REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas ketverius metus Lietuva turi galimybę leisti visam pasauliui išgirsti Tautišką giesmę. Nors pasinaudojame ja retai, tačiau su trenksmu. Sportininkai pasakojo, kad stovint ant pakilos ir girdint Lietuvos himną suvirpa širdis.

Kas ketverius metus Lietuva turi galimybę leisti visam pasauliui išgirsti Tautišką giesmę. Nors pasinaudojame ja retai, tačiau su trenksmu. Sportininkai pasakojo, kad stovint ant pakilos ir girdint Lietuvos himną suvirpa širdis.

REKLAMA

Per atkurtos nepriklausomybės laikotarpį 5 lietuviai stojo ant aukščiausio apdovanojimų pakilos laiptelio. Disko metikas Virgilijus Alekna ant jo lipo net 2 kartus.

Olimpinių žaidynių metu pasaulis iš viso 6 kartus žvelgė į kylančią trispalvę ir klausėsi mūsų tautinės giesmės.

„Pirma olimpiada 92–ais metais, nepriklausoma Lietuva ir visi norėjo, kad būtų aukso medalis. Nesakau, kad tai būčiau aš, kažkas kitas būtų ir būtų tas pats, bet kad pirmą kartą būtų tas aukso medalis.

Nors aš stengiausi negalvoti apie tai, bet ta atsakomybė, kad pirmą kartą... Taip ir norėjosi tą pirmą kartą išgirsti. Norėjau aš to, todėl ir padariau“, – pasakojo Barselonos olimpinių žaidynių čempionas Romas Ubartas.

REKLAMA
REKLAMA

V. Alekna sakė, kad žaidynėms susiklosčius sėkmingai, lipimas ant pjedestalo neišvengiamas.

„Kada varžybos susiklosto gerai ir tu tampi tuo olimpiniu čempionu, ateina tas momentas, kada tau tenka užlipti ant pjedestalo.

REKLAMA

Kada tai įvyko antrą kartą – Atėnuose, aš jau viską žinojau, todėl buvo daugiau malonumo, buvau labiau atsipalaidavęs“, – teigė Sidnėjaus ir Atėnų Olimpinių žaidynių čempionas.

Olimpinė šaudymo į skriejančius taikinius čempionė Daina Gudzinevičiūtė sakė, kad kiekvienas sportininkas, kuris dalyvauja Olimpinėse žaidynėse, žino, kad atstovauja ne tik save, bet ir savo šalį.

„Olimpinėse žaidynėse, kurias stebi milijardai, kiekvienas yra patriotas ir žino, kad dar jis atstovauja ir Lietuvai“, – teigė D. Gudzinevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Čempionė teigė, kad akimirka, kai užlipi ant nugalėtojo pakilos, yra nepaprasta ir ne vienam išspaudžia ašarą.

„Tie keli momentai tylos, kol lauki, kai praneš pavardę... Žinoma, ją ištaria sunkiai, bet kai užlipi, tai labai nepaprasta. Labai daug kas verkia.

Man tuo metu buvo begalinis džiaugsmo, pasididžiavimo, išpildytos pareigos jausmas“, – apie užplūstančius jausmus pasakojo čempionė.

Buvusių Olimpinių žaidynių čempionai tikisi, kad himną pavyks išgirsti ir šių Olimpinių žaidynių metu.

Himnas kaip ir vėliava yra mūsų identiteto dalis. Tai yra viena iš patriotizmo išraiškų. Tie, kurie jau gimė tais laikais, tai priima kaip savaime suprantamą dalyką. Šiek tiek vyresnė karta jį brangina dar labiau.

Puoselėti savo vėliavą, ja didžiuotis ir puoselėti savo himną, jį nepriekaištingai mokėti yra mūsų pareiga“, – teigė D. Gudzinevičiūtė.

O ką buvę čempionai mano apie jaunuosius olimpiečius, žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų