos krepšininkus.

Finale JAV susikaus su Slovėnijos ir Prancūzijos rungtynių nugalėtojais. Šis susitikimas prasidės 14 val. Lietuvos laiku.

JAV ir Australijos mače dvi rungtynių pusės buvo visiškai skirtingos. Australai pradžioje perėmė iniciatyvą ir bombardavo amerikiečių krepšį taikliais metimais.

Jie nuolat buvo priekyje, o po pirmojo kėlinio pirmavo 24:18. Dar geresnėje padėtyje australai buvo paskui. Po mini spurto antrojo kėlinuko viduryje australai atitrūko net iki 15 taškų – 41:26.

Amerikiečiai atrodė sutrikę, niekaip negalėjo sustabdyti australų puolimo. Vis dėlto prieš išeinant į didžiąją pertrauką JAV pavyko kiek apmažinti skirtumą. Po taiklių Kevino Duranto metimų jų deficitas siekė vos tris taškus.

Visiškai kitaip mačas klostėsi po didžiosios pertraukos. Į rungtynes JAV sugrįžo kaip reikiant užsivedę ir pasikeitę. Jie ėmė rengti rezultatyvias atakas vieną po kito, o australai strigo.

Australija nieko negalėjo pastatyti prieš užsukūrusį JAV variklį. Kėlinuko pabaigoje amerikiečiai dar pridėjo tritaškį, o trečiąjį kėlinį jie iš viso laimėjo net 32:10.

Po tokio smūgio australai jau neatsigavo. Rungtynėms artėjant į pabaigą Australija dar bandė gelbėtis, bet JAV susikrauta persvara buvo tiesiog per didelė.

Galiausiai finalinis teisėjo švilpukas paskelbė užtikrintą JAV pergalę.

Į priekį amerikiečius vedė lyderis K. Durantas, pelnęs 29 taškus. Devinas Bookeris pridėjo 20.

Australų gretose išsiskyrė Patrickas Millsas, įmetęs 15 taškų ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus. Puikiai mačą pradėjęs Dante Exumas surinko 14.

Amerikiečiai dvitaškius metė 63 proc. (29/46), tritaškius – 32 proc. (9/28) taiklumu.

Australija iš toli atkavo 42 proc. taiklumu (11/26). Amerikiečių tritaškių taiklumas buvo 32 proc. (9/28).

Įspūdingiausius varžybų momentus pamatykite čia:

JAV: Kevinas Durantas 23 (9 atk. kam.), Devinas Bookeris 20, Jrue Holiday‘us (8 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Khrisas Middletonas po 11, Zachas LaVine‘as ir Jaysonas Tatumas po 9.

Australija: Patrickas Millsas 15 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), Dante Exumas 14, Jockas Landale‘as 11 (6 atk. kam.), Joe Inglesas 9.

Ketvirtasis kėlinys:

Amerikiečiai nė negalvojo apie atsipalaidavimą. Po dar vieno tritaškio jie pirmavo 81:59. Australija dar bandė lyg ir užsivesti, bet trūko didesnio emocijų pliūpsnio.

Pagalvoti apie kitokią mačo eigą neleido ir taiklūs JAV metimai. Galiausia Australija jau nuleido rankas, kai dar buvo likusios bemaž trys minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos.

Antroje rungtynių pusėje JAV perlaužė susitikimo eigą ir šventė pergalę 97:78.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: JAV 97:78 Australija

Pagalvoti apie kitokią mačo eigą neleido ir taiklūs JAV metimai.

Galiausiai, likus dar trims minutėms iki mačo pabaigos, australai jau buvo nuleidę rankas. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė triuškinamą, tačiau tikrai toli gražu nelengvą JAV pergalę 97:78.

Trečiasis kėlinys: JAV 74:55 Australija

Po didžiosios pertraukos JAV į aikštę žengė jau visai kitaip nusiteikę. Po Kevino Duranto kelių iš eilės taiklių metimų JAV laimėjo atkarpą 7:0 ir jau jie pirmavo 49:45.

Įpusėjus kėliniui jau JAV visiškai perėmė žaidimo kontrolę. Australai niekaip negalėjo pataikyti, net jei metė iš gana gerų padėčių. JAV persvara išaugo iki 59:50.

Australija nieko negalėjo pastatyti prieš užsukūrusį JAV variklį. Kėlinio pabagoje amerikiečiai dar pridėjo tritaškį, kėlinuką jie iš viso laimėjo net 32:10.

Prieš lemiamas dešimt minučių JAV jau pirmavo 74:55.

Antrasis kėlinys: JAV 42:45 Australija

Vaizdas aikštėje per daug nepasikeitė. Australai labai solidžiai laikė žaidimo vadžias savo rankose, puikiai sekėsi pulti. Po dar vieno D. Exumo dvitaškio jie pirmavo 31:23.

Kėlinukui įpusėjant JAV bėdos dar labiau padidėjo. Australai laimėjo mini atkarpą 8:0 ir pirmavo jau net 41:26.

JAV iškart paprašė minutės pertraukėlės, komandų trenerio štabas žaidėjų pasirodymais tikrai nebuvo patenkinti. Bet čia pat australai pridėjo dar vieną tritaškį, tiesa, JAV irgi atsakė tuo pačiu.

Likus vos minutei JAV atsilikinėjo 38:45. Australai vis dėlto nesugebėjo išsaugoti solidesnės persvaros. Atkarpą jie pralaimėjo 4:16 ir išbarstė dviženklę persvarą.

Po dviejų kėlinių ustralai pirmavo 45:42.

Pirmasis kėlinys: JAV 18:24 Australija

Australai geriau pradėjo mačą. Taiklūs Dante Exumo metimai padėjo australams atitrūkti iki 9:6. JAV kiek dažniau klydo bei neišnaudojo gerų progų pasižymėti.

Tuo pasinaudoję australai kėlinuko pabaigoje dar sykį šiek tiek truktelėjo į priekį. Likus kelioms minutėms jie pirmavo 18:12.

Gerai atrodžiusi Australija kėlinuką laimėjo 24:18.